Jump to content

Talere (discuri) arc supapa


Mikulaish
 Share

Postare recomandată

Buna ziua tuturor. Am cautat topic dedicat, dar negasind unul, l-am deschis eu pe asta.

As dori sa aflu de la ce model este discul de retinere pt arcul de supapa din poze. E pt tija de supapa de 8mm, arc simplu cu diametru interior de 23mm. Eu am nevoie de el pt niste modificari la o chiulasa de Simson (motocicleta) si am gasit doar unul la un atelier. Eventual daca ma poate indruma cineva unde as putea sa mai gasesc o bucata la Cluj, ar fi excelent.

Multumesc anticipat pt raspunsuri.

 

 

Edit: am o banuiala ca provine din motor Typ 1 de 1.2-1.6. Am nevoie de confirmare si de o sursa pt inca o bucata.

post-13480-0-05187600-1384849219_thumb.j

post-13480-0-62281200-1384849223_thumb.j

post-13480-0-56959000-1384849229_thumb.j

Modificat de Mikulaish
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti caut eu una de pe motor 1,5-1,6 si ti-o trimit sapt. asta in CJ intr-un pachet care pleaca tot la un pasionat de Simson.O sa va pun in legatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!