Jump to content

Seat Ibiza 2002


teoandrei25
 Share

Postare recomandată

Salut , am cumparat un Seat Ibiza(fara carte) pe talonul caruia scrie ca este din 2002 octombrie. Modelul este 2003 sau 2002 ?

Modificat de alteacupra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cata promptitudine, merci mult. In cazul in care mai nevoie de informatii apelez cu incredere !!


Maine o sa imi printez o carte auto pt acest model , zi-mi  te rog, e vreun bai daca pt iarna o sa il incalt pe fata cu 195/50/r16 si pe spate cu 205/55/r16?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,e o problema, dimensiunile standard sunt altele, 195/55/15 sau 205/50/16, daca imi aduc bine aminte. N-ai specificat despre ce model e vorba, insa presupun ca e vorba de Ibiza sau Cordoba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un ibiza . acum are pe cele de vara 205/55/r16

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 205/55/16, kilometrajul o sa iti arate mai putin ca in realitate. Nu este o problema asa mare atat timp cat diametrele sunt la fel si pe fata si pe spate.

 

 Dar cu 195/50/16 pe fata si 205/55/16 pe spate e posibil sa iti apara ceva erori (esp/abs)... pentru ca viteza rotilor fata o sa fie mai mare decat cea a rotilor spate ... plus masina o sa arate ciudat (cu botul in jos). Deci nu recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai puneti dupa capul vostru orice...dimensiunile pt ibiza sunt 185 60 14 sau 195 55 15 sau 205 45 16.. ce ai tu este foarte mare diferenta..ti se vor uza foarte repede articulatiile, ambreiajul, consumul va creste simtitor, demarajul va scadea simtitor, iti va atinge mai mult ca sigur cand o vei incarca, iti va da eroare pe vitezometru, vei ramane fara talon la un control, si poate si altele....daca tot esti dispus sa faci un compromis, i-ati pe 15 185 60 15...sunt mai ieftine, le gasesti pe toate drumurile si sunt o echivalenta buna.

Eu am vara 205 45 16 si iarna 185 65 14

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

merci fain , am sa revin cu toate 4 de aceleasi dimensiuni !! . Eu am un singur fel de jante , mi-as fii dorit si eu 2 perechi, dar ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am 195/55/15 din fabrica cu jante din aliaj si nu le-as schimba. ii sta foarte bine, par late vazute din spate si e numai bine ca demaraj/stabilitate.

Modificat de jag
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jantele mele's de 16 , imi place ca sunt late -mi so recomandat sa imi pun de 195/50 - asa am sa fac pt iarna dar imi mai trebuie ceva bani

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut, sunt nou in forum! Intrebarea mea este de unde pot procura switch in portiera? 

post-132643-0-95341000-1392211324_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se ocupa cativa colegi de pe aici cu asa ceva ; au si la semnatura daca esti atent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!