Jump to content

Amortizatoare si Rulmenti Passat B6


Paparazzi
 Share

Postare recomandată

De curand am schimbat rulmentii pe masina si am pus Mapco,acum,defapt si inainte de schimbul rulmentilor, cand trec peste o denivelare mai acuta,se aude un "scartait"sa zic asa,de testat batraneste le tot testez dar par bine inchegate,daca este sa le schimb ce marci recomandati si ce nu!!!!Cat despre rulmenti acelasi lucru,ce marca este "sfanta"si care trebuie evitata,in cazul meu am pus Mapco!!!Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Amortizoarele,rulmentii si in general toate piesele de schimb se cumpara de la firmele care produc respectivele piese de muuuuuult timp tot ce e nou si Made in germany...italy......sant facute in CHINA eventual in Turcia .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu e de la " AMORTIZATOARE" cum le-ai botezat tu. Schimba bucsele mici de la trapez pe ambele parti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Cum se demonteaza amortizoarele de la axa spate ? am dat roata jos ,am vazut ca este un surub jos ,uitandu-ma in sus am vazut un fel de suport cu doua suruburi ,asta sa fie tot ? sau prin portbagaj trebuie sa dau capitonajul la o parte si sa aibe acolo surub de prindere ca si la alte tipuri de masina ? multumesc anticipat 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se desfac cele 2 suruburi care le vezi tu si in capul tijei ai o piulita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In capul tijei ? Este la exterior sau inauntru in portbagaj trebuie sa dau capitonajul la o parte ?Multzam fain ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie sa umbli in portbagaj se da roata jos si se desfac cele 2 suruburi de sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e de la " AMORTIZATOARE" cum le-ai botezat tu. Schimba bucsele mici de la trapez pe ambele parti.

Se da bascula jos? Dupa se reface unghiul de fuga? multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Operatia se face cu bascula demontata. Si e bine sa faci si unghiul de fuga. Daca ai minim de scule se poate schimba acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!