Jump to content

Schimbare kilometraj digital din MPH in KMH


Razvanvl
 Share

Postare recomandată

Buna seara!

Dupa cum spune si titlul la un Passat CC cum se poate schimba kilometrajul digital (de il arata jos in MFI) din mph in kmh?

Am tot cautat si nu am gasit nimic.

Va rog sa ma scuzati daca am postat gresit.

Multumesc!

post-93901-0-47558900-1382805886_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu nu se poate. Daca ceasul indica in Km/h, pe display va arata in mph. si invers.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este viteza alternativa...... nu se poate schimba - rostul ei e sa-i ajute pe cei care calatoresc in tari ce au unitati de masura diferite, pentru viteza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Va multumesc mult pt lamuriri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca am inteles bine intrebarea ta, dar eu stiu ca se poate, cel putin eu am reusit sa schimb la mine afisajul digital din km/h in mph.

Din meniul settings, bifezi alternate speed.

Am facut si o poza. 

post-30494-0-57984100-1383481096_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca masina are ceasurile in mile - atunci cand bifezi viteza alternativa - o sa iti afiseze in km.... si invers. Nu o sa iti arata niciodata, in aceeasi unitate de masura, ca bordul - asta e scopul functiei, sa ai ambele unitati de masura afisate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cum au zis si ceilalti, optiune e facuta ca sa vezi si in CEALALTA unitate de masura, de asta ii si spune "alternate", dar daca totusi vrei sa ti afiseze pe bord viteza..DEbifeaza optiunea asta cu alternate speed, du te sus in primul meniu (MFI settings parca..acolo unde bifezi ce vrei sa ti arate calculatorul) si bifeaza DIGITAL SPEED, apoi o s o gasesti acolo unde ai toate celelalte info: consum, viteaza medie ..etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
CoconeaValentin

Salut, scuzati daca nu postez unde trebuie. Am un Passat B6 si vreau sa scot setarea care imi arata milele in loc de kilometrii parcursi si nu stiu cum. Am bajbait prin meniu dsr mi-e frica sa intru mai in profunzime. Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din BC, dezactiveaza/debifeaza alternative speed

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CoconeaValentin

Multumesc Florin. Ma duc sa incerc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CoconeaValentin

Am intrat in meniul BC si nu am Alternate speed. Am restul optiunilor dar alt. speed nu. Alta varianta? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, scuzati daca nu postez unde trebuie. Am un Passat B6 si vreau sa scot setarea care imi arata milele in loc de kilometrii parcursi si nu stiu cum. Am bajbait prin meniu dsr mi-e frica sa intru mai in profunzime. Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

 

stai ca acum am citit cum trebuie.... tu vb despre afisarea in km - mile - asta se rezolva din codare - schimba 4 cu 1..... codingul e de genul 0x4xx... bagi 1 in loc de 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!