Jump to content

Audi A3 Sportback 2.0TFSI


golfix

Postare recomandată

Mersi Soso, cam asta e planul,sa fie gata pana in urmatorul Eurocar :)

Link către comentariu

Pai inainte sa iau jantele am hotarat sa mai ramana la mine si sezonul 2015 :P

Link către comentariu

intrebare: Cam ce suspensie reglabila trebuie achizitionata,care sa coboare un 60-65mm minim si fata si spate? Pe o janta de 19 cu 225 35 19 ar insemna ca anvelopa sa intre sub aripa macar 5mm. La un arc eibach sportline care este prezentat ca ar cobora masina cu 45mm,mai raman circa 15mm pana la aripa( cam 1 deget si inca 2-3mm).Cand am avut TA technix la maxim pe fata cobora cam 50-55mm,in conditia in care anvelopa era 225 40 18(intra degetul de jos in sus,estimez un 5mm gap ramas)

Modificat de golfix
Link către comentariu

H&R Ultra Low.

Nu sunt sigur, dar e posibil sa ai nevoie de camber plates in cazul in care H&R-urile nu ofera posibilitatea de reglaj (cum au cei de la Ksport) si/sau roluire aripi.

Modificat de anorganix
Link către comentariu

Recomand cu incredere Fk Ak Street line, are un priten pe golf 4 si este numai buna pt drumurile noastre, nici prea dura nici prea moale plus ca o poate cobora fff mult ( o poate pune pe burta ) de ridicat nu prea merge mult pe spate...colegu Pit09 are pe golf 5 care este pe aceiasi platforma cu masina ta si el iti poate sa iti spuna mai multe.

www.fk-shop.de/en/Suspension-Tuning/Coilovers/ vezi care se potriveste cu cerintele tale, eu am vazut ca e una ce coboara 65 mm...poti comanda si din RO si cred ca o sa ai nevoie de bielete reglabile.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Foarte buna alegere cu jantele...am avut mereu o slabiciune pentru modelul asta. Cand lucram la Audi, le recomandam la unii clienti, dar aparuse "febra" cu Rotor si Segment. :D

 

O sa simti diferenta de greutate fata de OZ-uri, dar merita "efortul".

 

Spor la alegerea suspensiei...as merge pe ceva cu nume...nu experimente gen TA Technix, FK, etc. Am avut si eu pe Golf 5 TA Technix reglabila, dar am renuntat la ea dupa cateva luni si am pus arcuri KW.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Cam asa ar arata arcurile Eibach Sportline,in combinatie cu acelasi tip de janta,aceeasi dimensiune la anvelopa.

 

Ce spuneti?

 
 

post-8814-0-36761000-1421220123_thumb.jp

post-8814-0-01178700-1421220137_thumb.jp

post-8814-0-39386900-1421220149_thumb.jp

post-8814-0-56222100-1421220162_thumb.jp

post-8814-0-11397900-1421220178_thumb.jp

post-8814-0-70976400-1421220183_thumb.jp

post-8814-0-91924400-1421220189_thumb.jp

Link către comentariu

Eu sunt pentru. :icon_thumleft:

 

Dar tu stii ce vrei de la masina si nu contest ca poate coborata inca 2 cm ar arata muuuuuuult  mai bine! :D

Link către comentariu

Am avut reglabila,stiu ce inseamna,pot spune ca nu am dat-o jos degeaba,eram cam dura cu 18",cu 19 cred ca e si mai si. cu reglabila e alta treaba,arata mult mult mai bine.

 

Intrebare: Nu exista ceva arcuri care sa coboare putin mai mult cu 5mm macar,fata de pozele postate? Am inteles ca ar fi ceva de la KW,super sport care ar cobora pana la 50mm?

Link către comentariu

Mie din poze imi pare ca ar fi prokit nu sportline. Am un prieten cu un e90 cu 19 in picioare si sportline si sunt rotile aproape sub aripi. 

 

uite:

 

post-47000-0-06982000-1421220977_thumb.j

Link către comentariu

Sunt sportine,drop-ul este diferite la bmw fata de vw.  Cred ca in pozele care le-am pus,omul posibil sa aibe montate arcuri de Diesel,masina in cauza fiind 2.0TFSI.Am inteles ca ar conta si acest aspect atunci cand comanzi. Mie la golful 5TDI,cu eibach sportline,aveam drop cu 5mm mai mare pe fata decat pe spate.

 

Eu am acum Eibach PRO KIT pe masina,vom vedea in primavara cand montez jantele cum se vad:)) Probabil cocotata.

Modificat de golfix
Link către comentariu

Poate vand eu suspensia AP :)

Iti zic pe la sf lui feb, ca banuiesc ca nu treci la roti de vara pana atunci

Link către comentariu

 Am prins o super promotie la FK,si am comandat o suspensie FK AK Street din Germania,asa cum spunea unul din colegii de mai sus.Am stat de vorba cu cativa colegi de forum care o folosesc,ai am primit un feedback pozitiv atat asupra rigiditatii acesteia(mai confortabila decat ta technix) si cu un drop foarte bun.

 

Sunt curios daca vine si cu bieletele reglabile in pachet,daca da e super afacere :)

 

O asteptam sa vina prin DHL.

post-8814-0-46123300-1421230218_thumb.pn

Modificat de golfix
Link către comentariu

M-as mira...Eu am luat bieletele reglabile din Sf. Gheorghe, daca ai nevoie de link, ma anunti.

Felicitari pentru achizitie, astept cu interes impresii!

Modificat de cogdao
Link către comentariu
Link către comentariu

O daaa,la tine e si mai mare reducerea. Pai stii vorba,omul gospodar isi cumpara vara sanie,si iarna reglabila :D

 

Care o fi rolul acelor arculete mai mici? Am inteles ca daca le scoti obtii un drop mai mare.

Modificat de golfix
Link către comentariu

Scopul lor e sa tina arcul mare la locul lui cand roata nu e sub tensiune! Bun pret!  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Nu o sa regreti ai sa vezi :) daca suspensia era la pachet cu bieletele atunci vin.

 

Rzv un prieten o are de 1 an jumate si merge cu masina in fiecare zi, nu are nici pe naiba...e ca noua.

Modificat de ~LauR~
Link către comentariu

Din ce scrie pe site nu e mentionat nimic de bielete..

"This Kit Contains Two Height Adjustable Coilovers For The Front And Two Uprated & Shortened Sports Dampers For The Rear With Two Lowering Springs With Height Adjustable Mounting Platforms. The Springs And Rear Dampers Are Powder Coated Yellow And The Coilover Bodies And Platforms Are Zinc Coated For Durability And Corrosion Resistance. The Kit Also Contains The Adjustment Spanners For Quick Easy Ride Height Changes."

 

P.S: Mi-am comandat si eu acum pentru masina mea 156.7euro. Mersi pentru pont. :D

Link către comentariu

Super,si-au mai comandat cativa prieteni :) sunt super preturile de iarna :D Au mega preturi si la seturile de arcuri,35 euro setul :)

 

Am vazut ca nu scrie,insa anu trecut cand niste baieti au comandat,au venit cu bielete,acum cum o fi norocul :)

 

LE: este posibil sa vina cu ele,daca apar in poze,am gasit scris la ei,ca acolo unde este nevoie,kitul va fi insotit de bielete. LA noi la un drop mai mare de 50mm este nevoie de bielete,iar kitul lor coboara un minim 55mm

Modificat de golfix
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!