Jump to content

Audi A3 Sportback 2.0TFSI


golfix

Postare recomandată

  • Administrator
acum o oră, AndreyPH a scris:

eventual daca esti amator, sa stergi marginea numarului sa devina alba

OT

Da, si sa-i dai ocazia primului politist pus pe spaga, sa iti ia numerele ca fiind neconforme. :)

Link către comentariu
11 hours ago, anorganix said:

Banda dublu adeziva e super ok (daca e aia corecta sa nu cada la prima spalare) dar vine cu dezavantajul dezlipirii... iti trebuie pistol cu aer cald.

Banda sa fie de la Bison Car Tape. Cand vrei sa dai numarul jos, m-a invatat si pe mine cineva, cu fir de pescuit. Il bagi sub margine si tragi de colo-colo, si in 10 secunde esti gata.

11 hours ago, Marian said:

OT

Da, si sa-i dai ocazia primului politist pus pe spaga, sa iti ia numerele ca fiind neconforme. :)

Fii serios. Am 3 masini in familie cu numerele decolorate, de cel putin 2 ani. Plus o groaza de masini in trafic pe care le vezi si tu. Mai degraba se leaga de tine cu xenon in far cu oglinda. In fine, fiecare pe barba lui...

Link către comentariu

La mine nu se poate scoate acel suport median din grila,sau cel putin asa mi s-a parut.

Singura varianta ar fi lipirea numarului direct pe acel suport, insa sa fiu sincer nu e ceva care ma atrage, nu ma deranjeaza suportul traditional.

Mai degraba as pune pe fata o bara de S3 :) Insa, unde m-am mutat recent este o mare problema cu panta de la parcarea subterana,abia ies/intru, am zgariat bara din fata la partea de jos,sub.   Banuiesc ca cea de S3 este si mai joasa si ar cam trebui sa imi iau gandul :(

Link către comentariu
  • 4 months later...

Salutare,

Aveti idee daca se pot lipii barele de plafon pentru A3 Sportback, pentru a evita gaurirea plafonului pentru prindere? As vrea sa le montez strict pentru design, nu le voi folosii ca prinderi de bare.

Credeti ca ar fi probleme daca se lipesc cu banda dublu adeziva bison sau 3m pt accesorii auto?

1241_G_1386379641844.jpg

Link către comentariu

N-ar trebui sa fie probleme, singura problema o vad in anotimpul rece ca ar sta o perioada mai lunga in zapada / apa si ar putea sa cedeze adezivul. Eu am la numarul de inmatriculare si n-am intampinat probleme, intr-adevar, vorbim despre greutati diferite. Pe adezivul de la 3M stiu ca era prevazut pentru un anumit nr de kg, sa te uiti de curiozitate sa vezi daca se incadreaza. 

Sunt de efect barele :icon_thumleft: eu le-am avut de fabrica, si parca fara ele ar fi mai "cheala". 

Link către comentariu

Am inteles ca ar fi 3 variante: 3M, Bison, sau TESA?  Imi este frica pentru masinile din spate, sa nu cumva sa zboare la viteza. Le-as aplica pe capete si ceva adeziv de parbriz pentru siguranta

Link către comentariu

Au ajuns si stopurile facelift, mai astept adaptoarele care imi vor ajunge saptamana viitoare, apoi le urc pe masina si revin cu poze.

 

IMG_5205.JPG

IMG_5206.JPG

Link către comentariu

nu-i rau deloc ! sigur o sa schimbe complet spatele masinii aceste stopuri !

Link către comentariu

Super ! :icon_thumleft: Si eu ma uit de ceva timp dupa acest retrofit, dar cam greu in dezmembrari sa gasesti asa ceva. 

Le-ai cumparat noi sau SH ? 

Cu siguranta vor da o nota aparte, cel putin la trecerea dintre zi si noapte :) 

Link către comentariu

Sunt noi, nu prea se gasesc la dezmembrari iar atunci cand se gasesc, diferenta intre nou(cu garantie) si vechi, nu se justifica.

Link către comentariu

Astazi mi-am incercat norocul cu niste folie pe trim-urile interioare, este prima data cand incerc asa ceva. Rezultatul mai jos.

IMG_5210.JPG

IMG_5211.JPG

IMG_5214.JPG

IMG_5216.JPG

IMG_5217.JPG

IMG_5222.JPG

IMG_5223.JPG

Link către comentariu

E super, decat sa freci la ele, vopsea.....!

Link către comentariu

ale mele erau oricum impecabile ,fara zgarieturi, am vrut doar aluminiu brushed look

Link către comentariu

Buna ideea :icon_thumleft: ale mele au ceva zgaraieturi si una noua e ~350 lei 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Inca astept cablajele de la stopuri, maine cred ca imi ajung.

Am mai comandat si lampile de la numar pe led, varianta OEM,cam asa ar trebui sa arate la final.

 

2012_07_06_21_21_05_LED-audi.JPG

IMG_3656 (Large).JPG

Link către comentariu

Cam asa se vad stopurile. Lampile led la numar vor completa spatele

image.jpg

Modificat de golfix
Link către comentariu

Super retrofit :icon_thumleft: felicitari ! arata foarte bine ! 

Urmeaza eleronul ? Ca sa fie spatele complet :) 

Link către comentariu

Niiice! :) Cu jantele ce ai mai rezolvat? Le aveai la vanzare mai demult. Ai trecut la alt set? Ai ramas cu astea? 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu

Nu sunt atat de luminoase lampile, s-ar putea sa fii dezamagit de ele..

Link către comentariu

Din ce stiu poti seda din VCDS intensitatea acestora .

Link către comentariu

+1 pentru triple, se cerea un "fundulet" de facelift! Va arata foarte bine cu LED-urile OEM pentru ca au o dispersie uniforma a luminii (spre deosebire de balariile chinezesti "error-free").

PS: da, asa cum bine zice @Cosmin ZKG, intensitatea se seteaza cu VCDS-ul la nevoie. La 100% ti-e greu sa te uiti la lumini noaptea/pe ceata.

Modificat de anorganix
Link către comentariu

@Anorganix, stiu de setare, le-am pus pe varianta reocomandata byte12, intensitate 36%, pe 46% aveam impresia ca lumineaza mai tare cele din exterior si nu erau uniforme.

 

PS: Intensitatea este mai mult decat satisfacatoare, pot spune ca noaptea pe pozitie lumineaza mai intens decat vechile lampi. In poza asta m-am jucat cu setarile de lumina ca sa se vada mai bine forma luminii de pozitie, in realitate erau mult mai luminoase

image1.JPG

Modificat de golfix
Link către comentariu

Am pus lampile cu led la numar, calitate oem ??

image.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!