Jump to content

A4 nu intra bine in treapta I


Bimm3r
 Share

Postare recomandată

Am condus acum cateva zile masina unui prieten, un A4 din 2001. Totul bine si relaxant pana la o plecare din rampa la unghi naspa, nu stiu ce unghi. Aveam o masina in spate, eram primul in intersectie. Ma asigur bag treapta I dau sa plec, nimic, masina se tureaza in gol :) comic, ridic mai mult ambreiaju ca am crezut ca nu a cuplat :( si in final mi-am dat seama ce s-a intamplat atunci cand schimbatorul a inceput sa imi faca crima, deci masacru in mana. Vibra atat de tare ca era sa imi smulga mana din umar. Am bagat din nou treapta I si am plecat in forta ca deja il speriasem pe ala din spatele meu cand ma duceam incet inspre el :( A doua zi cand am mers cu masina s-a intamplat din nou faza dar nu in rampa. Care e faza ? E ceva bulit la ea ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar putea sa fi prins aer la ambreiaj. Nu cumva sta pedala putin mai jos decat normal? Incearca un aerisit de ambreiaj!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putin ulei in cutia de viteze iar cand masina este inclinata face fitze. E ceva normal. Se intampla si cand este frig afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!