Jump to content

VW Golf MK5 GTI


s3r61u

Postare recomandată

  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • s3r61u

    179

  • golfix

    47

  • B_490_RZV

    26

  • saibot

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare baieti, si multumesc de urari :) . Azi vreau sa va arat o mica particica din salonul auto de la Frankfurt :D . Daca mai doreste cineva alte poze cu alte masini, spuneti-mi si daca le am le postez. :)

Link către comentariu

Pai chiar te rog sa pui mai multe poze, dar asta in topicul dedicat din aria Off-topic sau Social, parca.

Link către comentariu

Salutare fratilor,

am si eu nevoie de unpic de ajutor in legatura cu un miros PUTERNIC  de benzina in ulei(la verificarea cu joja), va intreb aici deoarece ma gandesc ca vede mai multe lume si poate poate s-a mai confruntat cineva cu situatia mea si a rezolvat-o cumva(daca este bai mare).Vreau sa specific ca nu mi-a crecut nivelul uleiului la joja peste nivelul maxim...asta ma gandesc ca duce la ideea ca nu a crescut nivelul uleiului nici in baia de ulei(caz in care probail era ceva grav--dar si daca ar ficazul acesta c s-ar putea strica si repara).

 

Va multumesc mult ! :)

Link către comentariu

A crescut vre un pic nivelul pe joja? Nu trebuie sa sara de maxim. Dc a crescut chiar si f putin e cam problema. Dc nivelul e la fel nu e bai...

Link către comentariu

Pai scurt istoric...cand am schimbat uleiul acum doua saptamani in service la verificare era la jumate intre maxim si minim, si d doua saptamani incoace(chair cred de a doua zi dupa schimb) a crescut sa spun cu 0.5 cm si a ramas asa, prima impresia a fost ca ramanand peste noapte masina oprita s-a scurs tot de pe motor si a crescut unpic, nu m-am impacientat dar azi am verificat si duca cum spuneam nivelul este sub maxim cu 1cm aprox (acelasi nivel de doua saptamani) DAR miroase tare a Benzina, care poate fii problema ?! :(

Link către comentariu

Si la mine se simte miros de benzina, dar nu a crescut niciodata nivelul. Eu completez cam 1L la 5000km, consumul asta l-a avut de noua si s-a mentinut pana acum (aprox 75k km).

E intr-o oarecare masura normal daca ai multe drumuri scurte, cu motorul neincalzit. 

Modificat de thesaw
Link către comentariu

@ thesaw  : da, fac drumuri scurte gen 2-3 km...ideea e ca nu-mi scade nivelul uleiului...deci nu cred ca-mi consuma ulei...eu m-am speriat sa nu-mi creasca nivelul ...asta insemnand ca pe undeva i-mi intra benzina(si nu stiu pe unde)...sper sa nu fie...o sa mai urmaresc, sper sa nu-mi mai creasca...

Link către comentariu

Este destul de comun ca la benzinare sa mai ajunga vapori de benzina in ulei. Nu ar trebui sa te ingrijorezi prea tare, doar sa urmaresti sa nu se agraveze situatia. Poti sa folosesti benzina cu cifra octanica mai mare (98+) pentru o ardere mai buna si pentru depuneri mai putine.

Link către comentariu

Doar benzina 98 am folosit de cand o am, altceva nu a inghitit decat de la OMV MaxxMotion, da, mersi, sper asa sa fie, adica sa nu fie nimik :)

Link către comentariu
  • Administrator
In aria "Masina mea" este permisa:

- prezentarea DOAR a masinilor din gama VAG;

- discutarea aspectelor legate de tuning vizual si tehnic. Sunt strict interzise discutiile referitoare la problemele tehnice.

 

 

ai o arie intreaga unde poti gasi raspuns problemelor tale... foloseste Search-ul si cauta rezolvare acolo, nu aici

Urmatoarea abatere va fi sanctionata

 

Mersi

Modificat de dudu
Link către comentariu

Salutare baieti :)

stie cineva care este ET-ul cel mai mic care trebuie la o janta de R17 SI 8J, astfel incat sa nu atinga roata aripa fata la trecerea peste "bumpare" gropi, denivelari mai mari, intreb deoarece am avut niste jante OZRacing de 17 si 8j care aveau ET-ul de 32 si aveam emotii mari cu ele, la unele denivelari avem impresia ca-mi da roata in aripa :| si odata am si patit-o la masina veche, deasemene si ET-ul cel mai mare...ca nu cumva sa-mi atinga roata in interior...vorbesc aici doar despre VW Golf 5 (GTI in cazul meu)

 

Mersi !

Modificat de s3r61u
Link către comentariu

Sunt sanse foarte mari sa iti atinga la un ET <44, dar mai depinde si de anvelopa, respectiv cat de inalt e peretele lateral.

Ca sa fii sigur, alege ceva intre 44 si 52 ET. Asta la o latime de 8 a jantei.

Link către comentariu

Iti dau eu o Cupra impecabila in loc, la acelasi pret :D

 

Poza a treia, e luata de pe net nu?

Ca asa e si la mine, e furtun acolo, nu teava metalica.
Dar trebuie sa fie cum zice Mike, cu un Torx pe dedesubt.

 

Cam follewer-ul trebuie sa se potriveasca..

Link către comentariu

Salut baieti ,

da asta am sa fac, maine la prima ora am sa incerc sa fac ceva poze..cat de cat concludente. Mersi mult de suport ! :)

Link către comentariu

ok .. un  sfat ... ai 4 pagini de topic si nici o fotografie cu masina ... bine in fine, cea de pe prima pagina nu se pune :P ... sooo ....

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!