Jump to content

probleme butoane actionare electrica geamuri fata


mihai_d_85
 Share

Postare recomandată

Fratii mei acum un an si ceva in urma am avut neplacuta surpriza ca,pe timp de iarna,sa nu mai pot ridica geamul de pe partea pasagerului dreapta fata.Am demontat butonul si am observat ca placutele din interior erau una "pe burta" (pozitie normala) si cealalta ridicata astfel incat piciorusul butonului facea contact imperfect si geamul se ridica cand voaia el.Am schimbat butoanele si astea "noi" m-au tinut cam 8 luni.Acum butonul de pe partea pasagerului are acelasi simptom.Coboara elegant geamul dar de urcat.... trebuie sa ai rabdare cu el.Ridica geamul numai cand vrea.Ce as putea sa fac? Ma gandesc sa iau alt set de butoane dar ma astept la acelasi simptom.Deci?Poate cineva sa ma ajute?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie schimbat si avut grija sa nu mai intre apa in el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu are cum sa intre apa in el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai ploua pe fata de usa. Altfel, umiditate, condens - si se intampla deseori sa oxideze acele contacte.

 

altfel, desfacute, curatate bine lamelele, aplicat sprey de contacte si poate ai scapat doar cu atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut!stiti careva unde asi putea gasi buton pt geam electric fata stanga(vw polo 6n2)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru butoane iti dau o adresa de mail unde faci comanda,eventual pui si o poza. adresa:codogar@yahoo.com. eu asa le-am luat pe ale mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!