Jump to content

Golf V Reflex Silver Metallic


pr_cata

Postare recomandată

Azi am luat masina de la PBN, iar spre surprinderea mea a iesit chiar bine! Pe far au ramas mici zgarieturi insa pot sa traiesc cu ele.

Multumita colegului Rave am sa trec si la suporti de numere slim, diseara!

post-21441-14145841118864_thumb.jpg

post-21441-1414584122436_thumb.jpgpost-21441-14145841308645_thumb.jpg

Bara si contra-aripa au fost schimbate, aripa reparata iar la far s-a aplicat un polish.

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Salut !

Cata suntem aici sa ne ajutam , te ajut eu sa omori musca cu un ciocan !  :icon_thumleft:

 

Drumuri bune si fara .... incidente !

Link către comentariu

Chiar ma batea gandul sa pun. Daca aveti o sugestie unde pot sa fac operatiunea va rog pe pm! Ms!

Link către comentariu

Am montat aseara si suportii de numar slim, tnx Bogdan!

post-21441-14146586776788_thumb.jpg

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Eu? Pentru ca sunt un fel de struto-camila intre un suport normal si numar prins cu dublu-adeziva, si nu-mi place cum se vad bucatile alea mici care tin numarul. Cred ca ar merge facute albe, sa nu mai iasa in evidenta, daca numarul tot nu mai are marginea neagra...

Link către comentariu

Sa stii ca m-am gandit si eu la albirea partii negre, care tine numarul, dar nu stiu daca ma mai complic :).

Cert este ca intr-un an jumatate cat am avut numerele lipite cu banda, a fost nevoie de 2 ori sa dezlipesc nr fata si o data pe spate, pentru revopsiri!

Asa ca am renuntat la idea de banda si am preferat pe cea cu suport de numar!

Link către comentariu

salut ...cat te au costat pedalele si maneta de schimbator ???

Tot setul de pedale a costat in jur de 250 lei, fara footrest, acela a mai fost 100 lei. Gasesti setul de pedale pe magazinul Porsche de accesorii la pretul de 350 lei.

Maneta de schimbator a fost imbracata in piele la colegul Ady de la Arad cu 40 lei parca.

Link către comentariu

In weekend am facut schimbul de lichid de frana, insa lichidul vechi arata destul de bine, chiar daca nu il schimbasem de 2-3 ani!

post-21441-14150902489485_thumb.jpg

post-21441-14150902725142_thumb.jpg

Intrucat lampile led de la numar(chinezesti) au inceput sa dea eroare din cand in cand si o parte din leduri s-au ars, am dat azi comanda de un set oem, de pe ebay. M-au costat 18 euro plus 10 euro transport prin curierat. Cred ca se livreaza pana sambata!

Nu recomand lampile led chinezesti, pe langa faptul ca lumineaza foarte tare, dupa un timp se ard ledurile si dau eroare, cel putin asta mi s-a intamplat mie.

Link către comentariu

Neamtul asa se "jura". Si in descrierea anuntui tot asa sunt prezentate, cu coduri de produs etc.. Pretul nu l-am obtinut asa usor, le vanez de mult pe ebay si am si negociat un pic, persoana respectiva avand un stoc de 46 seturi. Ramane de vazut autenticitatea dar nu imi fac griji :)

Asa arata in anunt

post-21441-14150909401163_thumb.jpg

post-21441-14150909494259_thumb.jpg

Link către comentariu

Tnx, eu mai sper sa nu am eroare, sa nu fie nevoie de anulatoare!

La fel si tie!

Modificat de pr_cata
Link către comentariu

Stiu ca la MK5 se poate dezactiva check-ul lampilor respective cu VCDS-ul; pe de alta parte, nu stiu daca mai primesti eroare in bord cand se arde vreuna.

Link către comentariu

O sa le montez si daca am eroare le dezactivez, a mentionat un coleg mai sus ce trebuie bifat! Poate am noroc si nu o sa fie nevoie :)

Link către comentariu

Daca stiam ma bagam si eu la un set :(.

Te rog sa pui cateva poze cu ele montate si un feedback referitor la calitatea lor, multumesc .

Link către comentariu

Sigur, cand sosesc, am sa postez aici. Vin prin DHL, deci nu o sa dureze prea mult.

Link către comentariu

Ti-am propus o intalnire, dar probabil ca nu ai avut timp.

 

Acelasi produs l-am achizitionat si eu acum un an (Link). Am urmarit mai multe licitatii pe ebay si am participat la mai multe pana cand am castigat una (Link).

Cu transportul m-a ajutat un coleg de serviciu al carui frate lucreaza in nemtia, asa ca aspectul asta nu m-a costat decat 4 E. Ce-i drept, ca au ajuns la mine prin decembrie.

 

Prin urmare eu nu cred ca vor fi probleme si in curand vei fii fericita tinta extrem de vizibila a politistilor.

Link către comentariu

N-am uitat propunerea ta Bogdan insa nu prea am avut timp si banuiesc ca nici tu nu ai fi avut, asa ca nu te-am mai deranjat! :)

Mie imi faceau astea chinezesti figuri, una din cele oem cu bec normal s-a stricat asa ca am preferat sa le iau pe astea cu led decat sa stau sa caut lampi normale.

Referitor la tinta politistilor, daca nu m-au oprit pana acum cand cele chinezesti aveau intensitate dubla, nu cred ca o sa am probleme pe viitor.

PS. Uite ce lumina fac cele din China

post-21441-14151050032241_thumb.jpg

post-21441-14151050255408_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!