Jump to content

Golf VII 2.0 TDI


risin

Postare recomandată

Pretul contine TVA, scrie mai jos ca e 23 si ceva fara tva. Oricum un Golf nu trebuie comparat nici cu A3 nici cu BMW ci cu competitorii lui: Astra, Focus, i30, Ce'ed Megane, Mazda 3 etc.

Link către comentariu
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • risin

    24

  • Rave

    5

  • msclemike

    4

  • Jetta20tdiHLDSG6

    4

plus ca un bmw ca ala cred ca intretinerea lui e de 2 ori mai scumpa ca a golfului . Deci eu la reprezentanta cel putin mi s a zis ca vor costa 1400 ron 2 revizii in cei 4 ani de garantie.

Link către comentariu

Pai de ce sa fie de 2 ori mai mare? (2000 cmc diesel ca si Golful) plus ca beneficiaza de 5 ani revizii gratuite din cate stiu, e un pachet...in fine...offtopic, gata tac! :D

Link către comentariu

Poate nu am inteles eu bine: Ai de gand sa-i faci doar doua revizii in 4 ani?

Pai de ce sa fie de 2 ori mai mare? (2000 cmc diesel ca si Golful) plus ca beneficiaza de 5 ani revizii gratuite din cate stiu, e un pachet...in fine...offtopic, gata tac! :D

+1 :))))).

Link către comentariu

Daca faci revizia la 30.000 Km sau 2 ani... da, cam atat costa.

Trist...fac revizia la 10k km cu tot cu ulei long life...daca ti la masina si avand in vedere ca esti in Romania unde masina inghite praf cum papa un copil un tiramisu.

.... astea se potrivesc la un golf 2.0 tdi ?

Merg la golf...

Link către comentariu

msclemike cat te costa pe tine reviziile la 10k km ? si banuiesc ca o faci la 2 -3 luni cred ,nu ?

Link către comentariu

Ar trebui sa mearga alea, masoara totusi diametrul tevii tale, s-ar putea sa fie de 60mm caz in care nu merg. 

OEM de Golf VII sunt astea dar pretul e de cateva ori mai mare.

 

Eu unul n-as sta mai mult de 15.000 Km fara revizie, mai ales daca-i fac prin Bucuresti.

Si la aia oricum schimb toate filtrele, desi unele sunt recomandate sa fie schimbate o data la doua revizii...

Link către comentariu

Masina de zi cu zi e o Zafira...X-ul e destul de mult lipsit de griji dar imi place sa-l stiu acolo...cei 10.000km ii fac cam intr-un an dar masina e in garantie cu Service Premium si sunt gratuite reviziile...defapt nimic nu e gratuit...am platit pt prelungire de garantie ...so...

Link către comentariu

Acest filtru se curata si se poate refolosi, dar nu la infinit.

Atentie totusi ca e posibil sa fie nevoie inainte de 15k sa il cureti. Pe motor diesel nu influenteaza cu nimic un filtru sport.

Link către comentariu
  • 6 months later...

Imi poate recomanda cineva un atelier/magazin ( Ploiesti sau Bucuresti ) unde se monteaza sau vinde folie auto cu transparenta 70% pentru geamuri lateral fata ? Eu momentan am folie UV cu un grad fff mare de transparenta aproape nici nu se observa folia : 

 

10294436_294383887395324_397962143965861
 
10320379_295312270635819_547949591119282
 
10376079_295312370635809_237297727469080
Link către comentariu

E simpatica foc masina. :icon_thumleft:  

 

Povesteste cum se simte masina la drum, te-ai dat la ea? Nu de alta dar am facut test-drive cu un a3 sedan 2.0 tdi de 150 de cai si mi s-a parut lesinat, atat de lesinat incat am intrebat agentul de vanzari daca sigur e varianta de 150 si nu vreo varianta cu power reduction. :D

Link către comentariu

@cristi511 Merci si a ta e frumoasa am urmarit topicul ei.

Masina am explorat o din toate punctele de vedere , la volan stau foarte confortabil fata de masinile care mai sunt in familie ( g5 plus si polo 9n3) , la fel si puterea mi se pare ok dar nu suficienta. Nu am condus f multe masini dar in comparatie cu altele  se invige ok cel putin cu prietenii care am mai facut cate o [cenzurat] . :P

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Ma poate ajuta cineva ( sfaturi , linkuri ,etc)  sa mi fac un mic upgrade la partea audio ?

Link către comentariu

Multumesc. Ideea ca nu contest rafinamentul noilor motoare cr fata de tractorul meu ( sunt de pe alta planeta) doar ca mi se pare ca puterea aia e doar pe hartie.

Ca upgrade audio, daca ai ceva banuti cauta dynaudio pe ebay, se aude ft ft bine din pct meu de vedere.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!