Jump to content

Bec de ceata pe spate la A6


andrein
 Share

Postare recomandată

Din cate stiu din cele 2 stopuri de ceata de deasupra numarului spate, este dotat cu bec doar cel din partea stanga a masinii. Ma intereseaza daca se poate monta si in dreapta inca un bec.. si daca da, ce fel de bec exact trebuie.

Modificat de andrein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine este tot numai pe stanga. Nu stiu insa daca asa e de noua, capota portbagajului a fost inlocuita de un fost proprietar. Pe dreapta pare sa nu aiba nici fasung pentru becul de ceata, dar nici nu stiu daca se poate pune din cauza incuietorii (care la Audi 80 e in stopul din dreapta, chiar pe partea de pe capota portbagajului).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faza este ca eu am vazut in oras la mine un A6 cu ambele aprinse

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faza este ca eu am vazut in oras la mine un A6 cu ambele aprinse

merge sai pui si pe dreapta ca eu miam pus si am tras fir din stinga si cind aprind ceata merg amindoua se vede frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ochii celor din spate :(

relax ca le aprind doar cind e ceata de -o tai cu cutitul:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de masina in primul rand

de exemplu la mine are circuitul electric pentru ceata pe dreapta dar nu avea data gaura in plasticul din stop pe interior

ar fi bine sa dai placa aia unde vin becurile de la stopul din dreapta sa vezi daca ai loc sa pui bec ,pui un bec si vezi daca functioneaza si daca da mai ramane numai sa dai gaura acolo...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Europa, legea iti permite doar pe stanga.

Dacia, Daewoo si Fiat au din fabricatie stopuri de ceata pe ambele parti.

Altceva, azi mi-am schimbat un bec cu doo filamente, pozitie si stop pe frana, si cand am scos blocul pe care sunt montate becurile, cu stupoare am vazut ca mai am un bec care intra tot in stopul comun frana/pozitie, si nu este stopul de ceata, pt ca acela se afla pe hayon, si functioneaza. Beculetul de care v-am zis (arata ca un bec de 5W) nu s-a aprins la nici o combinatie a comutatorului de lumini. Stie cineva ce e cu acel bec???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Europa, legea iti permite doar pe stanga.

Rectific: In DE si mai nou in toata U.E.

Merci SHARANEL :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de masina in primul rand

de exemplu la mine are circuitul electric pentru ceata pe dreapta dar nu avea data gaura in plasticul din stop pe interior

ar fi bine sa dai placa aia unde vin becurile de la stopul din dreapta sa vezi daca ai loc sa pui bec ,pui un bec si vezi daca functioneaza si daca da mai ramane numai sa dai gaura acolo...

pai asta intreb si eu ..pt cei cu A6 ..ca la A4 cu siguranta e diferit.

merge sai pui si pe dreapta ca eu miam pus si am tras fir din stinga si cind aprind ceata merg amindoua se vede frumos

si cum ai facut ? ce trebuie sa scot anume ? capacul de pe interiorul portbagajului ? Ce fel de bec ai pus ?

Dezvolta putin te rog !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!