Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Daca poti afla te rog legat de bandouri, trimite-mi un pm. Vreau sa le dau jos sa le vopsesc in culoarea masinii.

Link către comentariu

Hai ca iese treaba acum!!! In cat timp estimezi ca va fi gata? Legat de bandouri, se pot da jos, bagand foarte usor o surubulnita intr-unul din colturi (spre aripa) pana il scoti putin afara. Apoi tragi de el treptat pana cand il desfaci pe tot.

Link către comentariu

Bye bye lufturi :)   Si eu am in plan sa o vopsesc. Sper cat mai repede! Legat de bandouri, nu te-ai gandit sa le elimini complet? Ar da foarte bine. Eu cred ca o sa merg pe solutia asta cand o revopsesc. :D 

Link către comentariu

Nu vreau sa elimin bandourile. Nu am vrut modificari la masina, decat in limita "OEM+" . Astfel, singura modificare este umplerea locului pentru numar din bandoul fata. In rest doar reparatii si look oem. 

Speram ca saptamana viitoare sa intre la cabina. Am comandat si parbriz nou, original. Ramane sa imi iau becuri philips pentru faza lunga. 

Link către comentariu

Se da jos luneta sau vopsește pe lângă ea? Dar chederele de la uși,  cele exterioare la geam? 

Link către comentariu

Luneta se da jos, iar de chederele de la usi nu stiu. 

Parbrizul ma costa 500 de lei. 

Link către comentariu

Putin scump parbrizul.eu am iesit la 220 lei pilkington cu parasolar (tenta verde)

Ai idee cum prinde luneta daca o da jos?nu de alta,eu de ceva vreme tot am cautat service care sa-mi monteze/demonteze luneta si cam toti se feresc din cauza acelui mastic cu care vine luneta...desi nu vad ce e asa mare branza

Deja,dupa ce am vazut inceputul procesului, zici ca mi-am luat un bilet pt un film ce il asteptam de mult.....bafta! 

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

Luneta o sa fie demontata si montata la loc de cei care o sa monteze si parbrizul, nu de baietii de la garaj. Ei au zis ca nu se baga si ca lasa pe cineva specializat, tocmai din cauza masticului. Cel care o sa faca operatiunea asta, a mai facut-o cel putin odata inaintea mea (pe o masina pe care o stiu) si m-am convins personal ca rezultatul este unul ok. 

Link către comentariu

Daca o sa fi prezent cand se face operatiunea am sa te rog sa faci cateva poze ca sunt curios cum decurge lucrarea.ms

Link către comentariu

Inainte de cabina.

93BBA916-F149-4E47-A911-181180CF6AFF_zps

87CFCB32-269C-45F9-B06C-CA86B6317A07_zps

9826BFDA-F71C-4302-8A71-FF81159D1351_zps

5A420CFF-BB95-4DC9-9199-BACECC0D536C_zps

F29F3F81-197D-4E14-A751-2B7CA668CEA9_zps

9064B1EE-1078-4E02-8959-C58893B6789A_zps

Nu am fost de fata cand s-au dat parbrizul si luneta jos. 

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

:( eram curios de luneta si chiar asteptam un post la tn pe topic :(

La cum arata acum zici ca e din madmax :D bafta in continuare!

Link către comentariu

Pam pam :D pe strazi cu tine!

679C9762-51DA-4776-9BCD-3B7DBD988B14_zps

E2F6B6CC-5954-4746-9C53-21FC16A33361_zps

C54049D2-081E-4017-B2DB-E55A314F4C5E_zps

EF312D06-BBD8-4893-971B-27C9BBF6604B_zps

3AA91AE8-95D7-4F6F-A63A-E6EC2D9BA4E7_zps

Cum lumineaza farurile

7E46E61D-7364-4DC9-8DB6-F02139B60EDD_zps

Urmeaza roti de vara, imediat cum sunt gata flansele (le fac la cineva fara bani... deci trebuie sa astept) si placute noi. 

Link către comentariu

este chiar a ta?  :)) arata foarte foarte bine :wub:

Modificat de bls luci
Link către comentariu

Arata superb cu noua culoare si cu farurile astea! Am trait si eu recent sentimentul de a vedea masina complet vopsita si mai impecabila ca niciodata! De asemenea, la fel a fost si la mine, vopsea noua, curata si numere cu 2 straturi de jeg pe ele :)):)):))

Link către comentariu

lookin' good.

dar cred ca la soare se vede cel mai bine vopseaua, in poze nu imi dau seama de culoare.

Link către comentariu

Multumesc baieti. A fost o surpriza, baietii mi-au adus-o la o intalnire auto pe platforma (numerele erau la mine in portbagaj) iar cand am vazut-o pur si simplu imi tremurau picioarele :)) 

Flansele le fac din duraluminiu si vor fi de 15 mm pe fata si de 20 mm pe spate. 

Link către comentariu

sunt curios sa o vad live. 

cat te-a costat toata treaba, cap-coada?

senzorii de parcare sunt functionali?

nu ai renuntat la oglinzile inegale...

Link către comentariu

Arata bine de tot !

N-ai trecut pe rotile de vara ? 

 

Acum am vazut ca astepti flansele :D ... inca nu mi-am baut cafeaua. 

Modificat de DClaudiu
Link către comentariu

Felicitari Rudi!arata f.bine

Nu-ti mai zic nimic ca fac pariu ca esti pe "ea" pana o completezi dupa vopseaua proaspata.

Am o rugaminte (aia veche) : fa o poza la haion mai de aproape sa vad cum ii montat si eventual la stalpi.mci si bafta!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!