Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Golf 4 cu bot de bora...frumoasa masina dar schimbare asta e fara gust...cum ai pune pe seria 3 bot de seria 5 :tuktuk:  :tuktuk:  :tuktuk:  :tuktuk:  :tuktuk:

Link către comentariu

Un exemplu total gresit, nu am pus bot de Passat pe Golf.

Cum a zis si Muale, e important sa imi placa mie, iar mie imi place foarte mult schimbarea.

Sa ne mai descretim fruntile

post-122999-14397466886928_thumb.jpg

Link către comentariu

gusturile nu se discuta...o masina frumoasa insa...nu a zis nimeni nimik de passat...conbinatia asta de golf cu bora nu se leaga! in rest bafta 

Link către comentariu

Cam ciudat ca nu se leaga, tinand cont ca e aceeasi platforma. :))

 

@Rudi: ce jante te gandesti sa-ti iei? Nu de alta, dar astea arata foarte bine pe masina. :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dupa o pauza fortata de 30 de zile si a mea si automat si a masinii, revin cu noi modificari.

Mi-a revenit nebunia pentru bass.

Dupa ce o perioada nici nu voiam sa aud, acum am prins o oferta foarte buna si am facut-o. Urmeaza sa imi iau cabluri si sa il montez saptamana viitoare.

post-122999-14457623008935_thumb.jpg

O alta idee asupra careia am revenit este upgrade-ul din consola centrala.

post-122999-14457623708378_thumb.jpg

E cam complicat. Tableta va functiona cu aux, auxul functioneaza cu magazia, magazia functioneaza cu gamma. Asa ca am nevoie sa le pastrez pe toate. Magazia o trag in torpedou, am facut deja probe, totul pare ok. Gamma insa... Mufele nu sunt destul de lungi pentru a ajunge in torpedou, asa ca inca nu am nici o solutie. Urmeaza sa ma gandesc si sa gasesc una.

Link către comentariu

subwoofer-ul ala e posibil sa fie facut de cineva si aplicata o sigla sa il faca " de firma"

statia ce e?

Link către comentariu

Nu ma pricep eu la firmele astea, nu stiu care e buna si care nu, dar stiu sigur ca ce scrie acolo nu e fake. L-am cumparat de la un prieten cu care am fost cand l-a cumparat de nou...

Link către comentariu

Am tras si cablurile pentru subwoofer. Vali, statia e tot blaupunkt.

Deocamdata imi da batai de cap suportul motor de la cutia de viteze... Se pare ca s-a rupt surubul in cutie. Urmeaza sa rezolv.

Tipul care imi va face rama pentru iPad ma tine in standby deocamdata, e full. Am gasit si solutia pentru gamma.

http://youtu.be/OEr-5mo7Ibc

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Astazi am fost sa umblu putin la scut, mai exact sa il aranjez putin. Erau putin slabite prinderile si avea un pic de joc, am rezolvat.

Mai am de reglat suspensia spate pana in weekendul prelungit (plecare la munte) si e gata de iarna.

post-122999-14485343730597_thumb.jpg

Mai am 4000km pana la urmatoare revizie, dar cred ca o sa o fac mai repede. Deja imi fac o lista cu mai multe piese pe care trebuie sa le schimb:

-flanse amortizoare spate

-amortizoare capota si hayon

-intercooler (mda, l-am spart iar), ma gandesc serios sa pun fmic si pentru upgrade si pentru pozitionarea mai buna, fiind protejat de scut.

Ma gandesc si vad ce alte lucruri mai urmeaza pe lista pana atunci.

Drumuri bune.

Link către comentariu

Ieri am terminat treaba la suspensie, reglat sus maximum si pe spate si curatat un pic flansele.

post-122999-14486420365595_thumb.jpg

post-122999-14486420471095_thumb.jpg

post-122999-14486420572754_thumb.jpg

Astazi am facut o curatenie majora si am facut niste tratamente pregatitoare pentru iarna, nimic special. De asemenea, "problema" mea la faruri cu faza scurta defecta era doar de la un filament ars, am schimbat ambele becuri, reglat din reglajele manuale, iar acum totul merge normal, exact ca pe o Bora. Se pare ca instalatiile nu sunt deloc diferte :D

post-122999-14486420703854_thumb.jpg

post-122999-14486420806425_thumb.jpg

post-122999-14486421361385_thumb.jpg

Urmeaza cateva sute de kilometrii pe care abia le astept!

Link către comentariu

Nu ar trebui sa vina mai sus? Altfel care este rostul decupaturii in bandou? :icon_confused:

Modificat de toni
Link către comentariu

Ba da acolo ar trebui sa vina, doar ca sistemul de prindere cu ventuze nu e prieten cu santul dintre bandou si bara.

Link către comentariu

Calatorie terminata.

~650 km cu multa placere dar si cu neplaceri.

M-am bucurat de ea dupa mai mult timp de lipsa, m-am bucurat de sportivitate pe curbele de pe Valea Prahovei si Brasov.

Insa... Am observat ceva chestii in neregula care imi dau mari batai de cap.. Din nou. Limp la dus FOARTE frecvent, la intors mai rar. Consumul mi s-a parut unul maricel.. 650km extraurban cu 60 de litrii de motorina, mult zic eu.

Drept urmare, maine sun la TCM pentru o programare la o diagnoza in mers, dupa care tot la ei voi rezolva problemele care apar. Voi grabi si schimbarea intercoolerului pentru ca vreau sa mearga totul cum trebuie.

post-122999-14489994131666_thumb.jpg

post-122999-14489994348493_thumb.jpg

post-122999-14489994716983_thumb.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!