Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Ce are capota?! :))

Aaa, ultima poza zici? E facuta printr-un geam de-aia se vede asa. Capota, bara, grila si farurile sunt in stare foarte buna, toate de pe aceeasi masina. Pe spatele capotei era un abtibild cu ultima revizie a masinii : 05.2015 173.000 km.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Nu spun ca este perfecta a mea...dar totusi...diferentele sunt cam mari la luft-uri :P

 

post-14266-0-79025400-1436815011_thumb.jpost-14266-0-24371900-1436815013_thumb.j

post-14266-0-00542600-1436815035_thumb.jpost-14266-0-97528300-1436815035_thumb.j

post-14266-0-97528300-1436815035_thumb.jpost-14266-0-12982300-1436815037_thumb.j

post-14266-0-13090100-1436815038_thumb.jpost-14266-0-42549600-1436815039_thumb.j

 

Link către comentariu

Intr-adevar Laur, la tine arata perfect. Eu la mine cand le-am pus le-am asezat cat de bine am putut eu astfel incat sa fie cat mai mici defectele... Insa inainte stateau mult mai rau, cred ca nu se vedea chiar asa datorita farurilor negre. Nu pot sa imi dau seama de la ce ar fi toata chestia asta, e clar ca de undeva de dedesubt. O sa ma consult cu un tinichigiu si poate o rezolvam.

Nu reusesc sa imi dau seama de ce nu imi merge o faza scurta. Becul iese din discutie pentru ca la faza lunga se aprind ambele filamente. Am impresia ca este ceva din interiorul farului, deoarece cand bag mufa in celalalt far, merge totul cum trebuie.

Link către comentariu

Ai ceva legat anapoda

La faza lunga NU trebuie sa se aprinda ambele filamente

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Daca are bot de bora nu inseamna ca are si instalatia de bora...

La G4 este normal ce se intampla...

Verifica bine instalatia din far...si nu exagerati cu OT-ul :)

Succes

Link către comentariu

Pai daca farurile sunt de bora,poate a schimbat totul..nu?

Link către comentariu

la golf e bec de scurta si bec de lunga. 

la bora e bec cu 2 filamente (sper sa nu gresesc).

trebuie mutat firul din instalatia masinii ca sa aprinda corect, nu?

Link către comentariu

Sunt constient ca sunt diferite instalatiile de golf si de bora, dar de ce un far merge tot, complet, calumea, iar celelalt nu? Asta mi-e dilema.

Link către comentariu

Aia asa este,e clar ca nu asta e problema din moment ce unul merge si celalalt nu.

Link către comentariu

ultimu OT

mufa de bora e la fel cu aia de golf - insa undeva pe instalatie e o diferenta - la golf la faza lunga nu opreste becul de scurta - la bora da ;)

 

scuze Laurentiu...

Link către comentariu

Din pacate nu ajung la Piatra Neamt weekendul asta :(

Urmeaza sa merg la TCM pentru o investigatie. Se pare ca limpul persista, nu in mersul normal de zi cu zi, ci pe autostrada se limiteaza la 130kmh. Am ales sa merg la ei pentru ca urmatorul pas dupa rezolvarea acestei probleme va fi un soft tot la ei.

Link către comentariu

Eh, mașina ține cu buzunarul și nu te lasa să iei amendă. :lol:

Softul de câți cai vrei să-l faci?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Deocamdata spun numai "vedem". :D

Trebuie intai sa le vand pe astea, lucru care se va intampla numai cu pretul corect. Mi s-a pus pata pe ceva anume, dar totul depinde de vanzarea acestora :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!