Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Pai daca erau in regula nu aveam cum sa consume asa...acum m-ai lamurit!Sunt benzinare care mananca mai putin la viteza aia,poate si mai mare :))

Modificat de duku228
Link către comentariu

Odihna si distractie placuta!

Nu-ti mai bate capul cu fieru', stii bine ca doar cu rabdare iti iese tot ce vrei. O sa apreciezi faptul ca nu te intereseaza de borduri si ca nu esti asa flashy. :d

Vreme frumoasa sa aveti!

Link către comentariu

Se mai taie din distractie fara hopa hopa pe autostrada dar asta e :))

Mersi frumos Mike, stiu ca o sa se rezolve :d

Link către comentariu

NU iti pune fata de bora.

Pe langa estetica o sa iti lipseasca farurile de golf.

Link către comentariu

Cred ca se refera la jantele mov,fata de bora pica fiindca a lucrat prea mult la faruri si 2 usi la fel,numai in cazul unui alt golf in 2 usi,alt proiect.

Link către comentariu

Ideea este ca toata faza se potriveste cu gusturile mele. Botul meu oricum are nevoie de un refresh (bara si faruri), iar farurile de bora imi plac mai mult decat cele de golf. Mai este si piticul meu cu masina unica... Asa ca imi pare o idee foarte buna. Vedem si cum se materializeaza.

Link către comentariu

De acord, s-a mai facut, dar in prezent nu-i niciunul de care sa stiu. Greu sa ma razgandesc. Il "vad" foarte bine in minte asa, stiu exact ce vreau de la el.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

eu cred ca arata ok Bolf.

farurile (stock) de Bora sunt naspa dar cu niste lupe in ele iese ceva deosebit (vezi Bora lui Circoloco - ex)

Link către comentariu

Arata f bine masina cum este acum doar mai trebuie sa o lasi de spate putin si aia e :d

Mai este un golf alb in 2 usi cu fata de bora pe forum, dar nu mai gadesc topicu...

Link către comentariu

Aia e Bora Coupe!

E total diferit de ce vrea sa faca Rudi.

Link către comentariu

La farurile de Bora imi place faptul ca pun lupa in oglinda principala si asa e. La mine ramane oglinda pentru faza lunga neocupata, degeaba. Imi mai place si cum vine semnalizarea dubla in farurile oem de bora.

Vad in functie de cum ma descurc cu bugetul, cel mai probabil voi strange piesele una cate una pana la iarna si voi asambla totul urmatorul sezon.

Vreau sa pastrez totusi toate piesele pentru ca nu stiu ce zice legea imbracata in uniforma despre toata chestia asta.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

absolut nimic, n-are treaba bolful cu leagea, doar ca personal nu-mi place deloc.

Link către comentariu

Ai mesterit asa mult la farurile astea ca sa renunti asa usor?

 

Pe silueta de hatch merge mai bine fata de Golf decat de Bora.

Link către comentariu

Fata de Bora e prea patratoasa pentru Golf.

Gora e mai ok - nu arata atat de tare ca masina facuta din doua.

Link către comentariu

Bolf nu prea da bine fiindca caroseria de golf e rotunda pe cand fata de bora e patrata,sunt modele exemplare care intradevar da bine dar acolo sunt investitii de facut.

 

Gora e mai ok deoarece fata mai rotunda de golf se imbine putin mai bine cu restul de caroserie.Cat despre politist sa te opreasca slabe sanse,pe bora variant pui fata de golf sau invers si nimeni nu stie ca ii golf sau bora.oricum daca esti ambitionat bafta sa ai si sa vedem ce iese.Personal imi place bora coupe dintre toate combinatiile astea.dc nu ii faci in golf 4/5 cum au fost cele scoase pe piata din china? :) 

 

http://www.germancarforum.com/attachments/3d127404daf1b003d4ca5b7e151cb9e7-jpg.75512/

Link către comentariu

salut. cred ca ar arata ok! chiar in Targoviste este un golf 4 in 2 usi cu fata de bora! 

daca nu ma insel este chiar coleg cu noi pe forum!

Modificat de DB86CLP
Link către comentariu

Legat de faruri, tot ce a fost mai greu si anume instalatia va merge pe farurile de bora. Lupele oricum trebuiau schimbate, iar xenonul se muta si el.

De acord ca botul este un pic prea patratos dar nu ma deranjeaza. La fel si cu farurile. Am ocazia sa fac totul de la capat mult mult mai bine. Cu chestia asta duc unicitatea masinii la nivelul urmator.

S-ar putea sa se faca mai repede decat ma asteptam!

Revenind cu picioarele pe pamant, am primit vesti de la Bucuresti ca electromotorul este sus si masina nu mai este la mecanic. Perfect timing pentru plecarea la Predeal din weekend. Can't wait!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!