Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Foarte bine arata masina acum , felicitari pentru munca depusa , iar legat de capacele centrale , eu zic sa le lasi pe masina daca tot ai facut pasul acesta , ce-o fi o fi :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Maine part 5, facem treaba pana la capat! M-am gandit asa un pic cu capacele centrale, o sa le tin pe masina si o sa le dau jos noaptea, ca pe zi nu stau atat de mult parcat intr-un loc. Am cheie, le strang bine si ce-o vrea Dumnezeu :))

Multumesc mult de tot pentru aprecieri, te simti chiar bine, seara in pat, sa vezi ca lumea apreciaza ce faci.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

uau. e blana.

cred ca trebuie putin mai jos.

si sunt sigur ca trebuie data jos emblema cu GTi. :)

Felicitari!

Link către comentariu

Emblema cu gti sunt si eu sigur ca o voi da jos, numai ca nu mi-am facut curaj sa o dau eu ca sa nu ramana urme urate... in circumstantele in care sunt sigur ca nu vor ramane, dispare in sec 2.

Link către comentariu

Micile detalii vor face diferenta. Sper sa reusesc sa vopsesc bara fata pana la intalnirea aniversara :D

post-122999-14311550252333_thumb.jpg

Link către comentariu

superbe jantele!

doua cuvinte insa - in doua variante: fusta V6 sau fusta anni

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Din punctul asa de vedere sunt cam nehotarat... as fi vrut R32 dar in ultimul timp multi si-au pus si as vrea sa continui pe aceeasi linie cat mai deosebita, speciala, mai ales diferita. Asa ca, intre R32, V6 si 25TH se da batalia la mine in cap. Momentan o sa vopsesc bara fata si prelungirea exact oem.

Meanwhile on Saturday afternoon...

Part 5 coming soon pentru ca tapatalk nu pune pozele...

Spatele e la maximum jos, iar fata mai are cam 1,5cm de filet care cred ca nu prea se mai simt. Parca... tot ar merge mai lasata asa ca s-ar putea sa ii iau vreo 2 spire ca sa fie treaba facuta pana la capat. Vom vedea.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Ok, part 5 finally

post-122999-1431198647286_thumb.jpg

post-122999-14311986563248_thumb.jpg

post-122999-14311986690598_thumb.jpg

post-122999-14311987231687_thumb.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

frumos frumos :icon_thumleft:...cand termini si cu retusatul zgarieturilor de pe spoilere iti dau 10 :lol:  jantele astea dau foarte bine pe golf 4 ....te descurci cu ea asa de lasata?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am invatat. Am suspensie reglabila de un an si de vreo 4-5 luni (fara bucatile de iarna cu zapada) nu stiu daca am atins, atentie ATINS nu lovit de 2-3 ori cu scutul. Si chiar merg destul de mult cu masina in Bucuresti. Am varianta sa ii las masina tatalui meu care se deplaseaza 1 km la 2-3 zile, am mai facut asta, dar nu mai vreau, mai ales acum dupa ce am facut setup-ul asta. Am muncit, cheltuit si asteptat prea mult ca sa nu ma bucur fiecare clipa de ea. Mai are dpmdv pana la 10, mult dincolo de zgarieturi, dar usor usor ajungem si acolo (sper) :D

P.S. Am acum distanta aripa-pamant 60,4 fata si 61,6 spate.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Rudi,ieri am fost la o plimbare prin oras si am vazut jantele astea pe un golf 4 ca al tau (4 usi,silver,suspensie sport) si avea kit de r32,arata bestial,ar da bine si pe kitul anny sau V dar eu zic ca daca tot e sa mergi all the way cam asta ar fi,doar la bara spate de r32 as zice sa o inlocuiesti cu una ca asta : http://home.comcast.net/~darksidegti/nocutout.jpg

Link către comentariu
quattro3001

Arata foarte bine, eu unul as merge pe r-line! Modelul de bara postata de colegul nostru fix asa se numeste R-line!

Link către comentariu

+1 pt r-line !

Daca iei alte reglaje pt spate de la o alta suspensie, oare nu o cobora mai jos ? www.rotechnix.ro/produs.php?id=2803&t=/Piese-Tuning-Auto/Suspensii-sport/Flanse-de-reglaj/Flansa-de-reglaj-pentru-suspensie-reglabila-GFGW1/

Link către comentariu

Felicitari arata foarte bine ! Dar mai trebuie lasata , mai ales spatele . ! Scoate reglajele de pe spate si aia ee !

Link către comentariu

Not bad at all  :icon_thumleft: . Totusi cu acel ET pe spate e cam mexiflush.

j7qd61.png

Link către comentariu

Mersi pentru sugestii, chiar ajuta.

Bara aia spate o mai are un golf 4 la noi cu kit de R si de-aia nu o vreau. O sa merg daca e sa fie, pe bara oem de R, cea cu evacuari stanga-dreapta pe care o sa mi le fac si eu.

@Ego, nu e chiar mexiflush, asa arata pentru ca ma asteptam ca gumele sa stea mai trase... ca sa fie exact flush si in buza de la janta sa intre aripa. Probabil sezonul viitor fac un stretch mai mare.

Cel mai probabil o sa scot reglajele spate sa vedem cat se mai lasa ca si eu o vreau mai jos :D

P.S. Chiar daca e ploicios afara, o sa ii trag un jet si poate niste poze.

Link către comentariu

Arata foarte tare cu jantele astea. In legatura cu bara, orice ce bara ai pune, cam se gasesc cel putin 10-15 care sa aiba bara la fel. :D Vezi cu evacauare pe partea dreapta cum faci, am o cunostinta in Bucuresti cu un Gti albastru cu kit de R si a taiat oala rotii de rezervara ca sa-i incapa. 

Link către comentariu

foarte frumos  :icon_bounce:  ... si mie mi-e frica sa pun 17" , cu drop de 30mm ...prin Brasov 

Link către comentariu

Brasov mi s-a parut ok dpdv al drumurilor... Pentru mers la drum lung eu folosesc Tiguanul, nicidecum masina mea :D

Drop-ul cred ca e 64 sau 66 nici nu mai stiu cat avea suspensia. Sunt aproape sigur ca asta va ramane setup-ul vara asta. Ca sa o las mai jos, next summer vor fi inaltatoare de cadru motor si cred ca alte cauciucuri ca sa stea mai intinse putin. Mai e mult pana atunci :))

Pana una alta, am vorbit unde sa vopsesc bara fata si cred ca saptamana viitoare o trimit.

Link către comentariu

In principiu e 200 de lei, dar pana nu ajung la fata locului sa discut cu ei nu stiu sigur.

Link către comentariu

arata f bine, mai ales cu capacele centrale.

fara ele....  :icon_confused:

sa ne spui unde,cum vopseste. pretul e ok.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!