Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Azi am avut multa treaba, exact cum ma asteptam. Am fost la vulcanizare, unde am indreptat,incaltat si echilibrat jantele. Am mai cumparat 6 prezoane noi sa le completez pe celelalte 10 cumparate acum vreo 2 saptamani, plus un kit cu antifurturi. Am pregatit tot pentru cand ajung flansele (maine sper).

post-122999-14306745687997_thumb.jpg

In continuare, am acordat putina atentie rotilor si le-am facut o baie buna, exact cum meritau. Le-ar trebui putin mai multa atentie, in sensul unor reparatii pe buze si unei vopsiri electrostatice, dar pana la iarna supravietuiesc si asa.

post-122999-14306748266659_thumb.jpg

post-122999-14306748463411_thumb.jpg

Apoi, am continuat incercarile sa gasesc firul de inchis/deschis de la modulul confort sau de oriunde altundeva asemanator pentru a finaliza montajul modulului follow me home, dar fara succes si de data asta :( . De asemenea, am renuntat momentan (din nou) la modulul de pozitii US din cauza unor erori (montajul diferit dorit de mine a dus la erorile respective), revenind la becuri OEM pe pozitii.

post-122999-14306750906207_thumb.jpg

Sincer, dupa atata munca mi s-a luat de leduri si alte "upgrade-uri" inutile. Vreau doar sa mearga totul cum trebuie, asa cum a fost el lasat de fabrica.

Link către comentariu

frumoase jantele :D

sunt curios cum va arata bordul cu tableta :D

Link către comentariu

Multumesc! Mor de nerabdare sa le vad pe masina...

Vreau intai sa rezolv in vre-un fel cu compresorul de clima, apoi sa vopsesc bara fata la cineva profi si plasticele negre sa le vopsesc eu personal. Abia dupa, putem vorbi de tableta.

Link către comentariu

pfuu ce misto jante :)

pt FMH m-am legat (Al Bundy, nu eu) la firele din usa sofer pt inchis/deschis si sub bord pt proiectoare.

p[une-i o intrebare sa vezi exact ce cablu trebuie.

sau jos fata de usa si cu un multimetru in mufa aia mare vezi ce si cum.

Link către comentariu

Cred ca il contactez si eu pe Al Bundy sa ma rezolve... am cautat sub bord si in usa toate firele posibile cu multimetru...

Link către comentariu

pai cauta in timp ce inchizi-deschizi, altfel cum le identifici?

Link către comentariu

Altfel cum crezi ca am incercat?:))

In sfarsit...

post-122999-14307453844866_thumb.jpg

Azi daca mai am timp si forta de munca dupa ce imi termin treburile, pun rotile :D

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

In sfarsit...pune o poza si cu spatele lor sa vad cat de periculoase sunt...:))

Cum e prins filetu ala in flansa...

Link către comentariu

In postul 1626, in fotografia nr 3, este o surubelnita cu acumulator. Imi poti da cateva detalii despre ea? (Producator, voltaj, cuplu maxim).

Link către comentariu

Marca Panzer, 14,4V, iar de cuplu nu scrie nimic pe ea... pentru ce imi trebuie mie e mai mult decat puternica.

Jantele mai asteapta... am prezoanele prea lungi. Trebuie scurtate 4 mm... vad unde gasesc sa fac si treaba asta si abia dupa... va urma.

Link către comentariu

le tai cu un fierastrau cu banda (poate chiar bomfaier) la flex iese nasol.

fie bagi o piulita pe el inainte si o desfiletezi indreptand spira in varf, fie cu o filiera.

sau...mai sunt variante?

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Part 1

post-122999-14310678351187_thumb.jpg

Part 2

post-122999-14310712345762_thumb.jpg

post-122999-14310712411754_thumb.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Eu astept Part 3,4 si iPhone 7 :D asa ca hai cu ele ca arata bestial jantele si daca era sa imi aleg un prenume BBS era unul din ele :D

Link către comentariu

Offtopic: /\ haha. :))

On Topic: Urmaresc topicul asta de cateva luni bune si imi place ce vad. Haide dl. Rudi ca vara e aproape aici si ne tii in suspans. Keep up the good work!

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Part 3

post-122999-14311050549911_thumb.jpg

Part 4

post-122999-14311050809147_thumb.jpg

post-122999-1431105198609_thumb.jpg

post-122999-14311052141922_thumb.jpg

post-122999-14311056438143_thumb.jpg

Pozele sunt facute pe fuga si oricum... va urma part 5.

post-122999-14311052286011_thumb.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Part 5 cand va fi lasata pe burta  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Sunt fericit ca in sfarsit am trecut din "random" in "special".

ET final 15 spate si 20 fata. Cred ca o sa imi iau in portbagaj capacele centrale si sa le pun doar la ocazii (intalniri,poate show-uri desi nu cred inca) ca sa nu-mi fie sustrase. Mai multe poze dupa baie si part 5.

P.S. Azi am muncit de la 7 de dimineata pana la 3 jumate si am fost murdar pana la coate pentru ca am vrut sa imi fac toata treaba singur si chiar sunt mandru de ce a iesit. Am avut niste mici probleme cu o bataie, in sensul ca partea dinspre butuc a placutei atingea in flansa (pe fata) dar am rezolvat repede: desfacut etrier si polizat un pic buza placutei.

Link către comentariu

Cu asa rezultat, te mai uiti la maruntisuri? :lol:

Felicitari, arata intr-un mare fel!  :icon_cool:

Link către comentariu

Felicitari pt munca depusa, arata f bine !

Asteptam part 5, sper sa fie si mai coborata :d

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!