Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Rudi, eu l-am legat de firele actuatorului din usa sofer.

cand descui (cheie sau telecomanda) actuatorul deblocheaza usa si aprinde luminile.

probabil tu ai alt modul ce se leaga direct in mufele CCM

Link către comentariu

In modulul comfort n-ai fire din astea, toate semnalele sunt codificate. Trebuie sa iei semnal cum zice Muale, de pe firele care ies din yala si se duc in calculatorul de usa.

Link către comentariu

Si pentru incuiat tot de acolo iau nu?

Intre timp, fiindca vine primavara peste noi, am trimis jantele spate si o santa monica drept model la redrill. O sa ma hotarasc sa vad de unde iau cauciucuri...am vazut ca sunt si in Ro, dar am si varianta De.

Cam asta e stretchu...

post-122999-14236622738916_thumb.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Am fost azi si am facut si ITP-ul, avand in vedere ca maine expira. Din fericire, am dat peste un nene care a apreciat foarte mult masina (plimbandu-se un pic cu ea inaite) si totul a iesit cum trebuie, in sensul ca nu mi-a cautat nod in papura ci a verificat strict ce era nevoie.

Link către comentariu

de faruri nu s-a legat?ca alea cam intra in categoria "doar strict necesar" nu de alta dar tot azi l-am facut si eu si mi-am pus h7-le pana am iesit

Link către comentariu

Bai m-a intrebat despre una, despre alta... dar nu s-a legat... a functionat ce trebuia sa functioneze si aia e.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Era omu' fascinat jur... nu vreau sa povestesc acum, las pentru urmatoarea intalnire, eu m-am amuzat maxim si vreau sa va povestesc live. :))

Link către comentariu

1.nu te lasa inselat de dintii soarelui

2.nu e primavara pana nu apar jantele bbs

Link către comentariu

post-122999-14246178155473_thumb.jpg

Vreme frumoasa + weekend = mestereala.

Am pus ambele becuri xenon aceeasi culoare (schimbate pe garantie, acum 5000k). Am montat si lampa din fata de usa si am pus becuri cu led in ele. Apoi m-am apucat de pus inapoi plastice prin masina...

Asa arata la inceput :))

post-122999-14246179122822_thumb.jpg

Am incheiat prin a monta inapoi magazia + un xcarlink cu aux pentru ca mai aman deocamdata proiectul cu navigatia pana ma hotarasc.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Ce sa zic... guilty as charged. Asta pentru ca vreau sa fie perfecte, iar din mainile mele nu ies tocmai ca din fabrica, cel putin nu din prima :))

Oricum, e din pura placere. Probabil ca daca nu as avea nici o problema as vinde masina :))

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

eu am pus led rosu in alea si alb am sub usa.

maciulia schimbatorului de viteze arata varsta masinii. nu faci nimic cu el?

cum ai scos capacul scrumierei?

Link către comentariu

Isi arata varsta intr-adevar si greu ma abtin sa nu il schimb pentru ca mi-am propus intai sa termin cu aspectul exterior si dupa sa incep interiorul. Capacul scrumierei a iesit in sensul deschiderii, inspre spatele scrumierei de pe sina respectiva.

Link către comentariu

Gasesti la acelasi pret si cu capac de aluminiu cum ai tu initial.mi-am comandat si eu.Nu e calitate oem dar e ok pt "ochi"

Link către comentariu

Pai pe masina am dat 2100, iar investitiile de pana acum ajung undeva la 6000-7000 de euro. Si continua... Sper ca anul viitor sa fac tot ce mi-am propus sa fac.

am tot urmarit postul tau...insa asta mi sa paru o mare aberatie de la 2100 euro pana la 6000-7000 euro sunt 4000-5000 euro...in lei sunt 220 mil ? ce ai bagat u in masina asta de 220 mil ? curiozitatea mea?

 

daca facem calcule...cu banii care zici ca i`ai bagat in ea aveai totul facut la ea de la 0...interior-exterior motor!...

Modificat de Racareanu
Link către comentariu

Daca tot zici ca ai urmarit topicul ar trebuii sa iti dai seama pe ce am dat banii.. nu stau acum sa insir iar daca esti chiar atat de curios, da-mi un pm si iti fac o lista.

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

+1 . Eu votez pentru cele transpatente. ;-)

Daca aveai side-marker galben si stopuri valeo cu semnal galben poate mergeau mai bine celelalte, dar asa nu prea.

Modificat de mirceateodor
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!