Jump to content

Footwell Lights Retrofit


Bogdan Moraru
 Share

Postare recomandată

merg instalate - verifica mai bine - nu imi aduc exact aminte , la anumite modele, dupa 2010, nu ai locasurile pe fata - dar se rezolva, se pot decupa, fixa, etc.

In scaune, le au toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns, Florin!

Pe fata cel putin, nu am sigur nici macar semnele unde ar trebui sa stea, deci trebuie sa improvizez cumva. Pe spate am gasit niste locasuri, sunt mai multe, posibil sa intre acolo.

Cum ma sfatuiesti sa duc cablurile de la cele din spate, cat mai elegant ? Am inteles ca le pot conecta in mufa scaunului, ca ar mai ramane acolo ceva pini liberi ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum octavia nu a avut niciodata din fabrica lumini la picioare, nu o sa gasesti nici locasurile pentru cele din fata. LE faci tu, unde crezi tu de cuviinta.

Sub scaunele din spate, le gasesti sigur. Iar daca ai incalzire in scaune, ai destule locuri libere in mufa sa pui un pin. CAblurile le duci prin prag, pe langa celelalte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus si eu legate la cele din usi cu led se vede foarte ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lampile de la picioare legate de cele din usi ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
On 9/4/2017 at 10:31 AM, F l o r i n said:

Dimming vor face.

Legat de aprinsul lor 30% (pe pozitie), depinde de centrala electrica a masinii. Daca masina este dupa 2009, suporta asa ceva.

A mea este dupa 2009, si nu pot sa activezi footwell lights with terminal 58d active. Deci numai cand deschid usa atunci se aprind. Cum pot rezolva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inlocuiesti centrala cu una care suporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!