Jump to content

exista compatibilitate intre cotiere?


domu
 Share

Postare recomandată

Salut pe toata lumea.

 

Avand in vedere ca am ajuns in 2013 si lucrurile s-au mai ''asezat'' prin incercarile de adaptare pe care le-am facut toti de-a lungul timpului, vin si eu cu o intrebare:

  exista niste cotiere pe piata pentru golf,toledo,leon etc care au picior de prindere din aliaj turnat si care se fixeaza pe caroserie prin consola centrala si nu pe aceasta . A incercat cineva sa monteze si pe Cordoba o cotiera cu astfel de fixare? Multumesc.

Modificat de domu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa faci asta ar trebui sa dai din consola centrala, partea din plastic. Daca gasesti tu o cotiera compatibila cu Ibiza/Cordoba si reusesti sa decupezi plasticul astfel incat sa nu se vada prea urat... Eu sincer ma indoiesc sa se potriveasca cotiera pentru golf, acolo e alt sistem de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate Cristi, trebuie ceva rabdare. Totusi, eu intrebam daca a gasit cineva vreun model al carui picior sa ''pice'' ca fixare pe gaurile filetate existente . Stiu ca am citit pe undeva un DIY dar nu mai stiu nici unde nici pt. ce model era. Am zis ca merita pusa o intrebare :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu, cotiera de Polo 6R s-ar prinde in felul asta, insa nu stiu daca e compatibila cu Ibiza/Cordoba 6L.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu gasisem modelul de mai jos si este ce-mi doresc ca si marime. Doar ca este pt.golf... :sly: .Cele de leon si toledo arata la fel, cel putin pe site-urile unde se vand(daca nu au pus o poza generica)

http://www.pieseauto.ro/cotiera-auto/vw/golf-4/cotiera-vw-golf-iv-cotiera-vw-golf-4-cotiera-27196258.html

Sper sa nu o considere nimeni reclama, departe de mine gandul! Vreau doar sa se inteleaga despre ce gen de fixare vorbesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!