Jump to content

problema octavia 1.9 alh


SERBANNN
 Share

Postare recomandată

cand accelerez usor nu trage cum trebuie si merge in suturi , daca ii dau blana fuge nu am nici o problema dar daca incerc sa merg la consum nu pot sa merg cu ea ca merge in suturi cand accelerez usor , de la ce poate fi ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da merge ok in rest .numai la acceleratii pe jumatate da suturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La diagnoza si in blocurile de masura apare ceva ?

Sent from my  using Tapatalk.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am facut diagnoza , am observat ca,cand accelerez la consum instant de 20-30L mi se aude un alt sunet al motorului scoate ful negru si daca ii dau talpa nu mai scoate merge normal si consuma de sparge 10L la 70 km ! Acuma am curatat putin clapeta de la egr (nu l-am dat jos de pe masina ) si parca si-a schimbat ff putin mersul ! Ar mai fi alta problema ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pop cristian

intercoler spart sau conducta turbina intercooler sarita sau fisurata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SERBANN,

 

Sper ca nu ai dat cu sprayuri pt curatarea EGR. Se curata cu piesa data jos ca sa nu bagi mizerie in motor.

 

Legat de problema ta, e bine sa faci o diagnoza, greu de spus ce poate fi fara asta. Nu cred ca e intercooler spart, etc, ci mai degraba fie un senzor de temp motor sau senzorul de temp combustibil (din pompa)... greu de spus fara diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!