Jump to content

Tuning Passat B6


DANNY VW
 Share

Postare recomandată

Tunerul Caractere a prezentat de curand un kit pentru noul Passat!!!Iata si pozele!! :(

7060117001mini1l0xn.jpg

7060117001mini2l1fl.jpg

7060117001mini3l6lv.jpg

7060117001mini5l1tx.jpg

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • @DRI@N

    106

  • TIR

    73

  • GRooVe

    72

  • Riddler

    70

Top Posters In This Topic

Posted Images

absolut superb...ne bagam sa facem ceva asemanator din chit si fibra? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos...de-a dreptul frumos. Oare cat costa intregul Kit+vopsit+montaj?

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

nu prea am vazut pe situri foarte multe produse.Voi? Ceva poze? M-ar interesa niste pleoape...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva adrese unde ma pot gasi ceva body kit uri pt passat b6?

prioritare ar fi site urile firmelor care le pot gasi si in romania (daca exista). Daca nu orice informatie e bine venita. mersi mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva adrese unde ma pot gasi ceva body kit uri pt passat b6?

prioritare ar fi site urile firmelor care le pot gasi si in romania (daca exista). Daca nu orice informatie e bine venita. mersi mult!

din pacate este in america :lol:

http://drivergear.vw.com/store/category.asp?category%5Fid=48

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Pentru posesorii de B6 poate ii intereseaza un astfel de tuning pentru masinile lor. Mie unul mi-a placut ideea cu lampile pe marsarier cu lumina xenon. :blink:

23932447fullwi3.jpg

23932449fullte2.jpg

239324410fullpq3.jpg

239324411fulltb8.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte dragute pozele cu xenoanele pe marsarier. Dar in primul rand as avea o intrebare: Cum se poate face sa se aprinda ambele becuri pe marsarier si nu numai unul?

Si aveti idee daca se pot pune Angel Eyes pe Xenon pt B6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cel de mai sus e varianta pentru SUA, varianta pentru EU are o lampa de ceata si una de marsarier (idee stupida parerea mea, parca e chior :) ), asa ca iti trebuie alt bloc optic probabil nu sunt sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare nu aduce nimeni noul kit de la caractere ? mi se pare tare elegant si ne-agresiv, l-as lua imediat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

update: am scris celor de la hpa, mi-au raspuns... desi au bagat exact tuning de 3.2 FSI pe Passat si l-au prezentat la SEMA, se pare ca inca nu vind asa ceva. :-(

Nu inteleg in ce consta diferenta insa vind exact acelasi tuning pentru R32 FSI... eu sint convins ca e fix acelasi motor, insa in fine.. mai asteptam si cautam. Daca mai stie cineva si pe altii care baga turbo tuning la Passat V6 FSI sa imi dea de veste pls.

Modificat de nae
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si o varianta de tuning pentru stopuri Skyline style. :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

UPDATE: am scris baietilor de la Caractere si nu mi-au raspuns. Insa mi-au raspuns niste baieti din Baia Mare care par a fi dealeri de Caractere in Romania si carora le-a fost forward-at mail-ul meu.

Am dat datele despre masinutza mea, saptamina viitoare astept preturile. Cred ca stiu care va fi cadoul meu de Craciun 2006 ! :hainoroc:

Va tin la curent cu evolutia !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut, a aparut ca altfel nu imi scriau baietii sa ma intrebe de culoarea masinii, daca e sedan sau variant, daca are faruri de ceata, etc.

Inca nu am preturile, astept zilele astea un e-mail de la ei. Cum il primesc il bag aici !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, am primit oferta ! Va scriu mai jos detaliile pentru cei interesati ( in afara de mine :( )

Preturi:

Spoiler fata ( echipare cu faruri de ceata ) : 395 EUR

Spoiler spate ( 2 evacuari, fara cirlig de remorcare ) : 295 EUR

Spoiler portbagaj tip "Clasic" : 195 EUR

Transport + Taxe din Belgia: 200 EUR

Vopsitorie + Montaj kit complet : 250 EUR

Total: 1.335 EUR

Preturile nu includ TVA.

Pentru detalii apelati la dl. Bogdan HASNES

Audi Service Robot

430012 - Baia Mare

Bd. Bucuresti 57

tel: 0262.223.298

fax: 0262.220.601

mob: 0740.117.404

bogdan.hasnes@robot.ro

audi@robot.ro

www.robot.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MEGA EXAGERAT de scump. aia 250 de euro pt montaj mi se par total inutili. Nu vad ce face firma care le aduce, ca asa cred ca le putem comanda fiecare, cu taxe de transport asa mari si tot restul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sint convins ca se pot comanda si fara montaj & vopsitorie.

iar restul preturilor... stii cum se zice: take it or leave it.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe langa celelalta mici modificari, jantele fac totul. Sunt de nota 10. Multumim pt poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cine stie unde pot sa gasesc niste spoilere frumoase pentru passatul nou. Le-am vazut pe cele din reprezentantele vw si sunt foarte misto, exact ceea ce vreau, dar costa setul 53 000 000 fara TVA, fara vopsire, fara montaj, deci undeva la vreo 85 000 000 cu totul. Mi se pare mai mult decat exagerat petru niste lame si praguri ( nici macar nu e spoileru cu totul ). Le-am mai vazut pe alea de la Caractere care sunt foarte frumoase si nici nu sunt asa scumpe dat fiind ca e tot spoileru ( cel putin in fata ), dar astea mi se par cam mari, si cand mergi cu masina la ski e cam dificil. Deci interesante ar fi niste lame finute sau spoilere foarte discrete, care eventual sa nu coste 2 500 E ca alea de la reprezentanta.

Modificat de rfo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa ai o masina de prezentare...pune-ti. Daca vrei o masina pe care sa o poti folosi in voie, nu-ti pune.

Adica sa nu stai stresat, ca daca dai intr-o groapa...se duce totul. Sau ca nu poti parca nu stiu unde.

Crede-ma k am trecut prin asa ceva si nu recomand nimanui. Sa-ti faci traseul in functie de drumuri.

La noi nu merita sa-ti faci tuning si sa-ti lasi garda mai jos sau sa ai un kit lasat.

Este doar o parere si daca vrei, iti pot argumenta si pe privat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai perfecta dreptate in ceea ce spui. Tocmai din cauza asta as opta pentru o varianta asemanatoare celei de la dealeri. Asta nu coboara garda la sol dacat cu max 3 cm. si asta e suportabil. Apropo- le-ai vazut pe alea? Referitor la cele de la caractere ( in poza ta ), le ai tu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!