Jump to content

Adaptor Usb


alexarad
 Share

Postare recomandată

Buna,

Am un  RCD 310 si are doar aux in cu jack...As vrea sa ii pun un adaptor usb sau interfata ca sa pot folosii un stick. ca pe stick bag 1000 de melodii...A mai facut cineva operatiunea asta si cum? Va multumesc!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai nevoie de xcarlink sau media in.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai nevoie de un aparat care sa "cante" melodiile de pe stick, nu e doar de mufa de intrare pentru usb.

Poti incerca cu un mp3 player (se gasesc la magazinele de electocasnice, 75+ lei) care sa redea melodii si sa il conectezi cu un cablu (cu doua mufe jack) la intrarea ta de "aux in". La fel, in locul mp3-playerului poti lega telefonul tau, in memoria caruia ai incarcat melodiile... mai ramane doar problema bateriei telefonului care se descarca.

...sincer cred ca mai simplu e sa foloesti cd-uri :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai comod, fara fire, mufe si alte prostii atarnate prin masina... Un FM Mp3 Player... Din pacate cele ieftine se aud prost, si cu zgomote. Unul ceva mai scump, poate sa fie ok...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi pe varianta colegului Rave, eu unu nu vreau sa aud intr-o astfel de masina de modulatoare FM, cabluri atarnate de la un mp3 din Obor,....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aurelian 6n2

La banii aia iti iei un media player complet cu usb reader incorporat fara improvizatii, batai de cap, munca patriotica si cu garantie de functionare.

Modificat de Aurelian 6n2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alege doar accesorii OEM, e pacat de pui chinezarii.
In locul tau as schimba RCD-ul 310 cu RCD 510. In felul asta ai CD changer pt mp3 si slot SD card (pe langa ecranul tactil).
Sunt foarte multi care fac upgrade la RNS 510 iar vechiul RCD 510 nu le mai incape :) asa ca poti sa-l gasesti la un pret ok.
 
P.S. citeste si topicul Aux si USB in passat b6, ca este cam acelasi lucru

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Are cineva Passat B7 cu MEDIA-IN USB, sa confirme daca RCD 510 stie sau nu stie sa faca play de pe stick USB? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conform thread-ului asta, poate.

Daca sunt si alte variante/versiuni care nu pot, sunt si eu curios care sunt alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportul USB trebuie formatat Fat 32 ca sa-l poata citi Media-In-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Va salut,

cum pot demonta unitatea Media-in din torpedo, nu imi este de trebuinta si as vrea sa tin cartea masinii in locul acela.

multumesc.

image.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am vazut are 2 cleme pe lateral-banuiesc ca trebuie apasate si apoi iese.

Un cele doua fante/orificii stg/dr.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect ,mersi, trebuie doua tablite mici introduse in santurile laterale, metoda radio-cd normal, surpriza a fost ca nu incape cartea in golul ramas, pam pam.

inapoi nu o mai pun ca deja sertarul l-am umplut cu alte maruntisuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: ar trebui sa incapa. Ptr.asta e spatiul respectiv. Sau...ai tu o carte mai mare, un roman ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut.am un passat b7 din 2014  cu RNS 315 si aceeasi mufa in torpedou...am cumparat cablu adaptor cu usb si un stick cu muzica mp3 si nu il vede.....trebuie facuta vreo setare ? ..ma poate ajuta cineva cineva ?

 

LE: Am revenit.am formatat stick-ul in fat 32 si acum merge.ms oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!