Jump to content

Update Can Gateway


vladtz
 Share

Postare recomandată

Salut,

Aveti idee daca la CAN ci detaliile de mai jos se poate monta RCD510, s daca pot aparea probleme cu bateria?

Address 19: CAN Gateway        Labels: 1K0-907-530-V1.clb
   Part No SW: 1K0 907 530 C    HW: 1K0 907 951 
   Component: Gateway         H08 0080  
   Revision: 08 

Eventual daca se poate face update pe acest model de CAN?!?

Multummesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie update de can. Si da se poate face. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K0-907-530-C cu SW 0080 - se trece la 1K0-907-530-K si SW 0178 - altfel, apare problema cu descarcarea bateriei, in cazul montarii unei unitati mai noi - RCD/RNS x10

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de sfat Flo!

E un coleg din Iasi care ma poate ajuta cu un update ?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Pentru un Golf V 2007 cu CAN Gateway Labels: 1K0-907-530.lbl Part No SW: 1K0 907 530 K HW: 1K0 907 951 pot pune un RCD 330G PLUS direct sau am nevoie de update-uri?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce versiune de soft are canul tau ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu stiu cum sa aflu. Asta e tot output-ul pe care il am de la diagnoza:

Address 19: CAN Gateway        Labels: 1K0-907-530.lbl
   Part No SW: 1K0 907 530 K    HW: 1K0 907 951 
   Component: J533__Gateway   H04 0021  
   Revision:   H04 02    Serial number: 160707F2001450
   Coding: 7D0F074007000000
   Shop #: WSC 01279 785 00200
   VCID: 2F676218C78D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai vers 21 conform scan. Poti face update direct pe mufa, exista sgo. Mufa vas5054 si odis e.

bafta

Modificat de mona
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil ca update-ul la SW 0178 (daca la acesta te gandesti), sa-i strice can-ul lui - cf. documentatiei, se face update la can-ul care  K cu 0170... nu la 0021.

Eu zic sa montezi intai unitatea si sa vedem daca ai consum mare in stand by sau nu - dupa care vedem ce variante ao.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe octavia can version 1K0907530K 021 nu descarca bateria.si suporta si clima de FL. Si arata si NAVI pe Maxidot

deci, si pe golf e la fel, nu trebuie update.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa... de aceea i-am zis sa verifice.

Plus ca se va bloca la update, daca incerci sa-i faci, asa cum i-a recomandat mona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face update la can 1K0 907 530 H     H12 0150? Am gasit un anunt și băiatul ăla mi a zis că se poate face la K 0178 (stiu că versiunea asta rezolvă battery drain), insa nu am găsit nimic concret pe google despre asta și nu vreau să bat drumul degeaba până la el (70km).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

Vreau sa fac update de SW la un 1K0-907-530-E SW 0110 de pe masina personala. Am cablu VAS5054a si ODIS 6.2.2. Stie cineva ce odx file trebuie sa folosesc pentru update la SW0178.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa ce afli poate ma poti ajuta si pe mine. la un touran. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit si eu pana la urma un zip cu mai multe versiuni de sw pentru diverse ecu-uri. Eu cautam .odx, dar nu am gasit asa ceva si dupa am vazut .sgo. Trebuie sa incerc intr-o zi dupa munca. Te anunt cum a mers dupa, mai vrea si un coleg update.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ms. poate intre timp se mai incalzeste putin. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare la toti ! Azi am montat un player china pe touran , functioneaza dar nu se aprind butoanele! Am can 1K0 907 530 E 

Playerul e rcd 320 sau rcn 210 (nu scrie)

Ce pot face ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se aprind butoanele, deoarece nu ai tras firele de can de la unitate la can confort - trebuie sa le duci in unitatea de clima, ca sa functioneze bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc domnu Florin , dar nu prea stiu cum...te rog frumos sa imi explici exact cum se face ...sa il rezolv azi . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. trebuie sa te pricepic cat de cat... sa nu faci altele.

2. se trag firele de can din unitate, la firele de can de la climatronic - pe unitate ai pinout-ul mufei - firele de can low (can-) si can hi (can+) - pe care le legi la firele de can de la climatronic - can lo - orange/maro, can hi - orange verde (parca)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!