Jump to content

Covorase, huse, cotiera...


mcer
 Share

Postare recomandată

ATENTIE MARE!!!!! in UK shoferul locuieste pe partea dreapta si de aia au si covorashele alt cod, da? Care ar fi diferenta? Logo-ul si clipsurile le vei avea la pasager in dreapta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-arata rau si pare destul de utila, nu stiu daca nu devine incomoda uneori.

Nu-mi dau seama cum / daca se asorteaza cu tapiteria noastra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar nu e standard cotiera fata?

Din cate am vazut pe site-ul Avia e optionala cotiera spate pe Comfort si Elegance (la Classic nu m-am uitat), de cea fata nu spune nimic deci banuiam ca e standard.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fabia nu cred ca are nici optional cotiera fata... poate gresesc. Eu nu am nici in fata nici in spate. Poate tu vorbesti de Octavia ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar asha ceva ati vazut pe la noi de vanzare (originale)?

In UK costa 47.5 lire si are codul DMA 420 003 pentru Combi si DMA 410 003 pentru hatch (de data asta cred ca se potrivesc codurile, ca portbagajul este pe mijloc, si la noi si la ei :)

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fabia are cotiera spate optional, cel putin varianta de echipare Elegance, la pretul de 73EURO DDP. Acum imi explic eu de in oferta Milotec apareau cotiere si ma miram de ce.

Mai jos sunt cele de la Milotec.

Varianta din material textil la pretul de 78 EURO,iar cea din piele la 135REURO ouuuuuch (astea la ei, la noi +tva, +ados ...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, dupa parerea mea, nici un model nu se potriveste de nici o culoare cu tapiteria de la Classic (Dance). Eu nu mi-as pune asa ceva decat daca ar avea aceeasi tapiterie ca si masina. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata ce am primit de la firma care face cotierele:

we haven't a reseller in your country for this item, so we can sell

and send you in direct way.

Here our better disconted offer:

ARMREST RX FOR Skoda Fabia, adjustable in lengh, with storage

important now the armrest of Fabia is update, see the skoda page

-Armrest and console syntethic leather light grey , price EURO 86,00

-Armrest and console real leather light grey, price EURO 103,00

-Armrest and console syntethic leather dark gray , price EURO 86,00

-Armrest and console real leather dark gray, price EURO 103,00

-Armrest and console syntethic leather black , price EURO 86,00

-Armrest and console real leather black, price EURO 103,00

optional prices:

-cup holder EURO 5,00

-phone slot with pad EURO 26,00

-aluminium look base EURO 12,00

see the optional page here:

http://www.woodcompany.com/adjustable_optionals.htm

Shipping:

EMS Express courier of Post parcel Euro 26,50

Delivery time: 5 working days from order.

At this time we accept payment with

trasnfer money with www.westernunion.com

Also you can pay with credit card sending the data on our fax.

You should have to send : type of card, number of card, expire date,

your name on card and authorized amount.

If you wish, you can find an example form for credit card data, click here:

http://www.woodcompany.com/card_form.doc

this is a form in Word format.

or

http://www.woodcompany.com/form_card.htm

We are authorize from the servants of the credit cards to operate offline,

therefore we are extremely reliable to handle this type of data

Other option of payment: bank transfer, please ask to us for our bank data

Best regards.

Franco Stranieri

Wood Company

Reggio Emilia - Italy

fax +39.0522.331656

www.woodcompany.com

www.woodcompany.it

www.armlehne.com

supplier Saab Cars Usa, inc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Pai sigur le gasesti si la noi - sunt accesorii originale Skoda si au cod clar in catalog - deci s pot comanda. Problema e ca la noi s-ar putea sa umfle pretul cam tare, dar merita sa intrebi. Fac rost de codul de catalog si o sa postez.

Am gasit si codurile de covorashe, dar nu stiu care sunt cele txtile si cele de cauciuc:

DCA 400 001 A

DCA 400 002

DCA 400 003

Bog

De unde iau si eu codul exact de la covorasele de mocheta si de unde as putea sa le comand (si sa aflu si un pretz), ca la Avia nu le au pe stoc si pareau si cam "uimiti"?

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
Ce solutie e? Se gaseste la noi?

Eu am un spray de la Augsburg, cu spuma care se aplica cu un burete si dupa 1 ora se sterge/aspira... am folosit-o in casa pe o canapea si nu am obs nici o diferenta.

Caut si eu un spray de curatat tapiseria si am inteles ca imi trebuie unul cu spuma uscata, pt a nu strica instalatia de incalzire. Unde pot gasi asa ceva?

P.S. La Brady au unul dar cand am dat cu el a ramas o gramada de apa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

George Burciu

As vrea si eu o cotiera dar nu stiu unde pot gasi ceva sa se potriveasca pe Fabia.

Ma puteti indruma?

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea si eu o cotiera dar nu stiu unde pot gasi ceva sa se potriveasca pe Fabia.

Ma puteti indruma?

Multumesc mult.

Da un SEARCH pt cotiera si o sa ai ceva rezultate. Oricum gasesti la Milotec, la Avia pe Blv. Timisoara unde este 180Ron dar cu montaj ajunge pe la 3 milioane.

www.skodatuning.ro

www.accesorii-auto.ro

www.accesoriiauto.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da un SEARCH pt cotiera si o sa ai ceva rezultate. Oricum gasesti la Milotec, la Avia pe Blv. Timisoara unde este 180Ron dar cu montaj ajunge pe la 3 milioane.

Avia pe Blv. Timisoara ??? :) Cred ca e o mare greseala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce spui ca este mare greseala? La telefon , cand am sunat pt mine au fost foarte amabili. In legatura cu montajul, asta mi s-a parut cam scump si de aceea nu m-am mai dus la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut impresia ca vorbesti de AVIA Motors care nu este pe B-dul Timisoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Covorase am originale Fabia, de cauciuc. Sunt ca niste ... tavite. Foarte bune pentru mizeria din Romania. Mocheta sub ele e perfecta si acum.

Am luat din Carrefour huse cu 85 RON. Se potrivesc foarte bine pe bancheta spate - rabatabila fractionat, dar la scaunele din fata au un decupatura pt airbag putin cam mare. Dar la banii astia ... ce sa mai cer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am covorase originale atat pe fata cat si pe spate, si sunt extrem de incantat de ele. Iarna le inlocuiesc cu un set de covorase de cauciuc universale, si doar atunci realizez cat de mult "confort" creaza covorasele din mocheta. La capitolul rezistenta nici un comentariu despre cele originale. Cel de la sofer are intaritura in dreptul pedalelor.

Despre cotiera ce sa mai zic. stau si salivez la cei ce au pentru ca eu nu detin asa ceva, desi e foarte practica la drum lung. Poate vine mosu cu vreo cotiera :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma dau in vant dupa covorasele originale,au incercat cei de la Open Service sa mi le bage pe gat impreuna cu o skoda galbena si nu am " muscat "daca am fi intr-o alta tara da dar avand in vedere noroiul si zapada impregnata cu mizerie cele mai bune pentru tara noastra sunt cele de cauciuc , nu stiu cat de inestetice par dar sunt mai rezistente.

Ma intereseaza niste huse pentru mashinutza , am auzit ca costa vreo 200 Ron , dar inca nu am vazut.Eu sunt din Iasi , daca stie careva vreun magazin in afara de reprezentanta cu niste huse ce se potrivesc si sunt la un pret rezonabil il rog sa-mi zica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca tot face reclama pe Kiss FM de un magazin vis-a-vis de Petrom Pacurari. Eu unul nu am apucat sa trec pe acolo dar cik e un magazin cu gadgeturi pentru masini. Nu garantez ca au ceea ce vrei dar poti incerca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!