Jump to content

pompa injectie


amircea
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am o problema cu pompa de injectie ,in sensul ca scapa motorina ,pe undeva.Am atasat o imagine.In zona marcata cu rosu exista motorina si nu stiu de unde.Precizez ca am schimbat prima garnitura,cea de la capac si tot nu e etans undeva.

Poza este facuta inainte de a schimba garnitura de aia se vede umed in zona albastra.

Poate ma lamureste si pe mine cineva, de unde apare motorina in zona marcata cu rosu,este  cumva a doua garnitura de sub corpul pompei.O am si pe accea dar am ezitat sa o schimb, fiindca cred ca e mai complicat,dar daca e nevoie ,ma informez,si o schimb.

 

Multumesc

post-471-0-87759100-1366177685_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mircea te pot ajuta cu acest link http://forums.tdiclub.com/showthread.php?p=2733762 ,fii atent la explicatiile de acolo,iti trebuie de asemenea un Vag-Com pentru ajustarea IQ-ului pentru ca desi vei da semne pe pompa tot nu vei reusi sa o pui exact cum a fost. Mai te poti inspira si de aici

este o serie de 7 filmulete in care se explica cum se schimba garniturile,cel putin pentru mine au fost de mare ajutor.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult de ajutor,Robert28.Azi am schimbat si a doua garnitura si se pare ca e ok.A trebuit sa ajustez usor cu Vag-com.Am atasat un document, poate mai are cineva nevoie de procedeul de modificare IQ.

 

 

O seara buna

 

 

How to adjust and test fuel IQ with VCDS or how to do the hammer mod.doc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

..................................................................................................................................... Mai te poti inspira si de aici http://www.youtube.com/watch?v=DdQbrdv78A4 este o serie de 7 filmulete in care se explica cum se schimba garniturile,cel putin pentru mine au fost de mare ajutor.

Bafta!

 

Ai schimbat si garnitura de la capul hidraulic ?

Daca da ce alte probleme ai mai intampinat in afara de cele din seria de mai sus ?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,am schimbat si acea garnitura mare rotunda care asigura etanseitatea dintre corpul pompei si corpul de unde ies tevile spre injectoare,dar acolo trebuie mare atentie.

Sent from my SmartTabII7 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modificarea iq-ului se poate face doar cu vag-com-ul, in limite mici , 1 punct am reusit eu , de la 4 la 5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!