Jump to content

reparatie dezaburitor luneta


jan
 Share

Postare recomandată

Am vazut mai demult intr-un manual de reparatii pentru un Chevrolet de prin '70 ca aia aveau un fel de kit de reparat traseele intrerupte la dezaburitorul lunetei. O mai fi existind asa ceva?

Contactele smulse se pot lipi la loc cu vreun adeziv conductor, ceva?

Sau daca nu, exista un alt mod de dezaburire, in afara de cirpa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, parca era, da nu l-am gasit, multam. Dar contactele smulse de la capete de vopsitorul nebun s-or lipi cu ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A.G.E.R. SERVICE - localizeaza pe harta

Vinde si monteaza parbrize, geamuri laterale marcile: "Splintex", "Sekurit Saint Gobain", "Guardian", "Glaverbel", "Pilkington", lunete; service autorizat RAR, reparatii ciobituri parbrize Contact: Calea Serban Voda nr. 213A, sector 4 , Tel. 335.97.56; Tel/Fax 335.97.59 ; agerservice@xnet.ro; office@parbrize.info

Orar: L-V: 8-18; S: 8-13

http://www.agerservice.ro/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am scris alora, ca-mi trebuie parbriz nou, si....

<<< 550-"The recipient cannot be verified. Please check all recipients of this

<<< 550 message to verify they are valid."

550 5.1.1 <office@parbrize.info>... User unknown

:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si chiar, cit ar putea costa un parbriz si o luneta cu dezaburire? 10 milioane? :D

Cica sa dai mail la office@agerservice.ro

Modificat de jan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da' eu stiam ca existau si folii cu rezistente incorporate ... oare n'ati mai vazut pe undeva ? De reparat o merge, dar pentru fisuri mici in cablajul desenat pe geam ... Eu unul nu cred ca pasta aia cu care se repara e atit de isteatza sa se si incalzeasca singura (evident in cazul in care trebuie dat pe tot traseul rezistentei cu ea - cel mai probabil in cazul masinutelor noastre).

Modificat de tipatescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu dati mai cu parul, da tel nu aveti? nu stiti ca in RO, de pomana ai mail, si au toti pc-uri de pomana ca nu stiu sa dea cu paru-n enter???

dati tel. eu am fost acolo, au facut treaba buna, ma duc si cu passatu meu....

ps. dati tel ca e mai simpu, sau, spuneti-mi ce exact sa intreb si in drumul meu trec pe acolo si intreb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pe mine ma interesa o substanta de reparat traseele dezaburitorului la luneta si de lipit tabla aia in care intra papucul de la alimentare la acelasi dispozitiv.

Dar ager astia de fapt vind si repara geamuri de masina, nu?

Da' eu stiam ca existau si folii cu rezistente incorporate ... oare n'ati mai vazut pe undeva ? De reparat o merge, dar pentru fisuri mici in cablajul desenat pe geam ... Eu unul nu cred ca pasta aia cu care se repara e atit de isteatza sa se si incalzeasca singura (evident in cazul in care trebuie dat pe tot traseul rezistentei cu ea - cel mai probabil in cazul masinutelor noastre).

Pai da, pentru trasee intrerupte pe maxim 10 mm probabil, e ceva un lipici scirbos conductor, nu desenezi grila aia din nou, mai bine o razuiesti de tot.

Mai era poate o varianta sa trag o conducta de sub bancheta sa imprastie aer cald, dar pare ceva cam pidosnic. O fi incercat cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tragi conducta aia vei fi prima broscuta cu dublu climatronic pe ea :banghead: si o sa murim toti de ciuda care mai avem inca aeroterme pe masina:)) super idee, merita incercata ideea, numai sa nu uiti sa ii pui un dop vara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mandea a fostara la ashtia de la ager, cu alte ocazii (parbrizu' meu, parbrizu' lu nevasta...)

am intrebat si au zis ca pot aduce luneta cu dezaburire - 122 EUR bucata. nu m-am bagat inca, si nici nu stiu daca sa ma bag, pen' ca mie imi tre' o solutzie completa, nu numa' pentru luneta. o aeroterma electrica ceva, sa dea in toate geamurili si sa nu mai am brobleme. da' pin'acu' n-am gasitara. spunea cineva de o folie cu rezistentza electrica in ea, si io am zis ca is interesat. o sa-mi pun si in parbriz, numa' sa nu ma mai abureasca inauntru... :P

pina una alta, solutzia lu' radui cu sapunu' chiar a mers... s-au aburit mai putzin geamurili. deshi nu intzeleg cum, atita vreme cit functioneaza... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Germine. am o luneta cu dezaburitor ... daca o vrei baga un scor si este a ta, doar am vorbit la intalnire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Germine. am o luneta cu dezaburitor ... daca o vrei baga un scor si este a ta, doar am vorbit la intalnire

Acuma, n-o fi sportiv, dar daca omul n-o vrea? Poate o ia altul (eu) :( .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca nu vreau Germin, putem discuta, stai sa vedem ce zice conu'.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totul e sa se potriveasca, stiti ca lunetele pot fi de 400 sau de 440 mm inaltime (masinile din perioada '72-79 au luneta mai inalta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totul e sa se potriveasca, stiti ca lunetele pot fi de 400 sau de 440 mm inaltime (masinile din perioada '72-79 au luneta mai inalta)

Da, daca nu vrea nimenea geamu', masina mea propriu-zisa e 1302 din 72, n-am masurat inaltimea lunetei, dar pot sa fac asta. Desenul grilei e intreg, sau cum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de vrut o vreau... cu timpu' stau mai prost.

@mike: pi si io cum dracu' imi dau seama daca se potriveshte la mine? zina e din 71.

saru'mina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mike: pi si io cum dracu' imi dau seama daca se potriveshte la mine? zina e din 71.

saru'mina

Pai masoara inaltimea geamului de pe masina si te lamuresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dom' germin, cand ai timp ne intalnim si o verificam, da sa fi cu broscuta, la pret nu m-am gandit dar cred ca reusim sa batem palma. Vezi si tu cand poti si o probam pe loc, nici io n-am timp....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, scuze, germin da un tar sau mesaj cand doresti se facem timp sa ne vedem

in weekend nu am putut....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doane,

no problemo... ;) gara e ca io intru d'acu' in sesiuni (de, ca retarzii, fac facultate la batrinetze) si stau cu timpu'n'pioneze... mi-am schimbatara si jobu', etc. :offtopic:

nu stiu cind om avea timp... da' vorba ramine vorba...

p.s. ti-am dat emsaj pe pm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!