Jump to content

Problema electrica casetofon golf mk2


cata_tatuc
 Share

Postare recomandată

salut stie cineva,dc cand dau casetofonul  tare la golf 2 td mi se opreste????

Modificat de cata_tatuc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jetta20tdiHLDSG6

ce casetofon?

poate se opreste fiindca il dai peste cap? sau apesi butonul in timp ce rotesti de el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,s-ar putea sa aiba protectie aparatul,verifica daca ai firele la boxe legate corespunzator .

Modificat de catalinrx25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate fi contact prost (pe alimentare fire, siguranta, sau in casetofon), sau poate fi difuzor stricat, fire difuzor in scurt sau frecate si dau la masa/caroserie, sau finalul este pe duca. Oricum nu ceva complicat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e un difuzor dus, nu se aude, dar casetofonul nu se stinge.

Am avut eu un difuzor stricat si celelalte nu scoteau nici un sunet dar casetofonul functiona...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citez de prin regulament :

 

11. Daca te-ai decis sa deschizi un topic nou, ai grija ca titlul sa fie scris citet si sa reflecte pe cât posibil subiectul abordat. Asadar, titlul "Problema cu ambreiajul" este de preferat celui "Am o problema". Titlurile de genul: "Am o problema!", "Help!", "Probleme grave" si altele asemenea vor fi sanctionate cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning.

 

12. Daca topicul se refera la o problema, ofera cât mai multe detalii despre aceasta si nu astepta ca ceilalti utilizatori sa-ti ceara detaliile. Spre exemplu, enunta de la început
anul de fabricatie, motorul, codul motorului etc, facând referire inclusiv la componentele care nu-ti par importante; e mai bine sa oferi detalii în plus decât în minus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e un difuzor dus, nu se aude, dar casetofonul nu se stinge.

Am avut eu un difuzor stricat si celelalte nu scoteau nici un sunet dar casetofonul functiona...

 

Daca e intrerupt da e ca tine, dar daca e in scurt bobina din el sau da la masa?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ok ms !!!incerc toate posibilitatile!ms pt sfaturi!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema mentionata de tine mie imi sugereaza prea multe difuzoare legate in paralel. Unele casetofoane mai vechi aveau impedanta minima de iesire de 4 ohmi. Tu daca legi 2 difuri de 4ohmi in paralel impedanta va fi de 2 ohmi. La volum mic va merge ok insa cand dai mai tare uneori etajul final din cass intra in protectie.

Tu ai legat boxele?

Iei un multimetru si masori impedanta dintre firele boxelor la mufa de la casetofon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa sti ca sar putea sa ai drepatae!!o sa ma uit sa vd cum e treaba!nu eu am legat boxele asa erau!!!ms mult de sfat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

 stie cineva ce fire se leaga la pinii incercuiti? este un casetofon de mk2. merci

post-5370-0-21752100-1415553676_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel din stanga de iluminarea clusterelor (albastru cu alb - in electrica masinii), si cel de-al doilea firul pentru comanda antenei electrice (care e in mod normal albastru parca, si care oricum trebuie pus printr0un releu inversor), deci.... pe cel de-al doilea nu-l ai pe masina ci are culoarea data de fabricantul antenei. Sper ca te-am lamuri nene Valerica. Numai spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!