Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Da. Sau RCD510.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dignitas1980

Salut. Am inlocuit RNS 310 cu RNS315, nu a fost nevoie de nicio setare pt ca bt s-a conectat imediat. Am totusi o problema cu volumul, mai exact : la RNS310, aveam volumul aproape de jumatate si se auzea relativ tare, dar la unitatea "proaspat" instalata(RNS315), abia daca se aude muzica. E o problema din setari sau a unitatii? Volumul nu se modifica in functie de viteza, daca masina sta pe loc sau nu, pur si simplu se aude incet indiferent ce ai face. A intampinat cineva aceiasi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori e codat gresit 315 (cu sound system) ,ori are o problema aparatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dignitas1980

Salut, spido. Codat gresit insemnand....? Se poate ajusta ceva din vcds? In ultima pagina eram sfatuit sa activez bt din vcds, dar nu a fost nevoie pt ca s-a conectat automat, nefiind nevoie sa fac ceva. 

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, dignitas1980 said:

n ultima pagina eram sfatuit sa activez bt din vcds

Da. Unele vin cu BT inactiv.

 

Codat gresit-probabil e codat cu S system. Se codeaza fara,cu Vcds.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dignitas1980

Adica, cu vcds trebuie bifat 00 - sound system not instaled?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dignitas1980

Okay, am facut cele necesare, totusi, asta imi apare si nu stiu unde si ce ar trebui sa setez. Exista vreun cod de introdus undeva? Atasez poza

20240814_192402.jpg

Am incercat sa postez in rubrica proceduri VCDS, se pare ca thread-ul e mort, asa ca intreb aici. Coming home active, timpi reglati, totusi nu functioneaza. Exista "altceva" ascuns in menu? 

Modificat de dignitas1980
Am uitat sa adaug o intrebare.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe byte 1 ai codarea parca. Unde e 0 ala albastru,sageata sus,byte 1. Acolo gasesti codarea DSP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dignitas1980
în urmă cu 4 ore, spido a scris:

Pe byte 1 ai codarea parca. Unde e 0 ala albastru,sageata sus,byte 1. Acolo gasesti codarea DSP.

Ca sa fac setari pe byte 1 sau oricare alt byte, ce anume trebuie sa fac? Dau dublu click si astept sa intre in meniul respectiv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut ! 
Vin și eu cu o problema la montarea sistemul bluetooth de sub scaun. Detin un wv EOS din 2008 cu ceasuri roșii maxidot, navigație rns510 ( sw 5238 ) și sub scaun modul (3c0-035-730 g ) 

Am cumpărat recent 1k8 035 730 C și nu trece pe vizibil din vcds ( se blochează ) după apare ca este bifat si după ce ieși din codare apare iar pe 0 

Ce soluții/cod modul recomandati ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca adaptarea cu alta interfata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!