Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

Ai citit si tu macar 2 pagini in urma? Ai modul de bluetooth instalat pe amsina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil un telefon care sa stie rSAP sau un alt modul de bluetooth.

Cred ca suntem in aceeasi situatie :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit dar nu prea am inteles nimic, nu am modul de bluetooth, am doar navi-ul oem dar montat in 2010 fara module, microfon, etc.

ma intereseaza modulul, microfon si ce mai e nevoie

daca am deranjat cu ceva ignorati mesajul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

perfect, mersi mult de tot

a cumparat cineva de la ei ? este ok, functioneaza bine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multa lume - mie imi par foarte seriosi

Am montat si kit-uri de bluetooth, cumparate de la ei - totul ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am luat de la ei. Seriosi.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm si eu , cumparat si montat, totul OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi care din ele e compatibil cu masina ta. Ai maxidot alb sau rosu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o nelamurire. exista module standard care au doar HFP, astea merg cu iphone? teoreitc am inteles ca iphone se poate conecta prin HFP. mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, merg cu iPhone, si orice alt telefon care nu stie rSAP.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mi-e foarte clara partea cu "orice telefon care nu stie rsap". din cate stiu eu, un telefon poate sa stie si ambele protocoale HFP si RSAP. din ce zici tu, inteleg ca un astfel de telefon nu ar merge cu modulele care stiu doar HFP. gresesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu toate telefoanele stiu rSAP.

HTC Wildfire de exemplu nu stie, ca sa mearga trebuie pus alta versiune de Android, neoficiala.

Si Galaxy S2 cu Android 4.0.3 nu stie, dar in schimb daca pui android 2.3.6 sau 4.0.4 atunci merge pe rSAP.

Nokia E65 merge perfect.

Astea 3 telefoane sunt testate de mine.

Si nu e neaparat sa fie agenda pe SIM, se poate seta din RNS510 care agenda sa o incarce, Din sim, Din telefon sau Ambele.

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi pentru raspuns.

cred ca nu am fost destul de clar, sau am interpretat eu gresit primul raspuns.

din primul tau raspuns am inteles ca toate telefoanele care nu stiu rsap merg cu modulele standard care au doar HFP.

intrebarea mea este, daca un telefon stie HFP si RSAP, nu merge cu modulele standard cu HFP? eu nu prea vad de ce n-ar merge, dar n-am posibilitatea sa incerc.

mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mi-e foarte clara partea cu "orice telefon care nu stie rsap". din cate stiu eu, un telefon poate sa stie si ambele protocoale HFP si RSAP. din ce zici tu, inteleg ca un astfel de telefon nu ar merge cu modulele care stiu doar HFP. gresesc?

Merge si cu cele care stiu ambele protocoale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu (poate cred doar) ca toate telefoanele care stiu rSAP stiu si HFP.

Cred ca HFP este ca tehnologie sub rSAP. Asa ca daca stie rSAP merge sigur si pe HFP.

Sper ca nu am spus prostii, daca gresesc va rog sa ma corectati.

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca sunt telefoane care stiou doar RSAP si nu stiu HFP.

Dar sunt module de BT care stiu doar RSAP si nu stiu HFP. Fereste-te de astea daca vrei sa-l imperechezi cu un aifon sau ceva echivalent

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog mult sa ma ajutati si pe mine! Am luat acest kit bluetooth de pe www.carsystems.pl

http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-kit-3c8035730b-retrofit,id213.html

L-am instalat singur dupa pdf-ul cu instructiuni de instalare de la ei de pe site dupa care am fost sa mi-l codeze cineva cu vcds. Dar nu a reusit si cred ca mi-a si facut calculatorul cam varza ca acum daca apas butonul de microfon de pe volan incepe sa spuna ca nu e nici un device conectat. Are cineva niste poze cu setarile care trebuie facute in vcds? Nu reusesc nicicum sa fac pair-ul cu iPhonul. Nu vede rcd-ul sub nici o forma. am asteptat si cele 5 minute cum am vazut pe youtube… Va rog frumos poate ma puteti ajuta. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!