Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

7 hours ago, 12seven12 said:

Pt golf 6 din semnatura,pana in luna a 5-a,2010,rds 310 am gasit setare de bluetooth,dar telefonul nu mi-l gaseste.Am modul instalat?

O alta intrebare,daca stiti.La player am vazut ca un beculet care lumineaza ecranul palpaie uneori,se poate schimba?

pune o poza, sa vedem despre ce beculet vorbesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/14/2016 at 2:57 PM, F l o r i n said:

este un Premium... deci, afisare pe BC (alb/color - nu rosu), pe unitatea radio/navigatie, conexiune cu orice tel....

L-am cablat singur :D. Instrucțiuni pentru activare prin VCDS nu găsesc. Ai cumva un walk-through?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare la toata lumea . -Am o jetta 2012 cu rcd510 si max dot alb/negru . Masina a venit cu pregatire carkit. Care este cel mai ok modul bluetooth pe care sa il comand? Am iphone vreau sa vad agenda / sms-uri in bord si sa pot reda muzica . 

Multumesc . 

PS: Pt cine ma ajuta ofer un discount fain la piese de originale VW. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inveterat-ce activare? Vezi daca ai posibilitatea sa-l faci vizibil din vcds sau din computerul de bord.Apare meniul phone pe BC? La diagnoza este vizibil pe adresa 7u?

Vali Chelu-cauta 7P6xxxxxx/3C8xxxxxx/5K0xxxxxx

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 minutes ago, spido said:

Inveterat-ce activare? Vezi daca ai posibilitatea sa-l faci vizibil din vcds sau din computerul de bord.Apare meniul phone pe BC? La diagnoza este vizibil pe adresa 7u?

Vali Chelu-cauta 7P6xxxxxx/3C8xxxxxx/5K0xxxxxx

 

Mersi dar care este cel mai ok / mai nou / mai performant dintre cele 3 ? Le-am gasit pe toate  .Multumesc anticipat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate fac acelasi lucru...in mare.3cixxxxxxE stie si wireless..in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca sunt 100+ pagini dar nu gasesc informatii concrete despre 5N0-035-730 fara A-D. Ideea este asa. In acest moment 1K8 035 730 D si caut ceva care sa functioneze si cu RCD510 si cu MaxiDot rosu. am testat un 7P6 care nu a avut nevoie de adaptari/codari nimic si a mers perfect pe RCD, isi trage agenda pot sa sun direct in HU etc. Dar 7P6 nu stie decat BAP.  Astazi am testat pe masina un 5N0-035-730-A si nu merge cu iPhone 6s.

5N0-035-730 l-am vazut pe un O2FL cu RNS510 care merge BAP/DDP se poate folosii acest model pe G5 ? Sa stiu daca imi bag capul si merge si pe IC si pe HU, daca nu cel mai probabil recurg la un 7P6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge 5N0xxxxx pe G5 fara probleme,dar nu se va conecta cu Iphone.Are nevoie si de antena GSM ptr a functiona rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 minutes ago, spido said:

Merge 5N0xxxxx pe G5 fara probleme,dar nu se va conecta cu Iphone.Are nevoie si de antena GSM ptr a functiona rsap.

la cine l-am vazut pe masina pe o2fl are iphone ... de asta intreb 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmm bine atunci exista ceva care sa mearga cu cluster rosu si rcd510 sa imi afiseze agenda etc cu iphone ? sau raman la 7p6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe cluster nu merge decat cu Fislink.Pe rcd-7P6...5N0xxxxxxD,3C8...,5K0..

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎21‎/‎10‎/‎2016 at 9:34 PM, spido said:

Inveterat-ce activare? Vezi daca ai posibilitatea sa-l faci vizibil din vcds sau din computerul de bord.Apare meniul phone pe BC? La diagnoza este vizibil pe adresa 7u?

Vali Chelu-cauta 7P6xxxxxx/3C8xxxxxx/5K0xxxxxx

 

Salut,

Am reusit sa il fac vizibil (la asta ma refeream prin activare, sorry de confuzie) Imi afiseaza in bord(cu patratele) si  pe RNS 315, plus, merg si comenzile vocale(activate de pe volan).

Sunt super multumit de performante. Calitatea sunetului este peste asteptari. (singura mica nemultumire este ca se aude puternic in afara masinii ce reda prin boxe la apel, ceea ce atrage priviri la semafor sau in parcare)

Am si o suita de errori care nu vor sa dispara, dar asta in alt post.

@Vali Chelu : Sunt variante premium,

3C8035730

A,B,C (fara wi-fi)

D,E (cu wi-fi) (adica, atunci cand ai telefonul connectat prin rSAP(modulul preia complet functiile telefonului) va crea wireless hotspot la care poti conecta restul aparatelor din masina pentru a avea internet(inclusiv telefonul care este connectat la modul(pe el nu vei mai avea net direct))) {complet inutil din punctul meu de vedere}

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In momentul cand vb la telefon, micsoreaza volumul de la butonul de volum, nu afecteaza volumul de la radio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu asta. Volumul in masina este setat strict cat sa aud eu clar si tot se aude afara perfect. Daca il reduc cat sa nu se mai auda afara nu se mai aude nici in masina sufficient de tare.

Afara se aude doar putin mai incet decat in masina. De parca ar avea un al doilea set de boxe gandit sa auda ceilalti participant in trafic. Suna tampit, dar asa este, nu am nici un motiv sa povestesc aiureli.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acustica usilor e gandita si pentru ceilalti participamti la trafic..zic si eu...

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa instalarea modulului Bluetooth 3C8035730E am urmatoarele errori. Daca le sterg reapar dupa cateva secunde. Codarea pare OK, antenna GSM este conectata, totul functioneaza correct si in mod rSAP Premium si Bluetooth HandsFree. Are cineva o idee?

Address 77: Telephone (J412)       Labels: 3C8-035-730-A.clb
   Part No SW: 3C8 035 730 E    HW: 3C8 035 730 E
   Component: Telefon       025 0983 
   Revision: --------    Serial number: 35502105236346
   Coding: 020000000100000000000101
   Shop #: WSC 00000 000 00000
   ASAM Dataset: EV_UHVPremi 002709
   ROD: EV_UHVPremi_VW32.rod
   VCID: 25419BF224202C6AF3-8070

3 Faults Found:
9458451 - Cellular Antenna
          B1053 13 [009] - Open Circuit
          Confirmed - Tested Since Memory Clear

9458193 - Control Module for Cellular Telephone
          B1052 14 [009] - Open or Short to Ground
          Confirmed - Tested Since Memory Clear

13636352 - Control module not coded
          U1013 00 [009] - -
          Confirmed - Tested Since Memory Clear

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codeaza modulul cumtrebuie, la diagnosis antena si celular base pune fara diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce modul bt este indicat pentru  a ma conecta cu un iPhone , am ceasuri albe comenzi volan rns 510 un suport de telefon la masina dar nu stiu ce fel de telefon pentru ca este partial incomplet , am doar partea care este prinsa de bord si un fir cu o mufa ca de incarcator de nokia vechi pe care l am conectat la un nokia 1100 si vad ca se incarca

 

Modificat de felix_ro1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar asta sa mai discutat pina acuma. Citiți ca nu e greu colegii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎02‎/‎11‎/‎2016 at 3:25 PM, Al Bundy said:

codeaza modulul cumtrebuie, la diagnosis antena si celular base pune fara diagnoza.

Multumesc pentru pont, a rezolvat problmea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Modulul 1K8 035 730 D, impreuna cu RNS 510 vers C, poate face streaming audio cu un S7 ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!