Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

E modul Rsap.Se conecteaza doar cu tel compatibile Rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Sterge conexiunile anterioare cu vcds. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, spido said:

E modul Rsap.Se conecteaza doar cu tel compatibile Rsap.

Ok am un LG G2 D802 care este rSAP cica out of the box conform celor de aici http://www.android-rsap.com/compatibility.html

 

2 hours ago, Al Bundy said:

Nu. Sterge conexiunile anterioare cu vcds. 

Deci mai am de asteptat daca nu merge cu LG-ul 

 

Si mai am in cotiera un suport care cred ca are legatura tot cu telefonul dar sper ca imi puteti confirma voi - si ce device-uri se pot conecta acolo.

 

Later edit:

Cu LG G2 merge bine, nu reuseste sa citeasca agenda dar in rest este ok.

Multumesc mult pentru raspunsuri.

IMG_20180426_175639.jpg

IMG_20180426_175654.jpg

IMG_20180426_195920.jpg

Modificat de YCS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu reusesc sa ma conectez cu telefonul la masina. 

Am modul bluetooth, sub scaunul din dreapta, model 1K8 035 730 D, radio model RCS510 - VW-3C8 035 195, BP-7 647 239 360 si un modul nokia 3C0 051 435 AK

Am sters conexiunille vechi cu VCDS-ul, si nu reusesc sa ma conectez prin bluetooth. Dupa ce bag parola 1234, imi spune ca nu a resit sa faca conexiunea sau a fost refuzata de gazda.

Stie cineva, daca fac ceva gresit sau nu sunt bune echipamentele pe care le am?

20180326_192235.jpg

20180427_141909.jpg

20180428_233307.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am deconectat modulul de la nokia și acum nu mai vede deloc conexiunea cu masina 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,cu el deconectat,trebuie refacuta codarea modulului BT 1k8..si te vei putea conecta direct la el...fara modulul Nokia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc!

Codarea se face cu VCDS-ul? de acolo de unde am sters si cinexiunile vechi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. am un vw touran din 2006 echipat cu rns 300 si cd changer in cotiera din fata si comenzi pe volan cu funtie de telefon. am constatat ca are un suport in partea dreapta a volanului si nu stiu pt ce este, a se vedea poze mai jos. as dori sa stiu daca se conteaza modulul cu ecran pt bluethoot.

mersi

20180430_221508.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 29 April 2018 at 2:28 PM, spido said:

Da,cu Vcds din long codding.

am incercat cu 312011 si nu a mers. trebuie alta combinatie?

am incercat sa fac pairing-ul cu masina si imi zice ca nu se poate conecta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alicip-codeaza w/o cradle

Rosmenteniuc-ala e cradle/suport ptr telefon.Ce cod are modulul BT de sub scaun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1K8 035 730 D

Acum am văzut că nu era pentru mine intrebarea. 

Am incercat cu 412120 si a mers. 

Agenda se pare vedea pe rcs- ul mașinii?

Multumesc de ajutor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alicip-nu vezi agenda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rosmenteniuc

ciau spido, as avea o intrebare. am vazut pe ebay modul bluethoot universal care merge pe suportul meu. intrebarea e daca cumpar chestia aia voi putea reda si muzica de pe tel? sau doar apeluri? ii vreo 170 euro, cu banii astea as putea lua altceva un rns 510. ce parere ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rosmenteniuc

m-am uitat sub scaunul de sofer si cel de passager, nu vad nici un modul, am doar 2 cutii de depozitare sub ambele scaune. poate niste poze cu locatia lui sub scaun si cum arata mi-ar fi de folos.trebuie demontat ceva pt a ajunge la el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe un modul 3C8 035 730 A ar trebui sa apară numele melodiilor + next/prev de pe iPhone prin BT-streaming?

Am vazut pe un Android ca functioneaza, este alt protocol? Are rost sa fac upgrade? HT-5 vs HT-4 are doar Wi-Fi în plus?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Rosmenteniuc-trebuie sa fie modulul..dar se pare ca e o varianta mai veche..e sub mocheta prins de caroserie.Nu vei face mare lucru cu adaptorul..apeluri..mai bine cu banii aia iei un modul generatie noua premium cu de toate...

@Esteticu-3c8.....A face streaming si stie Avrcp(asa se cheama protocolul)....numai ca e o versiune veche avrcp si nu prea se ,,pupa" cu telefoanele astea mai noi..

In functie de tel/versiune sistem operare/versiune Bt/avrcp-va merge sau nu.Am gasit module care nu mergeau cu Iphone6 dar se intelegeau cu un amarit de Nokia.

Da,3c8...D si E au doar Wifi in plus.Nu se justifica...parerea mea.Pot face Hotspot direct din tel personal...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru posteritate, pot sa confirm, dupa retrofit la modulul 3C8 ... D, funcționează corect protocolul AVRCP, vad numele melodiilor si pot da next, pause etc.

Cred ca ai dreptate @spido, e vorba de versiunea protocolului, iPhone 4+ are doar AVRCP 1.4, am testat cu iPhone 8 acum.

PS: vand modulul premium 3C8 ... A ce a fost pe masina :)

rns_510_BT_AVRCP.jpg

Modificat de EsTeTicu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor! Am expus problema mea si pe alt topic, dar fara rezultat! Am Rns 510 pe un tiguan 2010 si am conectat telefonul cand eram utilizator telekom. Am trecut pe digi, imi vede telefonul, se conecteaza, am acces la agenda, mesaje, apeluri, dar nu am semnal sa sun nici pe telefon, nici pe bluetooth. Am inteles ca e de la rsap. Ma pot conecta altcumva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce modul ai sub scaun? Codul lui?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SCHNEIDER2018

Am si eu o problema si vreau sa stiu daca se poate rezolva in vreun fel, mai exact nu pot face streaming pe sistemul audio de la masina :

- RNS 310 

- sofware version 0351

- system hardware version H15

- part number 3COO3527OB

- conectare telefon la masina prin bluetooth folosind VW UHV PREM

- telefon Samsung S8+

 

Telefonul se conecteaza la masina fara nici o problema, mi-se importa agenda telefonului in RNS, tot ce tine de telefon este functional (apelare de pe navi, apelare de pe bordul masinii, apelare vocala, sms-uri, sunet ok) DAR am urmatoarele probleme :

1) Semnalul telefonului este preluat de catre masina (SIM NOT IN USE - apare pe telefon) si practic nu mai pot folosi telefonul pentru convorbiri sau internet

2) Toate apelurile si sms-urile raman stocate in computerul masinii iar pe telefon nu imi apar

3) Cum pot pune muzica de pe telefon, folosind youtube, pe casetofonul masinii prin bluetooth ?

 

Va multumesc in avans si imi cer scuze daca acest subiect a mai fost discutat (nu am gasit pe forum nimic asemanator)

Modificat de Manuel N.
Postul a fost aprobat dar nu este un post tehnic. Aici e vorba ca nu te-ai documentat suficient cum functioneaza sistemul tau. Intre timp citeste si regulamentul forumului.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimband modulul BT de sub scaun cu unul compatibil.Banuiesc(ca mu ai scris) ca este un 5N0035730..sau echivalent.E un premium fara streaming.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/11/2018 at 10:58 AM, MIG85 said:

Salutare tuturor! Am expus problema mea si pe alt topic, dar fara rezultat! Am Rns 510 pe un tiguan 2010 si am conectat telefonul cand eram utilizator telekom. Am trecut pe digi, imi vede telefonul, se conecteaza, am acces la agenda, mesaje, apeluri, dar nu am semnal sa sun nici pe telefon, nici pe bluetooth. Am inteles ca e de la rsap. Ma pot conecta altcumva?

Digi are doar frecvente 3G, asadar si modulul trebuie sa fie compatibil 3G.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

crystyanmaryus74
On 16.05.2016 at 10:55, dragosmp a scris:

 

 

Bună ziua. Am un vw passat b6 din 2006,cu maxidot rosu, si comenzi pe volan, am schimbat unitatea audio cu un rns 510, si modulul bluetooth cu 5NO035730C. Cat timp am folosit telefonul Samsung, s-a conectat foarte bine, totul ok. Am schimbat telefonul cu un Huawei P10, cate nu stie Rsap. Stiu ca trebuie sa schimb modulul Bluetooth cu unul de generatie mai noua gen 3C8 035 730. Intrebarea mea este ,dacă iau un modul 3C8 035 730 fără nicio terminatie o sa reusesc sa le împerechez, sau am nevoie de 3C8 035 730 A, B, C, D? Va multumesc anticipat pentru sugestii

Modificat de crystyanmaryus74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!