Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

3c8 pe bord rosu la B6... Nu ai zis ce an, nu o sa poți face pairing pe mașina, decât pe alta.... Pe B7. Muzica va merge, e din codare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua. As avea si eu o problema. Posibil sa se mai fi discutat dar sa iau 163 de pagini sa citesc ?. Am cumparat un golf 6. Am Pe el rns 510. Ma conectez cu telefonul. Din momentul care m-am conectat am pierdut semnalul la telefon  si pe navigație imi apare semnal 0. Idei ce ar putea fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar noi ca le scriem...... 

Era simplu - te conectezi Rsap, de aceea pierzi semnalul de la telefon. Mai departe se ocupa modulul de sub scaun. Umbla sub scaun pasager, pune o poza cu modulul, sa vedem codul acestuia. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E numai cu Rsap. Vrei conexiune și internet pe telefon, schimba modulul cu unul cu 3c8 XXx xxx y... Sau 7p6.... Dacă vrei premium, cum ai acum, cu afișare pe bc și unitatea media

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos  de ajutor ;)cea mai bună varianta,  terminatia  codului cu ce litera sa fie? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW Caddy 2011,  montat și codat de mine RCD510 + cameră marșarier (originală VW). Acum am luat de la dezmembrări un modul 9W2 (HT-3, Novero, 1K8 035 730 D),

căblăraie de pe AliExpress (nu s-a potrivit mufa verde în RCD510, am folosit doar mufa neagră din interiorul celei verzi), am pus microfonul în plafonieră, făcut legături peste tot,

9W2 montat sub scaunul pasagerului.

Treaba e că nu-l pot coda în radio, cu opțiunea „Telephone or telephone preparation (CAN) installed” activă primesc eroare „31 Request out of range”.

Codul funcțional de la RCD510 este 01000464040010 (cu opțiunea de cameră marșarier codată de mine mai de mult), și acum codul pe care nu-l pot

urca în radio este 01000466040010.

Mașina nu are cradle, antenă GSM, etc., codul din modulul 77 este, în consecință, 412120. Pot face teste cu VCDS de genul mute, bipuri telefon etc. deci bănuiesc

că modulul ar fi legat corect. În RCD510 am putut bifa opțiunea Bluetooth din meniul Media.

Ce ar trebui să modific ca să scap de „request out of range”? Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 19 CAN Gateway? Mai e nevoie dacă îmi apare deja 77 Telephone în lista de module instalate?

Ce vrea să zică asta, din instrucțiuni: „Make sure to enter a Plausible WorkShopCode (WSC) like 12345-123-12345

on the Coding Screen. New 77 - Telephone modules may have a WSC 00000-000-00000 stored which results

in a Control Module Not Coded Fault Code that will only clear of the WSC used for Coding the Module is NOT 00000-000-00000. ”?

Mulțumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Telefonul meu nu vedea Bluetooth-ul masinii pentru ca imperecherea se face doar IN PRIMELE 30 SECUNDE DUPA PUNEREA CONTACTULUI.

Asa ca acum merge, fara sa mai fi codat ceva cu VCDS! Doar ca ecranul RCD-510 afiseaza "Telephone" si atat, trebuie sa raspund si sa inchid

din telefon, nu pot controla decat volumul din RCD. Asa e normal pentru 9W2? (ecran bord lowline cu iluminat alb, fara comenzi pe volan)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 14.06.2017 at 19:07, passat19tdi a scris:

Am conectat telefonul (allview) la modulul bluetooth (3c0 035 729 g), pot efectua apeluri de pe telefon si RCD300 trece in modul phone, pe afisajul din bord(maxidot) nu-mi apare nimic legat de telefon. Am incercat sa rulez videoclipuri pe youtube dar nu se aud in boxele masinii, cu toate ca in descrierea modulului suporta A2DP. 

Se poate sa imi apara in bord daca ma suna cineva si sa raspund de pe maneta de stergatoare(nu am comenzi pe volan)?

Se poate sa ascult muzica de pe telefon prin bluetooth?

Buna as dori și eu mai multe informații despre cum ai reușit sa conectezi telefonul cu modulul bluetooth 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, Revin am un VW Tiguan 2009 are RNS 300 si ceasuri rosii ,Comenzi  volan 8 butoane, ...Modulul bluetooth pe Tiguan este Nokia 5N0035730A ...Am facut pairing cu un Samsung S5  dar agenda  apare numai  in bordul rosu nu si pe displaiul RNS300 si nici nu pot asculta muzica din telefon ..Am incercat sa ma conectez cu telefonul S galaxy J7 la bluetooth ul masini dar apare incompatibil ..Va rog ce modul bluetooth imi trebuie sa fac pairing cu RNS 300 si Samsung J7 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca o sa afișeze vreodată de rns300. Iar, ca să legi telefon care nu suporta rsap, trebuie alt modul. Codurile le găsești deja pe forum, postate de atâtea ori

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Pot conecta Huawei P20 la RNS 510 cu ajutorul bluetooth-ului 1K8 035 730 D ? Intreb fiindca pana acum nu am reusit acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu la rns. Dar poți conecta telefonul cu modulul bluetooth al mașini.... Deci, sa folosești funcția pt a vb la telefon, asculta muzica, etc. 

1k8 nu afișează pe unitate sau BC, este doar modul voice, A2DP 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, imi cer scuze m-am uitat pe câteva pagini dar nu am găsit ceva asemanator .

Am o Skoda superb 2009-2010 

rns 510 columbus 

Cu modelul de bluetooth - 5n0035730b (novero) 

Delivery part Numbers -3t0035680g

hw version - h05

sw version - 5238

Când tastez media in bara superioară am 

Cd/sd/HDD- inactiv

aux - activ 

semn bluetooth -inactiv 

 

as vrea sa stiu cu ce model de bluetooth ar trebui sa îl schimb sa funcționeze cu iPhone x ( agenda și sa pot Răspunde de pe comenzile volanului ) și sa pot asculta muzica prin bluetooth ( player ul telefonului sau youtoube ) 

 

va mulțumesc frumos ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, cele cu 7p6035730 merge cu orice terminație ? Mai trebuie ceva cablu auxiliar sau direct înlocuire ?  După trebuie făcută vreo codare ? 

 

Multumesc frumos ! 

Modificat de daniel dny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,merge orice terminatie.Trebuie codat dupa instalare dar poate merge  si asa..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos pentru aceste informații , am fost sa văd 7p6035730k, dar este in regula modulul meu de pe mașina are o mufa cu mulți pini si mai am o mufa roșie (grena ) lângă iar la modulul nou nu am decât mufa cu mulți pini , este in regula așa mufa cea mica rămâne in aer ? 

 

imi cer scuze dacă greșesc cu ceva .

 

 

multumesc frumos !!!

Modificat de daniel dny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conectorul mic  grena este ptr antena Gsm. 7p6xxxxxx nu are nevoie de ea...deci lasi conectorul in aer..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!