Jump to content

Conectivitate Bluetooth OEM


porky
 Share

Postare recomandată

@Gaby-trebuie sa mearga si cu 6.0.

Incearca sa stergi conexiunile vechi si sa-l imperechezi din nou.Alt telefon ai incercat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Modulul 3C8.035.730.E are probleme la afisarea pe bc passat b6, sau doar modulul3C8.035.730.D?

Adica asi cumpara unul 3C8.035.730.E dar daca am probleme la afisarea pe bc raman la unul 3C8.035.730.A,B,C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da e alb

Din cate am inteles la modulul cu litera D, IC-ul meu nu stie sa afiseze pictogramele deoarece e prea vechi si apar niste patratele. IC-ul de b7 merge

Cineva cu IC alb de b6 poate confirma ca modulul 3C8.035.730.E merge si apare meniul in bc si afiseaza pictogramele corect?

Sau poate am inteles eu gresit si merge si modulul cu litera D...

Multumesc

Modificat de duduratoy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

47 minutes ago, duduratoy said:

Da e alb

Din cate am inteles la modulul cu litera D, IC-ul meu nu stie sa afiseze pictogramele deoarece e prea vechi si apar niste patratele. IC-ul de b7 merge

Cineva cu IC alb de b6 poate confirma ca modulul 3C8.035.730.E merge si apare meniul in bc si afiseaza pictogramele corect?

Sau poate am inteles eu gresit si merge si modulul cu litera D...

Multumesc

Ce cod are ic tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Address 17: Instruments (J285)       Labels: 3C8-920-xxx-17.clb
   Part No SW: 3C0 920 871 T    HW: 3C0 920 871 T
   Component: KOMBI         H05 0110  
   Serial number: 00000000000000
   Coding: 160F00
   Shop #: WSC 05314 115 00000
   ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04040
   ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SE25.rod
   VCID: 356B4A2194A4A2898CD-8060

No fault code found.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa arate o pictograma si 2 patratele, te deranjeaza ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, duduratoy said:

Da e alb

Din cate am inteles la modulul cu litera D, IC-ul meu nu stie sa afiseze pictogramele deoarece e prea vechi si apar niste patratele. IC-ul de b7 merge

Cineva cu IC alb de b6 poate confirma ca modulul 3C8.035.730.E merge si apare meniul in bc si afiseaza pictogramele corect?

Sau poate am inteles eu gresit si merge si modulul cu litera D...

Multumesc

de mers, merge, ai toate functiile - mai putin pe la pictogramele de baterie, etc... daca asta te interesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, am un passat din 2010 si nu reusesc sa ma conectez la iphone. Vreau sa va fac poza la modul, dar nu stiu cum sa dau jos spuma sau cum sa scot modulu de sub scaun? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

Am reusit sa scot modulul, a trebuit sa il inclin catre sofer dupa ce l-am tras in fata pentru ca avea o piedica care intra sub podea.

Masina este un Passat din 2010 cu computer alb negru si comenzi pe volan si rcd 310.

Telefonul este un iphone 6(ios 9.3.5), cu un samsung cu taste am reusit sa ma conectez.

Masina vede telefonul si dupa ce ii dau sa se conecteze spune ca telefonul nu este compatibil.

Am incercat sa ma conectez de pe telefon pe masina si la un moment dat telefonul a vazut masina, acum nu o mai vede.

Am resetat modulul si tot nu merge.

Mai jos atasez pozele.

Multumesc!

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie alt modul BT.5N0xxxxxx nu se conecteaza cu Iphone.Ai nevoie de un 5N0xxxxxxD,3C8xxxxx sau 5K0xxxxxx,7P6xxxxxx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat cu un Galaxy S2 si nici cu el nu merge. Oare este undeva o lista cu telefoanele care sunt compatibile. Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0xxxxxx se conecteaza rsap.Deci..cauta un telefon compatibil rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti 7P6035730J ce stie sa faca? Nu am gasit info pe ross tech

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este un Premium... deci, afisare pe BC (alb/color - nu rosu), pe unitatea radio/navigatie, conexiune cu orice tel....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ptr conectare Samsung galaxy S3 la un Passat 2009,2,0TDI ,CBDC...imi puteti recomanda un astfel de dispozitiv?...am tastatura in bord..lipseste modemul de sub scaun...multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1k8xxxxxx conectare cu orice tel,streaming,fara afisare

Sau 5N0xxxxxx cu afisare,fara streaming,conectare cu multe androide care stiu rsap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am achizitionat si eu un Modul Bluetooth 3C8035730E,polistiren, cablu, antena GSM si microfon de pe carsystems.pl si caut pe cineva sa ma ajute sa il instalez.

Am un Passat B6 Model 2010, cu un RNS315 (fara modul bluetooth), MaxiDot Alb, si comenzi pe volan.

Masina nu are cablu tras sub scaun :( .

Este cineva in Timisoara sau in apropiere care m-ar putea ajuta sa il montez (contra cost ofc)?

Address 37: Navigation (J794)       Labels: 1K0-035-27x-37.clb
   Part No SW: 3C0 035 279 J    HW: 3C0 035 279 J
   Component: RNS315-EU   H34 0263  
   Serial number: VWZAZ2L3896514
   Coding: 000004310400110000008000
   Shop #: WSC 00015 115 00000
   ASAM Dataset: EV_RNS315EUV2UDS A01004
   ROD: EV_RNS315EUV2UDS.rod
   VCID: 2A50B5C24D283F4EF11

   Data medium: 
   Subsystem 1 - Part No: 3AA 919 866 
   Component: EUR_W_0038  0038 
 

Address 17: Instruments (J285)       Labels: 3C8-920-xxx-17.clb
   Part No SW: 3C0 920 872 B    HW: 3C0 920 872 B
   Component: KOMBI         H02 0206  
   Serial number: 00000000000000
   Coding: 161F00
   Shop #: WSC 05314 115 00000
   ASAM Dataset: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04040
   ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_SK25.rod
   VCID: 244C5BFA2F0CE93ECBD

Stima,

Alex D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai crezut ca ai cablu cumva... tras de fabrica... fara sa ai asemenea dotare, nu exista, din pacate.

Cauta in aria Oferte Extinse - Prestari servicii - si vezi pe cine gasesti pe langa tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am decis sa il instalez singur. Trebuie doar sa gasesc instructiunile necesare. YouTube nu a fost generos in departamentul asta. Am descoperit totusi cum sa trag cablurile si am facut rost de uneltele necesare, plus, am o interfata VCDS 16.8, Mai am nevoie doar de instructiuni pentru activare.

Inca ceva, ma deruteaza instructiunile astea: carsystems.home.pl/instrukcje/A2DP.pdf mai exact partea cu firele alea doua. O sa postez maine dimineata poze cu cablul care l-am primit poate reuseste cineva sa imi elucideze misterul.

Am citit ca merge OK cu RNS315, imi poti confirma te rog? Din research-ul meu pe forum vad ca ai experienta, sincer, daca as fi aproape de Bucuresti as veni la tine. Alas, degeaba au bagat zbor ieftin timisoara bucuresti.

P.S. sunt noob, am masina de 3 saptamani si nu am mai avut VW pana acum.

Modificat de Inveterat
Elemente gresite
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt golf 6 din semnatura,pana in luna a 5-a,2010,rds 310 am gasit setare de bluetooth,dar telefonul nu mi-l gaseste.Am modul instalat?

O alta intrebare,daca stiti.La player am vazut ca un beculet care lumineaza ecranul palpaie uneori,se poate schimba?

Modificat de 12seven12
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica tu daca ai modul instalat sub scaunul pasagerului.Si nu exista Rds 310...poate RCD310.

Se schimba ledul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Manuel N. a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!