Jump to content

Capota Audi A4 B6


modchip-guru
 Share

Postare recomandată

Salut.

Am avut un usor accident in care capota s-a deteriorat.Masina este Audi A4 1.9 TDI B6 motor AVB.As vrea sa cumpar o capota noua dar nu stiu ce producator sa aleg.Am auzit multe pareri despre produsele after market de caroserie.Majoritatea pareri negative.Toti mi-au recomandat sa cumpar una originala luata de la dezmembrari dar nu gasesc.Singura solutie ar ramane una noua cumparata de la dealerii de piese auto.Nu stiu insa ce marca sa cumpar.Pretul unei capote noi se invarte undeva la 100EUR dar sunt fabricate de diversi producatori.Care ar fi cea mai buna varianta?Va multumesc in avans pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Dupa parerea mea ti-ai raspuns singur la intrebare :

Toti mi-au recomandat sa cumpar una originala luata de la dezmembrari dar nu gasesc.

Eu zic sa cauti si pe ebay.de daca pe la noi spui ca nu se gaseste .

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-ti lua pe cod producator. Am patit ceva similar la Golf, s-a indoit capota cred ca 5 cm si am decis sa o schimb; am luat pe cod producator si a ruginit la fiecare atingere de pietricele de pe drum. Zici ca e gargarita in fata. Mai bine iti iei sh si o revopsesti in cel mai rau caz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rugina este exclusiv din vina procedeului de vopsire, nu are treaba cu producatorul capotei

 

capotele de china au ceva probleme de forma ( nu "pica" pe masina, ca cele originale ), insa la bani putini... nu prea ai ce comenta

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!