Jump to content

alimentare curent bricheta


zuxy
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

Este posibil sa se modifice modul de alimentare al brichetei? Sa spunem sa taie curentul la bricheta la 30 min dupa ce am luat contactul?

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge programat asa ceva. Doar fizic.... sa  fie pe direct... ori pe contact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum bricheta este legata pe contact?

ar trebui bricheta alimentata direct si pus un montaj pe circuit cu un temporizator care sa intrerupa dupa 30 min.

un electronist priceput ar putea face montajul... ia legatura cu BOBBY de aici de pe forum.

 

dar de ce ai vrea curent inca 30 min? presupun ca vrei sa alimentezi ceva si sa nu mai stai in masina (deci nu cred ca e gps sau telefon)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La radio-CD nu se taie alimentarea dupa 30 min? din aceeasi sursa poti comanda un releu care sa taie si alimentarea brichetei. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa alimentez din bricheta o camera de luat vederi, din aceea de pus in parbriz. si pentru a nu face alte improvizatii si sa protejez bateria, ma gandeam daca nu se poate din vag-com sa se seteze sa taie curentul la bricheta, dupa o perioada de timp.

 

acum bricheta functioneaza non-stop.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

camera sa filmeze inca 30 min dupa ce pleci din masina?

pai si hotul/vandalul nu poate sa sparga/zgarie masina peste 45 min? peste 2 ore?

 

se poate face, iei curent de sub bord , montezi un temporizator si ascunzi firul pe la stalp,plafon.

in felul asta ai si bricheta libera si nici nu se observa firele.

 

mai multe detalii despre acel temporizator iti poate da un electronist, eu am ideea dar nu si cunostintele necesare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camera aceea nu cred ca are un consum semnificativ. Cred ca o poti lega din aceeasi alimentare cu +12v de la radio/CD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!