Jump to content

pierdere ulei capac culbutor


pufy
 Share

Postare recomandată

buna!

 

sunt posesorul unui new beetle 2000 benzina din anul 1999,acum cateva zile am observat niste pete de ulei  pe cimet ce proveneau de la motor,am fost cu ea la service si au suit o pe elevator,concluzia fiind ca trebuie sa schimb garnitura de chiulasa.

Cand am ajuns acasa am scos capacul de plastic de pe motor si am observat ca pierderea de ulei este de la gatul de plastic pe unde introduc uleiul in motor exact unde se imbina cu capacul de la culbutori,si nici de cum de la chiulasa.

 

Intrebarea mea este acum daca trebuie sa schimb capacul culbutor complet cu gatul de plastic sau pot sa schimb doar gatul?

 

 

precizez piederea de ulei provine exact la imbinarea gatului de plastic in capacul culbutor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca este o garnitura de cauciuc acolo. (una la dop si una la gat), vezi poate de acolo e scurgerea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!