Jump to content

Skoda Tudor - concept


micu`evreu
 Share

Postare recomandată

Scuzati-mi expresia, dar nu ma pot stapani si va intreb: "Ce spuneti de beliciunea asta de masina?"

Desi cred ca e facuta in Adobe, eu nu ma pot stapani din uitat la poze, deja ating o stare de euforie si mie frica sa nu raman fara servici din cauza lipsei de concentrare.

Anyway look and speak

001.jpg

006.jpg

Ps: Sper sa nu mai fie un topic cu asa ceva, daca mai e , imi cer scuze.

Oricum masina e super si cred ca merita si 3 topic-uri :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand pe pozele postate este o greseala. De fapt numele corect al conceptului este Skoda TuDor. Din cate stiu eu, pana acum cei de la Skoda au facut publice patru "design-study":

1. In 2000 la Salonul Auto de la Geneva -

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Superba masina.Un singur lucru : prizele alea din spoilerul fata le-as fi individualizat putin fata de cele de pe Superb.Unele mai mari aratau ceva mai agresiv.Despre motorizari se stie ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Superba masina.Un singur lucru : prizele alea din spoilerul fata le-as fi individualizat putin fata de cele de pe Superb.Unele mai mari aratau ceva mai agresiv.Despre motorizari se stie ceva?

Da... stiu eu de motorizari..... masina nu va fi fabricata in serie, deci nici motoare nu va avea :) , asa au hotarat mai-marii VAG, ca Skoda mai la coada si cu masini de mers la piatza :-( .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stiu ca prototipul Roomster a fost expus in fata unui muzeu din Cehia, nu mai stiu exact dar probabil ca poza e de acolo. Oricum, interesant sa vezi masina chiar pe strada, parca pare mai reala :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am inteles eu de pe un site german, se pare ca Roomster-ul a fost scos pe strada pentru a testa reactia trecatorilor:)

Atasez inca o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

N-arata rau, da-i cam ciudata totusi.... :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba arata rau :D

Daca am vrea sa fim putzin rai si macabri, am putea spune ca arata ca un dric, hayonul ala parca-i tocmai bun sa bagi un sicriu...dar fiindca n-ar incapea din cauza lungimii, nici macar pentru pompe funebre n-ar fi tocmai alegerea potrivita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ca sa fim obiectivi, trebuie sa o comparat cu restul "uratelor" din clasa ei :D Atasez o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!