Jump to content

Timp de livrare


corbu33
 Share

Postare recomandată

Eu din ce inteleg masina era gata la sfarsitul lunii iulie. De ce nu au livrat-o atunci si au asteptat pana in luna august-septembrie. Asa se explica ca masina a prins furtuna din luna iulie. Sau este altceva la mijloc si dau vina pe furtuna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cris.g .. E suficient sa ai seria de sasiu pt rabla nu neaparat masina livrata. Asta inseamna ca mai castigi 2,3 saptamani! Bafta si sa iti vina la timp pt rabla( si eu sunt un pic la limita dar cu O3 nu G7)

Sent from my iPhone using Tapatalk PRO

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Sterescugabriel: Era pregatita de transport la sfarsitul lunii iulie, si urma sa fie livrata doua saptamani mai tarziu. Din pacate a venit grindina inainte sa fie expediata, iar acum este retinuta, impreuna cu multe alte masini (in total au fost ~28.000 de masini) pentru control - evaluarea daunelor daca acestea exista si remedierea acestora. Toate masinile din lotul respectiv sunt bagate in tunel si verificate la sange, chiar si cele care nu prezinta defecte vizibile (asta stiu din presa germana), deci e de inteles aceasta intarziere. Eu sunt nemultumit de faptul ca nu mi-a fost adusa la cunostinta aceasta situatie asa cum si atunci cand trebuia.

 

@bogdann81: Din pacate nu este asa, masina trebuie sa fie in tara pentru a se emite factura finala, care este necesara pentru dosar, lucru confirmat si de importator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am platit si eu avansul pentru un G7. Am ca termen 10 saptamani insa sper sa ajunga fara intarzieri intrucat ma bazez pe acel tichet rabla si as fi terminat daca mai trebuie sa achit si diferenta vaucher-ului. Am mers totusi pe mana celui care m-a consiliat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am fost informat că zilele trecute a sosit o informare în care se specifică întârzieri de la 1-3 săptămâni din cauza cererii foarte mari pe Golf. Mi-au tomnit concediul :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza cererii mari pe naiba, e din cauza grindinei din iulie, doar că se fac în continuare că plouă...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia i-am zis și eu, întârziată întârziată, da să nu vină plină de gheață :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practica frecventa este ca masinile afectate major de grindina si inundatie sa fie reparate si ulterior si vandute in cadrul unor oferte speciale, discount-uri mari sau la pachet pentru flote.

 

Pentru clientii care comandasera anumite modele se vor fabrica din nou respectivele masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am auzit si eu ca exista posibilitatea sa fie intarziate livrarile din cauza cererii ridicate pentru golf :icon_confused:  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am comandat masina pe 12 Iulie si tocmai am primit mail ca vineri pleacă din fabrica si estimează sa ajungă la dealerul din Ploiești in 2 saptamâni datorită decalarii termenului cu 1 săptămâna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am dat avansul pe 25 iunie, si masina inca nu le apare in sistem nu are serie de sasiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine stie ce naiba se intampla..

 

Aveti idee de ce masina nu mai pleaca din Curtici daca nu e achitata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit eu si mi-au zis ca masina nu mai sta in curtici daca nu e achitata.

Chiar azi am intrebat eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate in alte orase asa o fi dar in bucuresti masina sta in curtea lor pana e achitata nu in curtici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa contrazic pe nimeni.

Insa, stiu ca masina ajunge in Curtici, se emite factura finala, dupa care trebuie achitata diferenta de catre client sau banca. De atunci mai dureaza 1-2 saptamani pana intri in posesia ei.

Nu sustin ca este general valabil, dar in cazul meu asa mi s-au prezentat pasii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate difera de la dealer la dealer , eu am primit informatie de la ei ca factura finala de 4000eur cat si utilizarea creditului de la porsche bank se va face cand masina e in curtea pbn.

Daca se face plata dimineata seara se pleca cu masina daca nu a doua zi.

Asta mi s-a zia asta va spun si eu, tin sa cred ca difera de dealer sau de vanzator

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Așteaptă să se strângă destule la transport pentru o anumită zonă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PBV si PBN nu tin masinile in Curtici. Ele sunt aduse aici si sunt, bineinteles, livrate dupa confirmarea platii integrale.

Maine ma duc sa ridic masina. Sunt curios daca e primul Variant livrat unui client, caci stiu ca vineri a sosit prima masina de test drive a Po Ro.

Modificat de JUG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca cumva masina PO RO e albastra e venita mai demult, pe ea s-a facut scolarizarea la brasov acum 2 saptamani.

JUG esti primul :)

Modificat de Sterescugabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, e un Pacific Blue cu jante de 18. Eu asa am inteles, ca ar fi fost livrata vineri.

In fine...

Maine pun poze :)

Modificat de JUG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PBV si PBN nu tin masinile in Curtici. Ele sunt aduse aici si sunt, bineinteles, livrate dupa confirmarea platii integrale.

 

Eu am achitat masina imediat ce a sosit in Curtici si mi s-a spus ca asta e regula. Daca nu am inteles eu bine sau or fi schimbat-o in rastimpul de o luna si jumatate, atunci ai dreptate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!