Jump to content

Computer Bord Minidot Vs. Maxidot


raduking
 Share

Postare recomandată

Salut. Am montat azi maxidot, nu puteam intra in settings, a trebuit sa iau bornele, dupa a mers.

Pe audio nu ar trebui sa mearga schimbatul posturilor/melodiei din butoanele de pe maneta cb? Apas si nu se intampla nimic..trebuie ceva codat?

EDIT. RCD 300 

Modificat de OvYd3L
Am uitat sa specific modelul de cd-player
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa pot schimba melodiile din maneta de cb trebuie codat radio ca in poza? Am incercat cu +4 si imi da "refused"..

Melodiile/posturile radio apar in maxidot.. 20190828_142510.thumb.jpg.a651a54dd2e8417e388be202d9d81568.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut, imi puteti spune va rog cum accesez meniul 2 al computerului de bord din imagine? Am comenzi pe volan si m-am plimbat prin meniul BC si nu imi dau seama cum se trece de la 1 la 2. Butoanele din maneta stergatoare nu functioneaza.

20190917_171500.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apeși scurt pe OK sau Meniu, in funcție de modelul volanului. 

În speranța că e codat bine, având în vedere ca volanul e montat ulterior, dacă ai și butoane pe maneta de stergatoare

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Am montat ceasuri maxidot in locul celor minidot. Stie cineva cum pot accesa meniul din maneta de la  stergatoare? Trebuie codat ceva cu vcds?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tine câteva secunde apăsat pe săgeată sus sau jos, din maneta bc sau comenzi volan 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine n-a mers imediat dupa codare sa intru in meniu din sageata sus/jos.. am putut intra dupa ce am luat bornele cateva minute..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se face și asa... Dar ma gândesc ca poate nu a știut procedura de accesare. Oricum, după asta, trebuie codat și 46 convenienta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/17/2018 at 6:55 PM, Ilyes said:

Am atașat o poza.Acolo unde afișează 410 km ii afișa înainte temperatura exterioara. 

ca observație, mașina e cu cutie automată și ac ( nu climatronic) 

Mulțumesc 

IMG-20180517-WA0001.jpg

Asa am si eu bordul, afiseaza doar temperatura exteriora , pot seta cumva sa apara viteza, usi deschise, ceva?

Modificat de Leonard 446
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, Leonard 446 said:

Asa am si eu bordul, afiseaza doar temperatura exteriora , pot seta cumva sa apara viteza, usi deschise, ceva?

Înlocuite ceasurile. Unele sh cum dorești tu, în jurul la 600 lei. Și vei avea și meniurile adiacente

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, lamuritima care e treaba, am un vecin cu bordul  la fel si afiseaza usi deschise si alte nebunii.

Am crezut ca e vreo setare ceva, cum deosebesc sa stiu ce cumpar, care e diferenta, nu e acelasi ecran?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golful 6 a venit cu 3 ecrane, toate 3 sunt la fel de mari si ceasurile arata la fel:

- simplu - afiseaza doar consum, km, range, ceas si cam atat (ce ai tu)

- Plus - afiseaza si usile deschise si are meniu pentru diverse lucruri

- Premium - are aceleasi functii ca Plus dar este color

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 hours ago, Leonard 446 said:

Cum deosebesc sa stiu ce cumpar, care e diferenta, nu e acelasi ecran?

Dupa codul acestora. Ultimele cifre de la sfârșit.. 86x..ca al tău... 87x...ca al vecinului... 88x color. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, o sa caut 87x.

Masina e din luna 4   2010.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!