Jump to content

Golf 7 - Configurare


Ioana
 Share

Postare recomandată

La G7 tot timpul a fost inclus in Pachet Asistenta Sofer Plus. Este si pe 1.2 incepand de la CL in sus. Pe TL nu exista Pachetul.

 

Pachet asistenta sofer "Plus"

    Adaptive Cruise Control: asistent pentru menţinerea constantă şi adaptarea vitezei de rulare în funcţie de ceilalţi participanţi la trafic
    Front Assist: sistem de recunoaştere a situaţiilor critice care pregateste masina pentru franare de urgenta, scurtand astfel distanta de oprire. La viteze de sub 30 km/h acesta, in functie de conditii, poate chiar actiona frana in locul soferului

 

516euro

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A reapărut și camera. Cred că și pachetul ăsta nu era prezent acum 3 luni, că mi l-aș fi pus, da nu l-am văzut atunci, și la câte ture am făcut pe configurator, nu l-aș fi ratat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era si acum 3 luni  dar nu ai vrut sa depasesti bugetul. :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Râzi tu râzi, da nu-i râsu tău. Mno, eu nu țin minte să-l fi văzut :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e altceva. Nu inseamna ca nu era.

Hai lasa, ai scutit 500euro... :icon_thumleft:

 

De unde ridici masina, de la Autoworld?

 

LE: vad ca a aparut pe configurator optionalul:

 

Cablu adaptor pentru dispozitive Apple - e moka

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu nu, vorbeam de asistență Plus, menționam doar și camera.  :) Anyway :D să nu poluăm.

 

V-am zis că iau mâine mașina? :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, am dibuit ACC pe configuratorul roman. Ms Gabriel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate dibuiti si unde e dynamic light assist :) ma refer la acoperirea fasciculului de lumina, nu oprire faza lungă. Banuiesc ca nu are nimeni de pe forum

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in brosura martie 2013 e disponibil pe toate variantele de echipare, cod PFB, 635 eur cu TVA. Dynamic Light Assist permite circularea cu faza lungă activă, mascând parţial fasciculul de lumină pentru a evita orbirea celorlalţi participanţi la trafic. Exista si un 1), care inseamna disponibil la o data ulterioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspuns oficial PBN (dupa ce au primit forward din Wolfsburg) :) Nu de alta dar stiam ca altfel nu le atrag atentia si nu primesc un raspuns clar, de data asta, jos palaria.

Le-am si spus, e primul raspuns clar, corect si la obiect pe care mi-l dau in 6 ani.

 

va multumim pentru interesul manifestat fata de oferta marcii Volkswagen.

In ceea ce priveste solicitarea Dvs., va informez ca termenul prevazut pentru disponibilitatea optiunilor Dynamic Light respectiv Lane Assist s-a decalat, termenul actual fiind luna ianuarie 2014.

Motivul consta in restrictiile de capacitate de productie pentru echipamentele in cauza.

Referitor la optiunea de recunoastere a semnelor de circulatie - nu dispunem de o estimare in acest sens, fiind posibil ca respectiva optiune sa nu devina disponibila in Romania in viitorul apropiat.

Mentionez ca e a doua oara cand intreb despre optiuni de G7, dar prima oara am primit un raspuns SF care nu m-a ajutat cu absolut nimic.

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumos...romanii stau la coada si nemtii pot sa comande bine mersi dynamic light assist si Lane Assist.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu sa fii VW la tine-n tara ta si sa nu faci fata cu productia, nu vinzi mai intai la tine-n tara ?

Sunt curios cine produce echipamentele astea. Ca nu VW oricum. Maybe Bosch ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar asa... Si la O3 sunt restrictii majore la fel ca la G7 si Leon 3.

 

In UK sunt destui care au comenzi date cu date de fabricatie ferme carora li s-au scos complet din sistem aceste date. Iar acum sunt la status de asteptare. La fel si in Franta. Deci nu ni se intampla noua pentru ca am fi mai "inapoiati" decat restul Europei. Pun pariu ca acelasi lucru se intampla si in Germania, chiar daca ei pot alege optiuni indisponibile in alta parte. Timpii de asteptare cred ca sunt la fel de mari si la ei.

 

Parerea mea e ca nici ei nu se asteptau la un succes atat de mare al noilor game (si le-au si scos pe toate 4 cam in acelasi timp) intr-un an inca afectat de criza. Coroborat cu problemele serioase avute cu furnizorii... se ajunge la situatia actuala.

 

PS: In UK zic ca la o comanda data acum pt un GTI se da un minim de 6 luni de asteptare.

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C Z R, Lane Assist si Dynamic Light Assist exista pe configurator si poate fi comandat in Germania, Austria, Polonia, Cehia, Spania (atat am avut rabdare sa ma uit de dimineata pe site-urile VW - posibil si in alte tari din Europa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se pot pune jante 18" la configurarea masinii?

 

Ma refer la dealer, nu online.

In tarile vestice se pot pune si 19" Luxor :D.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Știe careva ce tehnologie BT folosește Composition Media? M-am uitat pe site la VW da nu scrie.

Modificat de 1-Q
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt sigur ca am citit pe undeva, cred ca in manual. Nu am retinut insa, pentru ca nu m-a interesat in mod deosebit... eu am facut pairing si gata, se conecteaza de fiecare data cand ma sui in masina. Are agenda, are log-ul de apeluri, pentru mine e suficient. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce mă interesa e să știu dacă e de-ăla care nu consumă în prostie bateria, aka. 4 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!