Jump to content

farurui de BMW pe golf III


alex222
 Share

Postare recomandată

nu e rau deloc, dar para tot mai bine arata un gofIII cu faruri de golf IV

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SUPERB!!!

spoilerul fata este cumva Rieger?

da

chiar ma gandeam sa-l fac si pe al meu asa acum doua saptamani....

si acu' trei zile am avut accident.... deci nu are rost sa o fac cum era inainte :rr: daca mi s-a oferit o "sansa" :rr:

fac poze cu masina busita si cand o termin le postez "before and after and after" daca se intelege ce vreau sa spun :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

condoleante pt busitura...sper ca nu e prea grav

merci, fatza e sifonata, in rest nu are nimic

bara din fata s-a oprit la 1 cm de radiator

am facut comanda la o capota "boser blick" , vine miercuri

si doua aripi fata

restul cand mai sunt bani....

suntem in ROMANIA i-mi fac masina pe banii mei!

la accident a fost si vina mea... ca nu m-am asigurat daca pe banda pe care vreau sa ma incadrez nu sunt oprite masini (cred ca-mi pun o prisma in loc de oglinda)

mai multe detalii la "golf II & jetta II" topic golf GTI 16V

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Administrator

offtopic: poze de dimensiune foarte mare le puteti pune cu URL ([*url=www.sit.ro/poza]poza aici[*url] cam asa se face dar fara stelute )

se incarca mai usor pentru membrii cu dialup si cand discutia e aprinsa nu are rost sa incarci de fiecare data o poza mai mare de 640x480 )

Poze mai mici merita lasate cu IMG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare (mai multe chiar):

- Ce faruri sunt alea? BMW seria ? din an ?

- Ce implica montarea lor? Ce trebuie modificat.

Ca de aratat arata beton si poate (daca gasesti la 2nd hand) sunt o alternativa mai ieftina la farurile modulare. (gen G IV)

P.S. Daca a fost discutat subiectul si nu am vazut eu, mea culpa... ziceti unde, si ma duc tacut sa citesc :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca second-hand nu prea ai sanse sa gasesti. Le vand tot felul de firme de tuning, si sunt facute special pentru VW. Ar fi destul de greu (cred) sa adaptezi faruri de BMW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

pai cat ai fi vrut ? si de la dezmembrari daca erau de BMW te costa macar 4-5milioane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda... ai si tu dreptate ... dar oricum 4-5 mil/set inseamna ~150$ .. tot ieseam ok.

Dar ar trebui sa-mi iasa odata din cap ideea ca pot face ceva misto la masina fara sa dau un ban serios :x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Apropos de G3 cu faruri de bmw , ce ziceti de un G4 cu bot de bmw :shock: ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la grila radiatorului arata fff bine, dar botul e ORIBIL (parca seamana cu un rat de porc) - parerea mea ! :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Groaznic kitch, oricat de bine a fost lucrat. Imi vine sa sterg poza aia de pe forum. :-(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urata corcitura. Cu toate ca imi place si Golf4 si BMW, ce a iesit acolo nu-mi place de nici un fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Apropo de Mk3 cu "ochishori" de BMW - cel care a deschis acest topic: arata super interesant ba chiar as putea spune vizionar: aduce f. mult a Golf 5 prin aerul pe care il degaja.

Si, by the way, alex222, tot nu ne-ai dezvaluit daca farurile cu pricina sunt luate de pe un BMW (daca da, de care + an) sau de la ceva firma de tuning (daca da, ce si mai ales cat?). Alte modificari la masca masinii ca sa se potriveasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mr. Elikratos, farurile alea sunt facute pentru mk3, si se vand de catre mai multe firme de tuning. Este foarte simplu: ochelarii au forma farului oem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

yuck !!! ce e mutantul asta verde ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 years later...
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!