Salut,
Am un VW T5 Caravelle 2008 (1 singura baterie) si am descoperit ca imi ramane un consumator activ dupa ce opresc masina (si implicit cat sta inchisa).
Am verificat prin scoaterea sigurantelor de sub consola centrala si nu mi-a disparut acest consum
.
Consumul este in jur de 6-700 mAh, lucru care imi descarca bateria in 3-4 zile.
DACA SCOT MINUSUL DE LA BATERIE SI IL PUN LA LOC, CONSUMATORUL DISPARE SI REVIN LA UN CONSUM DE 12-18mAh cat masina este "proaspat" inchisa si ajunge la 6 mAh dupa ce intra in "hibernare".
Am verificat in particular suspectii de serviciu:
- casetofonul/navigatia
- webasto-ul
- climatizarea
Vreo idee unde sa verific?
PS: bateria este noua si alternatorul este nou.