Jump to content

Fete De Usa Polo


Bigu
 Share

Postare recomandată

cine ma poate ajuta cu niste explicatii sau poze cu schemele de demontare ale fetelor de usa la un polo 9n3? plz help

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai serif ca e simplu, are jos 3 suruburi (le desfaci chei torx sau imbus) dupa care este prinsa in butoni de plastic si tragi de ea...sa nu te sperii cand auzi poc poc :vaidecapulmeu:

succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Roadrunner...

Vezi ca mai sunt 2 suruburi in minerul usii din dreapta, sub plastic. Plasticul se trage in lateral.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Roadrunner...

Super de ajutor desenu'... o singura diferenta, cel putin la mine, sunt doar 3 suruburi in partea de jos a usii. Se poate ca poza pusa de tine sa fie de la varianta in 3 usi. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te ajuta asta....:

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate! ai ajutat un biet copil! :) MULTUMESC MUUULT !!!!

apropo, exista vreun manual de polo 9n3 catzarat pe net pe undeva de il pot downloada si eu ca sa nu mai deranjez pe viitor cu asemenea intrebari???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Pentru spate cum e?Pentru cei care au portiere?O schema se poate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

multumim mult Hazin,ne`ai ajutat enorm de mult. vb lu' Bigu, sa`ti dea Dzeu sanatate :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am luat pdf-ul pt polo4 de pe site-ul ala dar nu vad nicaieri o schema care sa arate cum se desface capitonajul din interior,problema e ca eu am un polo in 3 usi si voiam sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu problema asta pretty pls :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut fratilor.caut si eu o aripa fata stanga si o usa sofer (model cu 3 usi masina) la un polo 9N3 daca stiti cumva unde as gasi.sau macar daca se potriveste usa de la polo 9N ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru spate cum e?Pentru cei care au portiere?O schema se poate?

La usile din spate daca nu ai geamuri electrice ii scoti manerele acelea de la care deschizi geamurile apasand dintr-o parte pe inelul acela dintre maner si fata de usa pana iese intr-o parte. Pur si simplu bagi un deget intre maner si fata de usa si impingi in acel inel. Am terminat cu manerul pentru deschis geamul.

Acum manerul de care tragi sa inchizi usa are o bucata care se scoate. Scoti acea bucata de plastic si sub ea are doua torxuri. Le desfaci, si dupa ce le-ai desfacut tragi pur si simplu de fata de usa cu forta si iese.

Nu stiu cat de bine m-am exprimat dar poate intelegi ceva de aici :D.Daca nu cauta-ma pe messenger.

V-am salutat !

Modificat de Snake_CMC23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Cine ma ajuta si pe mine ??? Am un polo 2006 in 4 usi (toate geamurile electrice )As vrea sa desfac usa din spate pentru din greseala cineva mi-a apasat pe butonul de coborare a geamului prea tare si s-a infundat daca pot spune asa .Trebuie sa-l trag in afara si pentru asta trebuie sa desfac fetele de la usa din spate .Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi aici. Nu e nevoie sa dai jos toata fata de usa, se da jos separat doar modulul de comanda. Spor la treaba!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut ,

Am un polo din 2008 9n3 si nu am geamuri electrice la el si as dori sa montez dar tot odata sa schimb si fetele de usa montand unele noi care au deja suportu pt butoane si motoras.Ma poate ajuta cineva daca se poate si unde as putea sa gasesc fete de usi ?

P.S: sunt nou pe forum si nici nu pot sa dau new topic imi cer scz daca am postat aiurea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema ta este ca,odata cu schimbarea fetelor de usa,cind le pui alea cu geam electric,trebuie sa faci si instalatia electrica aferenta...Ai de munca,iar daca nu ai un prieten electrician,ai si mai mult de..."munca"!Spor la treaba!Fete de usi gasesti la sectiunea anunturi,vezi ca are cosmin1012 un Polo Comfortline la dezmembrat,daca nu poti intra pe arie,cauta-l cu search si da-i un PM.

Modificat de dan 48
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!