Jump to content

Manson si nuca schimbator de viteze


sorinursubv
 Share

Postare recomandată

Am achizitonat masina din Germania si printre altele are mansonul (materialul textil sau din piele) de la schimbator de viteze destul de uzat. Cum se schimba acesta pentru ca cel care mi-a adus masina mi-a adus si un mansou nou dar nu reusesc sa desurubez maciuca schimbatorului de viteze si mi-e frica sa o fortez .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai intai scoti mansonul.vezi ca este prins cu capse de un suport de plastic care este fixat prin presare, trage de el cu grija si ai s avezi ca iese.apoi scoti maciuca.bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu fa asa ca te chinui si risti sa zgarii ceva pe-acolo. Fa cum ti-am indicat eu in PM si-o sa fie bine. Daca simti ca nu te pricepi, oferta facuta de mine pe PM ramane valabila :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cred ca ar trebui sa povestiti pe aici cam cum se schimba, nu pe PM...Nu cred ca se poate o afacere mare cu schimbatul unui manson :D. As fi inteles daca era ceva mai complicat ..... :D Asa ar putea face toti si nu ar mai fi necesar un forum ci pur si simplu un ziar cu anunturi de servicii....schimb manson Passat pret cu reducere ! ....Oricum critica nu ajuta pe nimeni, asa ca postez o pagina unde iti poti vedea cam cum au facut altii pentru a schimba mansonul http://vwforum.ro/lofiversion/index.php/t7155.html

Modificat de laus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina mea se desurubeaza, asa ca poti incerca si asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut ! cine ma ajuta si p mine cu niste informatii in legatura cu schimbarea mansonului?am cumparat un manson nou dar nu stiu cum sa il desfac pe cel vechi! inainte sa ma apuc de treaba as dorii sa ma informez putzin.....daca se poate ! :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salutare! Am si eu o intrebare. Zilele trecute am fost cu masina la spalatorie si un baiat "destept"de acolo cand mi-a facut si interiorul a dat cu o solutie pentru interior zicea el si solutia respectiva a intrat si in capacul acela de pe nuca schimbatorului unde sunt inscriptionate vitezele. Solutia respectiva a diluat vopseaua acea neagra si a ramas doar partea aceea argintie unde sunt inscriptionate vitezele. Se vede foarte urat. Se gasesc capace pentru nuca schimbatorului sau trebuie sa cumpar un manson cu totul? Astept parerile voastre.Multumesc !

post-32108-1239887828_thumb.jpg

Modificat de george gga
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este nimeni sa-mi dea un sfat si mie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pt o problema asemanatoare (la mine sa dus cercu de crom) am fost nevoit sa imi schimb nuca complet+manson, ca nu se vand separat

Nu gasesti la reprezentanta doar emblema aceea din varful nucii. La ei o nuca+masnon costa undeva la 500 RON.

Am gasit la Augsburg (sper sa nu fie considerata reclama) la 350 RON, arei schema vitrezelor iluminata pe timp de noapte (daca vrei sa o vezi intra pe `masina mea`)

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau la dezmembrari. Il gasesti cu maxim 100-150 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit la Augsburg (sper sa nu fie considerata reclama) la 350 RON, arei schema vitrezelor iluminata pe timp de noapte (daca vrei sa o vezi intra pe `masina mea`)

Bafta

Si ii schimbi bateria la o anumita perioada sau e cu baterie solara. Pune un link pentru studiu te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ma Vlade, nu vezi ca e alimentat pe pozitie? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ii schimbi bateria la o anumita perioada sau e cu baterie solara. Pune un link pentru studiu te rog

:) ;)

cum zicea Cosmin, se leaga la pozitii

vezi ca am link in semnatura cu `Masina mea`

il vezi acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cativa ani, daca mai punem multe pe pozitia aia...fante luminate, plafoniera w8, schimbator luminat si alte alte o sa fie nevoie de inca un alternator ....si buton reglaj bord ...la saptamana :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum la noi tot ce-i extra, e pe LED, nici daca punem LED-uri in loc de pigmentii vopselei, nu tre sa schimbam alternatorul. :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou nici becurile nu mai sunt becuri. Acum e nebunia cu ledurile :P. Doar ce a trecut crăciunul....-şi pomii de crăciun. Manson de ala vreau si eu, dar e prea mult 350 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma e mai mult. Am sunat eu si parca e pe la 400 ron sau 100 euro, nu mai stiu exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Nu e mai mult. :rolleyes:

Este exact 348.8 lei.

Astazi am primit oferta pe e-mail pentru cap + manson schimbator viteze de la Augsburg.

Marfa se ridica din Centrul AT Augsburg Militari si se da avans 50% din valoarea comandata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu as avea nevoie decat de nuca pentru ca mansonul l-am demontat, descusut, corit si recusut la un cizmar din piele naturala neagra. Se vede super pielea, are mai bine de un an si e in perfecta stare. Eu voiam doar nuca. Trebuie gasita o modalitate de confectionare...e prea...scumpa :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate exista o modalitate de a ilumina nuca din interior.

Cine are una veche cu probleme, o poate desface si sa puna ceva poze aici pe componente sa vedem ce se poate face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!