Jump to content

Accesorii Polo


emili@n
 Share

Postare recomandată

Salut!

Stie cineva de unde as putea lua niste covorase plastic pentru polo (nu de acelea universale) ... pretul de la reprezentanta (vreo 160 RON) numai pentru covorase fata mi se pare cam mult.

De asemenea, are cineva montata cutiuta aceea de pe bord? daca da, de unde a luat-o si cat costa ... eventual foto, pls!

Tks!

Modificat de emili@n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mihai60

    9

  • Aditu

    8

  • hazin

    7

  • Dun

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

cutiuta din bord si-a montat negoctav (vorbeste cu el de unde a cumparat-o) iar covorase cred ca te referi la cauciuc nu la plastic :) parca zicea cineva ca se gasesc in targ vitan, sau incearca la magazinul volkparts.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry! cauciuc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce cutie de bord? vrau si eu sa o vad pls. bagati o poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

misto, e OEM? se poate comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este adevarat ca sunt scumpe covorasele originale (320lei - 4 buc - fata + spate) dar nu cred ca orice altceva ai lua vin la fel de bine. Chiar si neprinse in butonii aferenti, stau al naibi de frumos la locul lor :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si Polo din semnatura si ma intereseaza daca se poate monta afetrsale volan multifunctional. Daca da stie cineva care ar fi pretul si de unde il pot achizitiona, ca la VW presupun ca sunt niste preturi prea mari. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorasele originale cauciuc sunt 260 RON la Porshe Nord.

Mihai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fast_racer_sonik

scuze :Driver: ca ma bag peste topic dar nu stitzi sigla din spate "Polo" si cea cu motorizarea de exemplu "1.2" sunt lipite sau sunt prinse cumva ...ma intereseaza daca pot sa le dau jos fara sa deranjez vopseaua/tablaria....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt lipite. se dezlipesc f ushor la cald. vezi putina apa calda sau eventual un uscator de par.. acum ca e cald afara s-ar putea sa nu fie neaparat nevoie de asa ceva. poti sa lasi masina in soare putin. iei o guta (de pescuit) sau o panglica, sau atza dentara sau ce vrei tu :lol: si incerci sa dezlipesti cu ea. in mod normal ar trebui sa iasa fara absolut nici o problema :icon_thumright:

daca raman urme de lipici, se duc la spalat. nu dispera!

Modificat de Michael_9N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cutiuta din bord. In pozele de mai jos.

Pretul pe masura. VW-AG

Mihai

Lumini in usi.

Torpedou

Sorry de atatea poze.

Mihai

post-5732-1182368681_thumb.jpg

post-5732-1182368685_thumb.jpg

post-5732-1182368690_thumb.jpg

post-5732-1182368695_thumb.jpg

post-5732-1182368701_thumb.jpg

post-5732-1182368799_thumb.jpg

post-5732-1182368803_thumb.jpg

post-5732-1182368807_thumb.jpg

post-5732-1182368909_thumb.jpg

post-5732-1182368913_thumb.jpg

post-5732-1182368917_thumb.jpg

post-5732-1182368921_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa le luam pe rand ca sunt interesat:

- lampile din usi :- pret?

- ai gasit firele si mufa trase in usa si aveai si tensiune pe ele?

- lampa din torpedou: - pret?

- firele si mufa erau pe acolo?

- vine cu tot cu microintrerupator sau acesta este separat?

Multumesc anticipat pentru lamuriri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind produse VAG si preturile sunt pe masura. Sa nu cazi.

Cand vrem sa facem ceva la masinile noastre :icon_thumright:

Eu nu am cum sa aduc asa ceva. Am comandat la un magazin de piese din Bucuresti.

1. Torpedou. Lampa vine cu tot cu bec si intrerupator. Trebuie sa tragi fire si sa decupezi bordul ( este predecupat ). Vezi poza. Eu am tras de la CD. Nu consuma mult. Am lipit firele direct pe pinii lampii. ( ~ 70 RON ).

2. Usi. Au fost montate la o firma de alarme. Nu au fost trase fire suplimentare spre interiorul masinii. In usa a gasit unde trebuie legate ca sa functioneze la deschidere. ( ~ 90 RON ambele ).

Am mai cumparat si priza pentru portbagaj. Nu am avut asa ceva. Normal tot VW. Inca nu am avut timp. ( ~ 60 RON ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat o cotiera pentru scaunele din fata. Am luat-o de la reprezentanta vw si a costat in jur de 290 ron. Se monteaza usor. Este fabricata in Ungaria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai poze cu ea sa o vedem si noi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca arata bine, are si spatiu de depozitare .

post-13896-1182849309_thumb.jpg

post-13896-1182849321_thumb.jpg

post-13896-1182849328_thumb.jpg

post-13896-1182849364_thumb.jpg

post-13896-1182849370_thumb.jpg

Modificat de stefanelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Trebuie spus ca aceasta cotiera fabricata in Ungaria e confectionata dintr-un plastic foarte subtire si foarte casant. Am cumparat si eu pt un Golf 4 si nu am fost multumit de ea. In primul rand prinderea se face cu 4 suruburi direct pe plasticul de pe consola centrala si este foarte subreda. O alta problema care am avut-o cu aceasta cotiera a fost ca in timpul utilizarii schartaie tot timpul, asta din cauza calitatii plasticului din care e fabricata.

Exista posibilitatea sa nu fie exact acelas model si tot ce am spus eu sa nu mai fie de actualitate.

Asa ca stefanelli ne poate confirma sau infirma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am montat acelasi tip de cotiera pe Ibiza.

Am luat-o de la seat_cornelius. Pretul a fost de 238 RON. Tot el asigura si montajul.

Mai multe detalii, aici: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=29382

E aceeasi cotiera, dar mult mai ieftina ca la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este din plastic f subtire, se prinde direct de plasticul consolei si din pacate acopera spatiile pentru sticlele de racoritoare dar nu scartaie si la un drum lung asigura un oarecare confort. Eu sunt multumit de ea. La golf IV am vazut cum arata cotiera fata este de calitate si e mult mai trainica, eu nu as pune una facuta in Ungaria. Mai bine incearca sa faci rost de una originala.Pe polo nu cred ca se pune cotiera din fabrica.

Modificat de stefanelli
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

stefanelli Polo poate fi echipat cu cotiera din fabrica.

Ca sa iti faci o idee cum arata aceasta cotiera originala arunca o privire aici.

Ce vezi aici este o replica a cotierei OEM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata beton! si am impresia ca nu acopera spatiile pt peturi.Problema este de unde o iei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

si cutia de pe bord cat costa?

ideea este ca eu as dori sa amenajez acolo un spatiu pentru a monta un tel+pda+gps ... etan x500 .... ma deranjeaza sa-l montez pe parbriz si cred ca acolo este mai practic! ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!