Conţinut nou
Afişează tot conţinutul publicat în ultimele 7 zile.
- Ultima oră
-
E normala logica ta , am vrut doar sa scot in evidenta cum arogantii astia sunt platiti triplu real dar cand ai probleme mai delicate se comporta cum se comporta Definitiv exista alte service-uri ptr discuri si frane Porsche Porsche dar banii nu cresc pe garduri ptr nimeni Oricum ramane unul din cele mai faine si elegante SUV-uri de pe piata din punctul meu de vedere , spre deosebire de altii eu intorc capul mai mult dupa un Cayenne decat dupa un Urus
-
Cred ca merita mai degraba benzina si timpul pentru un drum la Bacau la revizia asta. Tot ieseai mai ieftin, si despre calitatea serviciilor nu cred ca e de discutat ...
-
Eu sunt constient ca revizia asta putea fi facuta cu 3000-3500 de lei la un service okay. Doar ca am preferat sa merg la ei, ca sa am tot istoricul masinii pe cartea de service, gandindu'ma ca va ajuta la revanzare. @acidone77 ma astept sa vina curand si momentul acela, avand in vedere cat de grea e masina si ca nu are franare cu regenerare pe modul electric. Totusi, la discuri si placute parca nu vad rostul sa merg tot la Porsche. Ma gandesc ca exista si service-uri obisnuite care au software-ul necesar se deblocheze etrierii.
-
@tudy_cnu stai sa vezi cand trebuie inlocuite discurile si placutele La Timisoara parca revizia asta la 60k a fost ceva mai ieftina... o sa caut.
- Astăzi
-
Probleme geamuri, oglinzi, suprafețe vitrate (Golf VIII)
dnysterian a postat în topic iniţiat de titan_polo din Golf VIII
Nu a taiat nimeni nimic, asa e de fabrica. O mizerie a VW. Eu am observat ca e taiat ca p.... cand am tras cablul ptr camera de bord spate - Ieri
-
Da. Cum reusesc sa aflu de la ce?
-
Wow, mi se pare superb timp pt cate au facut. @tavitaraeh, nu e chiar asa. Mai sunt si bobinele, mai trebuie si unse, cine stie cate plastice si protectii se mai demonteaza e o corvoada, iti dai seama. Din asta traiesc ei, csf. Vand masini ieftine dar te strang cu usa cu serviceul....a stai, nici masine nu is ieftine. Uleiul ala de tanc e nostim
-
Sa tot faci revizii de Porsche Ia sa inspectam noi ... aha .. ok .. 1600 Bun , hai sa schimbam bujiile .. ok , 900 ca am invartit de 12 ori NET ! ca nu transpiram ptr nimic Grea viata in tara asta , aproape 4200 manopera Voi cat munciti ptr 4200 lei ?
-
Azi nu am avut ce comenta. Au luat masina la 9:15, la 14:30 mi'au dat mesaj ca ma asteapta. Bonus, au si spalat masina.
-
Conversie injectie 2.0tdi Simens BKP la Bosch BKD
lupo_bv a postat în topic iniţiat de z3dulik din Passat B6
BKP.pdfBKD.pdf -
Satisfacut de prestatia representantei?
-
Am facut azi revizia la 60k. Pe langa ulei si filtre, s'au mai schimbat si uleiul de la cutia de transfer si bujiile.
-
Ms de feedback. Eu am comandat splash guardurile de 1.8T 180cp. Da, pe spate am patit si eu lafel. A trebuit de fiecare data sa repet procesul de aerisire ca sa fie ce trebuie. Pe fata niciodata. Ba mai mult, odata pur si simplu am lasat deschis niplul, cu furtun pe el in sus, astfel încât bulele sa iasa direct in sus si am lasat sa iasa prin cadere lichidul, am mai dat 2 pedale rapide ca sa antrenez bulele daca a mai ramas si aia a fost. Am vazut la multă lume ca da cu pasta de cupru pe fata si spatele discului. Manualul zice expres sa nu pui nimic.
-
mda, acum e foarte clar, bine ca am intrebat.
-
BMW XM – hibrid, V8 si 3 tone. De ce da, nu de ce nu
tavitara a postat în topic iniţiat de Gusti din Mașina mea, alte mărci
Foarte bine , e masina , doar nu e jucarie de tinut in garaj gen Toy Story cum e Ferrari -
Am dus astazi masina la ei. Foarte buna comunicarea si cu mecanic (pe parte de AC) si cu ofertare. Preturi corecte, nici vreo mega afacere, nici scump. S-a cerut o taxa de constatare, aici nu mi s-a parut neaparat ok atata timp cat repar masina la ei, ca e parte din job sa vada ce defect are. Nu am vazut interiorul serviceului, sa spun cum arata. Pare sa fie parte din grupul cu taxiurile Titan. Preluare cu fisa, notat km, carburant, zgarieturi etc. Una peste alta, o prima impresie buna.
-
Log-uri - Interpretarea lor: probleme turbina, debitmetru, EGR?
lupo_bv a postat în topic iniţiat de alinica2001 din TDi Forum
Posibil să ai o scăpare de presiune între turbină şi motor. Dacă traseul este etanş şi vacuum-ul ok (de verificat cu manometru de vacuum) atunci probabil că turbina necesită recondiţionare -
unitatea ta nu are codare, asa ca nu ai ce sa pui acolo. trebuie vazut de la ce nu are mesaj.
-
Conversie injectie 2.0tdi Simens BKP la Bosch BKD
Txs a postat în topic iniţiat de z3dulik din Passat B6
Practic, ar trebuii inversați pini între ei, te rog dacă poți să îmi pui schema, ar fi perfect -
BMW XM – hibrid, V8 si 3 tone. De ce da, nu de ce nu
Gusti a postat în topic iniţiat de Gusti din Mașina mea, alte mărci
Masina asta mananca kilometri mai repede decat benzina. Revizie = 5100 (ulei, filtre + lichid frana) -
Probleme geamuri, oglinzi, suprafețe vitrate (Golf VIII)
Hayate a postat în topic iniţiat de titan_polo din Golf VIII
Mergi si vorbeste cu consilierul de service si fa o reclamatie. -
- Săptămâna asta
-
Probleme geamuri, oglinzi, suprafețe vitrate (Golf VIII)
cata11 a postat în topic iniţiat de titan_polo din Golf VIII
Salut!Recent am schimbat parbrizul la Pbn,pe Casco.Dupa cateva zile am observat ca mi au taiat marginea capitonajului plafonului din partea de sus!Se observa daca te uiti atent in partea de sus.A mai patit cineva asta?Ce e de facut?Mi e teama sa nu se dezlipeasca cu timpul. -
App-Connect si VW Car-Net
GeorgePopa90 a postat în topic iniţiat de hiro din Video, Multimedia & Comunicatii
Salutare! Am revenit cu solutia pentru problema mea. Am reusit sa dau de capat la aceasta eroare de android auto. Aparent serviciile AA se sincronizeaza cu ceasul GPS ului, nu cu ceasul si data pe care le poti seta din bord, manual. Antena mea GPS era defecta si aparent dadea informatii eronate catre MIB, cum ca ar fi anul 2000, luna 0, ziua 0, etc. Atasez o poza cu datele pe care le furniza antena mea.- 660 replici
-
- app-connect
- car-net
-
(şi încă 1 )
Etichete:
