Jump to content

RNS 310 / 315 - Amundsen


mark21
 Share

Postare recomandată

On 6/25/2017 at 9:01 PM, Al Bundy said:

sa citesti SMS se poate doar in modul RSAP si nu stiu ca un RNS315 sa mearga in acest mod.

Al meu merge in acest mod. Si, sunt aproape sigur ca acum ceva timp cand m-am jucat cu telefonul conectat sa vad ce poate am citit si SMS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-mi si mie te rog, ce model de can are masina.

Merci.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presupunand ca imi este adresata intrebarea si ca informatia se gaseste in VCDS spune-mi exact ce anume vrei sa iti dau de acolo.

L.E here you go @Ionutd:

-------------------------------------------------------------------------------
Address 19: CAN Gateway (J533)       Labels: 7N0-907-530-V2.clb
   Part No SW: 7N0 907 530 T    HW: 7N0 907 530 K
   Component: J533  Gateway H40 1632  
   Revision:   H40       Serial number: 220512F1003716
   Coding: 462006
   Shop #: WSC 05314 000 00000
   VCID: 418295BAD85809363E-8015

No fault code found.

-------------------------------------------------------------------------------

Modificat de identitate78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe VCDS, in adresa 19, CAN Gateway, ar trebui sa fie afisat modelul; la mine este 3C0 907 530 Q.

Multumesc.

 

Multumesc pentru promptitudine.

 

 

Modificat de Ionutd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Irinel Tincea

Salutare. Am pe masina RNS 310 cu magazie de CD-uri in torpedou. Se poate conecta in locul magaziei un port USB, din care RNS sa citeasca muzica? Magazia nu am folosit-o niciodata, iar un port USB ar fi mult mai util.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe RNS 315 se poate alege o destinatie de pe setul de harti de pe card, celalalt fiind instalat in memorie si sa calculeze traseul de exemplu Ro-It ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

popoviciu ioan mihai

Nu reusesc sa fac un RNS315 sa-mi arate temperatura pe ecran, imi arata doar ceasul. Nu exista posibilitatea asta sau nu ma uit eu unde trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu are aceasta functie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 7/11/2017 at 0:45 PM, alin_irimia said:

Pe RNS 315 se poate alege o destinatie de pe setul de harti de pe card, celalalt fiind instalat in memorie si sa calculeze traseul de exemplu Ro-It ?

Harta Europa de est v8 include Italia si Germania.., deci nu e nevoie

Nu ai cum sa calculezi un traseu utilizand o harta din memorie si una de pe card, harta de pe card in momentul cand dai USE o seteaza ca default e singura pe care o vede navigatia..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Harta de italia de pe v8 e sumara destinațiile dorite de mine nu le recunoaște nici după fișier vcf cu coordonate scrise se mine. Default sistemul e foarte limitat și mă gândeam ca poate a găsit cineva o soluție pentru îmbunătățirea funcțiilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Italia e pe west v9 . Pe est v8 e f sumar numai cateva strazi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara,

Pentru a ma lamurii 100%,  dacă ai montat pe un B7 (spre exemplu) navigația si lipsește card-ul SD (asa a venit si cu antena rechin), singura posibilitate de a folosi hărțile este de a cumpăra de la reprezentanta acel card cu hărțile inclus?

Mulțumesc mul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau de la colegii de pe forum. Vezi aria de prestari servicii. Exista si alte posibilitati dar discutiile despre piratare soft nu sunt permise pe forum. Sunt site-uri dedicate care explica posibilitatile de reutilizare a cardului deja imperecheat cu unitatea. Just google it.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Irinel Tincea

Salut. Toate RNS-urile 310 au cod pin? Adica daca il dau jos de pe masina mea si il montez pe alta masina o sa ceara codul PIN? Precizez ca atunci cand am schimbat bateria(desi masina a stat 3 zile fara baterie montata), nu mi-a cerut codul PIN. Este posibil sa nu aiba? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e posibil..la tine codul e salvat pe can si din acest motiv nu la solicitat. poti sa il dai la pachet cu can gw :))

Modificat de bob7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Irinel Tincea

Ok, multumesc frumos! Si care ar fi cea mai usoara varianta pt aflarea codului PIN?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/16/2017 at 2:03 PM, bob7 said:

nu e posibil..la tine codul e salvat pe can si din acest motiv nu la solicitat. poti sa il dai la pachet cu can gw :))

Codul nu este salvat decat in aparat, nicaieri pe CAN. Intre radio si ceasurile de bord( nu can gateway) exista o secventa care daca este aceeasi si in radio si ceas, aparatul nu mai cere codul.

Codul se poate afla de la reprezentanta daca seria apartului nu este in "blacklist", cu anumite device-uri care cauta toate combinatiile pana il gaseste sau ar mai fi metoda sincronizarii rns cu bordul, si nu mai este necesar codul de deblocare. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate pune secventa din old cluster in noul bord   Adi.?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur, se poate pune si in rns daca se stie cea din bord.  Secventa are 2 bytes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe masina din semnatura (2010) am un RNS 310 (la care am facut un update de soft de la 0231 la 0351) cu modul sub scaun 5N0-035-730-C care se conecteaza numai prin rSAP. Am vazut ca si modulul are o versiune sw 8506. Stie cineva daca se poate face update la acest modul ca apoi sa functioneze si cu alte protocoale bluetooth? Foarte putine telefoane folosesc acest protocol. 

IMG_20170316_133227.jpg

IMG_20170317_220135.jpg

IMG_20170602_203230.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mu. Bt trebuie schimbat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva care este diferenta la mufele cu 26 pini pentru intrare camera intre rns315 si rns 510?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nici o diferenta.  Eu am avut pe masina si 315 si 510 si a potrivit mufa perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan a închis acest topic
  • Ex member pinned this topic
  • Aerofan a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!