Jump to content

ed0401
 Share

Postare recomandată

Acum ca au trecut deja 3 luni de la prima auditie in noul Passat pot sa spun ca mi-am format o parere obiectiva si avizata despre sistemul audio.

Voi incepe prin a va spune ca imi place sunetul, chiar peste asteptarile mele. Atat de pe CD cat isi de pe SD poti auzi detalii pe care nu in mod normal nu le auzi la un sistem audio standard de masina.Pe langa rezolutia foarte buna exista un echilibru foarte bun intre inalte, medii si bas, lucru foarte important si greu de obtinut intr-o masina. Imi place de asemenea ca poti regla inalte/medii/bas ceea ce ajuta in gasirea sunetului cel mai apropiat de "sufletul" tau.

Ascult in general cd sau mp3 320k, VBR sau wav.

Exista o mica problema cu fata de usa pe partea soferului sau un ornament care scoate un zgomot deranjant la volum mai mare.

In concluzie, RCD510 cu pachetul standard de 8 difuzoare este un sistem audio de masina mai mult decat decent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut,

am fost nevoit sa desfac fetele de usa de la masina si cu ocazia asta am inspectat difuzoarele pentru un viitor upgrade.

Difuzoarele de pe fata asa cum am presupus sunt de 16 cm dar cele de pe spate am avut surpriza sa constat ca sunt de 13cm.

A inlocuit cineva difuzoarele de pe spate cu unele de 16 cm? Intreb asta pentru ca am vazut ca se gasesc seturi de difuzoare de Passat b7 fata-spate de aceeasi dimensiune (evident, cu inelele adaptoare corespunzatoare).

http://www.car-hifi-radio-adapter.eu/en/car-speaker/vw/vw-passat-b7-car-speakers_-german-winner-upgrade-k.html

Multumesc.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/11/2017 at 10:18 PM, VLD_ said:

Salut,

am fost nevoit sa desfac fetele de usa de la masina si cu ocazia asta am inspectat difuzoarele pentru un viitor upgrade.

Difuzoarele de pe fata asa cum am presupus sunt de 16 cm dar cele de pe spate am avut surpriza sa constat ca sunt de 13cm.

A inlocuit cineva difuzoarele de pe spate cu unele de 16 cm? Intreb asta pentru ca am vazut ca se gasesc seturi de difuzoare de Passat b7 fata-spate de aceeasi dimensiune (evident, cu inelele adaptoare corespunzatoare).

http://www.car-hifi-radio-adapter.eu/en/car-speaker/vw/vw-passat-b7-car-speakers_-german-winner-upgrade-k.html

Multumesc.

 

 

Salut,

Sistemul mentionat de tine pare ca este compus din 2 difuzoare de 16,5 cm și 4 tweetere.

Ai desfacut și usile de pe spate? Incap difuzoare de 16 cm in locul respectiv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

trebuie sa recunosc ca le-am estimat doar la ochi.  Ulterior am masurat difuzoarele de pe fata pentru ca fata de usa era inca data jos si au exact 18cm in diametru. Imi cam pare rau sa desfac din nou usa de pe spate doar sa masor dimensiunea difuzoarelor. Speram ca cineva sa o fi facut deja.

Daca totusi nimeni nu a schimbat difuzoarele ca sa-mi confirme din experienta lui, o sa iau un set de 16cm si o sa incerc sa-l pun pe spate. Daca nu incape, macar il pun pe fata.

In prezent masina e dotata cu 4 difuzoare de bass si 4 tweetere (stock).

Ceva experiente cu difuzoarele Match?

 

MS-62C-VW_1-Set.png

Modificat de VLD_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut !

De cateva zile volumul de la RNS 510 este slab, bara de sunet se duce pana in capat insa volumul este mult mai slab fata de cum era inainte .

Aveti vreo idee ce s-a intamplat ?

 

Merci !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

am un passat b7 din 2014 rns 310 si cand ma conectez pe BT cu telefonul muzica nu se aude decat pe o boxa , stiti ce problema ar avea 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar pe o boxa sau doar in boxele de pe partea dreapta?

Daca se aude doar in boxele de pe partea dreapta trebuie sa mai instalezi un cablaj din mufa modulului bluetooth pana in mufa verde din spatele navigatiei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, soXny said:

am un passat b7 din 2014 rns 310 si cand ma conectez pe BT cu telefonul muzica nu se aude decat pe o boxa , stiti ce problema ar avea 

Pe o singura parte. Trebuie sa tragi doua fire de la modul bluetooth la rns...respectiv de la 4 si 5 la rns in mufa C, la 11 si 5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum scot modulul. Cred ca trebuie scoasa toată tapitaria de sub scaun 

 

 

imi poti trimite o poza unde trebuie duse firele 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!